Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • izsófi

    újonc

    válasz b.vr #21082 üzenetére

    Ha csak tájfotóra kellene akkor valóban indokolatlan lett volna számomra a váltás/párhuzamos használat. Teljesen jól elvagyok az m4/3 -os világgal. Ablaktalan helyiségekben kell embereket fotózni, iso 1600-6400 között. Ennél az érzékenységnél tudok 1/15-1/60 közötti záridőket produkálni.Ezért volt indokolt a fix. 2.8-as tele. 2 éve már próbálkoztam ezzel a feladattal, de 1 hét után már elő sem vettem a gépem. És bizony RAW -ban is készülnek majd a képek.

    Nagylátóra a 7-14/ 2.8 van (Oly) ennek az elődjét a Pana 7-14/4 - et szerintem neked nyomtam a kezedbe a Capitello tónál kipróbálásra. Reggeltől alkonyatig nem használok állványt, nem cipelem, felesleges. A stabival elég jó időket lehet kitartani 8-as blende környékén is. Ha ennél is szűkebb kell-nem jellemző, hogy 11 fölé mennék- akkor meg iso 400 és nem kell aggódni a bemozdulás miatt.

    Súlyban kb. ott vagyok az X-T20/50-140 -nel mint a EM1/ 40-150-nel, a Fuji durván 20 dekával több üveget használt fel az Olynak meg ennyivel több a váza.

    Az Olyval 2.2 kg környékén voltam a PRO sorral, azt hiszem ez még nem a vállalhatatlan kategória számomra. A Fujit is hasonló súlyhatárok közé tervezem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák