Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -NoVa-

    addikt

    válasz bkercso #105272 üzenetére

    Van, aki tagadja az akusztikus memóriát, mert neki nem jó, másnak sem lehet. Vagy a térbeli hallást. Más magabiztosan állítja, hogy márpedig 20KHz fölött semmit nem hallunk, mert olvasta valahol. Én a névmemóriát tagadom ezen az elven, olyan nincs, hogy valaki bemutatkozás után megjegyzi a másik nevét elsőre, nem hiszek benne, mert nekem valamiért kiesik azonnal a legtöbbször. Számok, számsorok hasonlóképp, aztán nézegethetem folyamatosan a húzott sorszámot ügyintézésnél összehasonlítani. Rendszeresen hivatkozva már rögzül, mert átbillen a fontossága a fejemben, ellenben más lényegtelen hülyeségeket meg évtizedekkel később is simán előhozok. Anno megőrült a történelemtanárom, hogy az események kontextusát simán feltérképeztem, összefüggésekkel, morális tanulságokkal együtt, de hogy egyetlen nevet vagy évszámot nem tudtam visszamondani belőle, csak azt, ami a történelem valódi lényege lenne, a morális tanulság, meg a minták felismerése... De azt nem lehet pontozhatóan számonkérni, csak a neveket meg az évszámokat. Sokféle az ember.

Új hozzászólás Aktív témák