Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.Zoo

    senior tag

    válasz Vegha #41 üzenetére

    Szia!

    2 hengeres, Briggs Cast Iron motor. Emlékeim szerint 15 lóerő körüli, benzin boxer motor.
    Hogy mennyi idős az jó kérdés, 20-30 év között valahol. :)

    Az új gép előnye hogy modern, van rá garancia, újak a szíjak, a műanyagok, görgők, motor, és minimális karbantartás mellett évekig üzemel.
    Hátrányuk, hogy egy szabad szemmel jól látható összeget kell letenni értük az asztalra, de ha van rá "kedv", én újat vennék. (nem lebeszélni akarlak a használtaktól!)

    A régi trakiknak van egyfajta varázsa, állandóan lehet őket szerelni, kicsit olyanok mint a veterán autók.
    Magyarországon jellemzően azért vesznek használt trakikat, mert nincs a zsebben 500-700 ezer, ha komolyabb olajszivattyús hydros gépről beszélünk, 1 MFT-tól összeg.
    Az idősebb gépeknél tudni kell, hogyha motorban évente legalább kicserélték az olajat agyoncsaphatatlan, (itt szigorúan a jobb minőségű motorokról beszélek, pl. Briggs, Kohler, Honda, Kawasaki,Kubota, Lombardini, stb. és tudom, hogy nem évente kell cserélni, hanem megadott üzemóránként, de legyünk őszinték, az Őstermelő ki fogja cserélni, egy fűnyíró traktorban????) de a szíjak jellemzően cserések kb. azonnal, a gumik ha öregek, ki vannak repedve szintén cserések, a vágóasztal ha nincs rendszeresen takarítva elkezdi enni a rozsda.
    Szóval a régi gépekre is rá fogod költeni az új traki árát, csak nem azonnal.

    Amit leírtál abból az tűnik ki, hogy a lakóhelyed közelében "válogatni" lehet a használtakból, ha mindenképp ebbe az irányba indulsz, én egy olajszivattyús modellt keresnék a helyedben, aminek szemmel láthatóan volt gazdája, tehát nem lóg sehol, van benne akku, hidegen-melegen egyaránt jól indul, nincs az alja szétrohadva, és még elfogadható állapotúak a gumik, és minimum 16LE.
    Még így is "bele" lehet nyúlni, ha mondjuk egy hydro váltó elköszön, az még bontottan is horror...

    Remélem tudsz hasznosítani valamit a fenti írásból. :)

    [ Szerkesztve ]

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Új hozzászólás Aktív témák