Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz net84 #319 üzenetére

    a kisker át sem veszi tőlem a monitort, egyszerre kiküld a szervízbe (ők nem is állnak szerződésben a szervízzel)

    A tények: a kisker is köteles átvenni tőled a hibás cuccot + 10 kg felettit nekik kell szállítaniuk (szerviz vagy kisker), ráadásul igen, a közhiedelmükkel ellentétben igenis szerződésben állnak a szervizzel, bár ezt hajlamosak elfelejteni (ha olyan hülyék, hogy nem kötöttek velük szerződést, akkor is felelnek azért, amit a szerviz tesz, mert az ő érdekükben jár el). Nagyon vigyorogtam egyszer, mikor az egyik nagy számtech hálózat képviselőjét kioktatta a békéltető testületes emberke, hogy akkor hogy is van ez a ''mi nem állunk szerződésben'' kezdetű dolog...

    Na sulinetnél tényleg nem érdemes elállni, ez tény. Akkor kérd a cseréjét egy konkrét készülékre, aminek a vételára a rossz cucc vételárához közeli, aztán innen lehet(ne) alkudni. Mármint a kiskernél, ha szóban nem hajlandóak, kinyomtatott jogszabályokkal a kézben esetleg elő lehet vezetni, mi az ábra. Aztán ha nem megy, beírás a vásárlók könyvébe (a kiskerébe), hogy sulinetes, mikor vetted, hányszor javították, és a sulinet miatt nem elállni akarsz, hanem egy másik típust (megjelölöd) szeretnél helyette. Aztán a másolattal irány a békéltető testület, akik ingyen bár nem kötelezően döntenek, aztán nyilvánosságra hozzák. Aztán bíróság. Kb. ennyit lehet tenni.

    A felújítottnál eldöntheted, hogy hajlandó vagy-e átvenni, amikor egy ilyet akarnak odaadni, ha tudtad, hogy olyan és átvetted, utólag már nem sokat tehetsz. (Én biztos nem venném át, inkább összeakasztom a bajuszt a céggel, de akkor se adjanak egy javított sz*rt). Egy évig van kötelező jótállás valóban, utána választásod szerint vagy az ő szabályaik szerint cserélteted/javíttatod (meg kellene nézni, abban biztos refurbished-et írnak-e, nem biztos...) - vagy szavatosság alapján, ld. Ptk. 304 körül (vagy olvass vissza, már leírtam párszor).

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák