Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ruscus

    tag

    válasz nukewar #3116 üzenetére

    Látom a magyar fórumos világ a sennheiseren kívül nem is ismer mást. Ez szerintem elszomorító.
    Hát nemcsak itt, de pl. a francia fórumokon sem ismernek nagyon mást!, pontosan ugyanazokat a márkákat említik ugyanazokkal a hibákkal, előnyökkel! tehát ez mindenképpen jelent sztem vmit... :K (ha mást nem is annyit biztosan, h a fórumozók legtöbbje magyar infok hiányában csak külföldi oldalakon leírt tapasztalatok alapján tud tájékozódni) de azért sztem nem(csak) erről van szó, a legtöbben itt a saját tapasztalataikat osztják meg a mi "okulásunkra" és pénztárcánk megkímélésére. És az számomra elég igazolást jelent, ha ezt külföldön sem érzik máshogy!
    Az kezdetben engem is nagyon "frusztrált" h mindenki szerint csak sennheiser létezik, de gondolom ez azért is van így, mert senki sem szeret ismeretlen termékekkel próbálkozni, mindenki inkább tutira akar menni (hacsak nics több10ezer v. mégtöbb kidobnivaló pénze!) és szerintem azért a nagy márkák nem csupán a marketingjük miatt olyan kelendőek...
    És azért ha figyelsz, nem is mindenkinek javasolnak sennheisert, olcsóbb kategóriában sony, panasonic stb. fülesek is szóba jönnek!

    ui: ja, egyébként nekem gőzöm sincs(volt eddig) milyen az igazán jó füles, ugyanúgy nem értek hozzá semmit sem, de ennek a fórumnak a hatására már vannak elképzeléseim róla.... :) (én px100-ra szavazok így láttatlanban - mármint magamnak...)

  • ruscus

    tag

    válasz nukewar #3133 üzenetére

    Nukewar,
    1. először is szeretném leszögezni, h én cseppet sem váltam még sennheiser "hívő"-vé, sőt...! még mindig nagyon várom, h vki beszámol egy sokkal olcsóbb márkáról, v típusról, ami jobb v. közel ugyanolyan hangzással bír. Én pontosan ugyanúgy szeretnék a lehető legkevesebb pénzért a lehető legjobb hangélményhez jutni! :) (és gyanítom, ezzel még nagyon sokan így vagyunk!)
    2. Nekem cseppet sincsnek előítéleteim egyik márkával sem (philipset leszámítva, abban bízom legkevésbé), egyedül a sonyval van tapasztalatom, azzal meg is vagyok elégedve, de tudom, h a jelenlegi fülesemnél sokkal jobb hangzást is elérhetnék, ezért keresgélek én is, és akármilyen ismeretlen dologra "vevő" lennék, ha azt min. 2 ember (akár csak 1 is!) kellően jó érvekkel megindokolná, miért érdemes azt megvenni!
    3. de mivel még nem hallottam senkitől sem jobb alternatívát sennheisernél, ha "viszonylag" olcsón (nekem néhány ezer forint is sok pénz!!!) (nagyon)jó hangot akarok, ezért én nem is akarok "vakon" megvenni vmit, akármilyen olcsó is (mert ha 4-5-ször kiadsz csak 1-2 ezer ft-ot is, akkor már ugyanott vagy, mintha egy 10-20 ezres biztosan jó hallgatót vennél!)
    4. éppen ezért csakis bíztatni és kérni tudlak arra, és természetesen másokat is, h ha van ilyen tapasztalatotok akármelyik termékkel kapcsolatban, azt osszátok meg velünk (itt olyanokra gondolok, akik személyes tapasztalat ill. hozzáértés híján nem tudjuk, mit kéne választani!)
    DE: ha nem hasonlítod össze akár csak 1 db másik termékkel is azt, amit ajánlasz nekünk, az kb. annyit ér, mintha semmit sem írtál volna! nekem is az a legnagyobb bánatom, h ezen a fórumon ha rákeresek bizonyos termékekre, semmit sem találok róla, v. ha mégis, akkor sincsen más közismert márkákhoz hasonlítva! ez cseppet sem segít a döntésben!
    5. nemcsakhogy sennh-en kívül nem esik szó túl sok más márkáról (azért akad: koss,akg,sony, panasonic stb.!), de azon belül is csak néhány típusról! ez engem szintén bánt, mivel nagyon érdekelne pl. a px10 vs. px100 összehasonlítás! de ilyet még a google-ban sem találtam sehol!!!
    6. És azon egyáltalán nem "akadsz fent", h csak "agybadugós" fülesektől lehet jó hangzást elvárni?! ez az állítás szerintem ugyanúgy megállapítható lenne manapság a véleményeket tekintve.... pedig jópáran vannak olyanok(mint pl. én is) akik "viszolygunk" az ilyen megoldástól, és ezért jórészt csak fejhallgatók közül választhatunk, ha ugyanazt az eredményt akarjuk elérni (hasonló áron!, nem csillagászatin!), mint amit egy cx300 nyújt! Várom a többiektől ennek az állításomnak a megcáfolását!...

    Remélem nem vetted ezt "kioktatásnak" én csak azt próbáltam elmagyarázni, h kifejezetten örülök(ünk) minden más márkáról írt "teszt"-nek is,de csak akkor, ha azt vhol el is tudjuk helyezni(van viszonyítási alapunk mind árban mind minőségben)!!!
    Mindenkitől elnézést kérek ezért a nagyon hosszú hsz-ért :B (biztos sokkal rövidebben is meg lehetett volna oldani,csak nekem az nem nagyon megy, sajnos :( )!

  • ruscus

    tag

    válasz ponti_ak #3368 üzenetére

    Én amit még -szerintem- nem szabad megvenni: px10. Tegnap vettem egyet 3,5k-ért, de hétfőn viszem is vissza. Még úgy is nagy csalódás, hogy semmi jóra nem számítottam. Szerintem silány termék. :(

    Köszönöm,Ponti!!! El sem tudod képzelni,mióta várok már erre az információra! :)
    Én is nagyon gondolkodtam már ezen,h ilyet veszek,de "vakon" nem akartam megkockáztatni... Így viszont maradok a px100-nál... (majd egyszer,ha lesz rá pénzem... :) )

    Azért azt nagyon sajnálom,h épp Tőled tudtam ezt meg,sajnálom,h rosszul jártál vele! :( Részvétem...

  • ruscus

    tag

    válasz ponti_ak #3370 üzenetére

    Ponti, kérlek nyugtass meg,h be tudtad cserélni a px10-et vmi jóra!
    Mert bár tényleg nagyon hasznos info volt ez számomra, mégsem akarom,h egy kedves fórumtárs kárán kelljen okulnom! :(

    [ Szerkesztve ]

  • ruscus

    tag

    válasz ponti_ak #3408 üzenetére

    Aha,szóval akkor ez volt Bwoay nagy projektje a forrasztópálkával... :D :) (vagy mégsem?)
    Így azért kicsit megnyugodtam,h végül lett célja a fülesnek... :)
    Azt én is sejtettem,h nem lehet túl jó vétel,de azért hogy ennyire használhatatlan lenne, azt nem hittem volna...

    Köszönöm,h így leírtad nekem az egész "sztorit", ez most kicsit feldobta a hangulatomat :)
    Off-off:
    Naemg benéztem az mp3 lejátszós topikba is,látom ott is nagyon belendültetek... :)
    MTP-UMS(MSC)-Sonicstage - ből már teljesen kiokosodtam! :DD (komolyan, nagyon hasznos volt,h végre így összeszedtetek róla mindent! :K ) Az meg aztán különös örömmel tölt el,h látom,h nem én vagyok az egyetlen,akinek fogalma sem volt erről az egészről... :D :)
    És csak most értettem meg igazán,miért is olyan nehéz elszakadnom a PH-tól.... : a ti "műsorotok" aztán felülmúl mindent! :) Nem is kell már nekem az az mp3-lejátszó! :DDD
    (na azért ez most nagyon erős túlzás volt... már nem is emlékszem rá,mikor hallgattam utoljára zenét normális körülmények közt ... :( )
    Na,tényleg köszönöm,nekem biztosan szereztetek jópár kellemes percet! :)

    [ Szerkesztve ]

  • ruscus

    tag

    válasz bwoay #3411 üzenetére

    a forrasztópáka (ami nem Pálka)
    Jóvanna,sejtettem én,h ez rosszul van az én fejemben,és Te írtad helyesen.... :)
    (nekem már akkor is örökre pálka marad! :D legalábbis az,amit az én kezembe merne bárki adni,az csakis egy pálka lehet... :DD )
    (Na, most belőled lett korrektor :) )

    Egyébként emlékszem,h megígérted Pontinak,h nem nyúlsz az övéhez,de gondoltam,h vmi hasonló machináláshoz kellenek a cuccok...
    Remélem mindkét füles sikeresen "felépül" majd az operációból! :) Drukkolok...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák