Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabolcs1975

    aktív tag

    válasz Bodz #36835 üzenetére

    Szia Bodz !

    Pár nappal ezelőttig én is ezt gondoltam, hogy ehhez e fejhallgatóhoz felesleges jobb erősítő/DAC. Sőt alapjában hittem abban, hogy DAC+erősítőre nem érdemes többet költeni mint a fejhallgatóra. Aztán elmentünk fejhallgató plázába, és egy csomó jobb fülest kipróbáltunk

    - AKG 550
    - AKG 702
    - Beyer Dynamic DT880
    - Audio Technika ad700
    - Grado PS500
    ...és hasonlókat

    Az erősítő Beyerdynamic A2

    Mind ugyanazt a számomra szar hangminőséget hozta, igaz az ő teszt lemezükkel, és egy Yamaha lejátszóval. A DAC a Yamaha DAC-ja volt, innen gondolom, hogy ez lehetett a szűk keresztmetszet. A lényeg, hogy a legdrágább fülesek is hasonlóan szarul szóltak mint az olcsóbbak, tehát mindegy volt.

    Aztán jött az Audiophile szalon, ahol egy Xonar Essence STU-val és az 595-tel kezdtünk Ekkor kérdeztem, hogy van-e valami jobb DAC/erősítő, mert most már kíváncsi lennék mit tud a füles, ugyanis ez a kombó (Asus Xonar Essence STU-Sennheiser HD590) az összes fenti párost oda vissza verte. Na mindegy, akkor kaptuk kézbe a CA Dacmagic+-át és számomra sokkoló eredmény született. Kicsit valóban sok és nyúlós méllyel, de olyan zenei és zavarmentes tiszta hangképpel, aminek még csak a közelében sem volt semmi eddig (A Xonar-t is a porig alázta). Innen jutottam oda, hogy lehet hogy "világnézetet" kell váltanom, és inkább az erősítő/DAC váltásban kell gondolkozni? Tényleg nem tudom, de amit akkor tapasztaltam, az megingatott engem abban a hitemben, hogy a

    1. fejhallgató legalább annyit számít mint a DAC + erősítő egyben
    2. a Sennheiser HD595 már önmagában gyenge középkategóriás füles, amit az első körben le kell cserélni

    De lehet csak valahogy szarul jöttek össze a dolgok, és keveset hallgatóztunk. De mindenesetre, ha nem haragszol/haragudtok, elsősorban még a saját fülem az aminek a legjobban hiszek, és minden mást csak irányadó szempontnak tekintek még akkor is, ha szemmel láthatólag sokkal előrébb vagyok ebben a sportban mint én.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák