Hirdetés

Aktív témák

  • proof88

    addikt

    Más: amikor mutatják a tv-ben, hogy mekkora G-erő hat a pilótákra a pálya bizonyos részein, azt az ember nem tudja elképzelni, amíg nem próbálja ki. Sok embernek új, mikor megtudja, hogy mennyire megterhelő a pilóta teste számára a folyamatos körözgetés, pláne verseny távon, nem beszélve a szellemi teherről. Barátnőm szülei is nézik rendszeresen az F1-et, arra gondoltam, hogy úgy lenne a legszemléletesebb példát hozni, ha keresnék egy általuk is ismert helyet Bp-n, ami hasonlítható a Silverstone-i pálya 1. kanyarjához, amit a pilóták 290 környékén kezdenek meg, és 270 felett fejeznek be. Nos találtam egy kereszteződést a külvárosban, amit ismernek autóból is. Ezen a helyen az úttest szélessége legalább annyi, mint az aszfaltcsíké a pályán az adott kanyar környékén és a kanyar is mondhatni ugyanolyan ívvel vehető be elméletileg. Azért csak elméletileg, mert abban a kereszteződésben vannak járdaszigetek is, de ha nem lennének ott, akkor bizony abban a kereszteződésben ugyanazt az ívet lehetne produkálni, mint a pályán, persze szabálytalanul, mert igénybe kell venni a szembejövő sávokat, és persze tudom, hogy ebbe más is beleszól, például az, hogy a kereszteződésben nincs úgy felgumizva az ideális ív, stb., de itt most az a lényeg, hogy a méretek megegyezzenek. Nem szeretnék hülyeségekkel példálózni, ezért előbb megkérdezlek benneteket, mit gondoltok a helyről. Én mindkét helyre egyenlő szintre próbáltam zoomolni, de később a Gmaps Pedometer megerősített abban, hogy jó volt a megfigyelésem. Csupán annyiban lehet kifogás, hogy a Silverstone-i 1. kanyar előtti egyenes és utána lévő egyenes nem derékszöget, hanem durván 80°-ot zárnak be egymással, de ennek kompenzálására mondom azt, hogy a kereszteződésnél sem pontosan derékszögben keresztezik egymást az egyenesek, és az úttestek valóban szélesebbek kicsit, mint a pályán. Ha északkeletről érkezünk, akkor északnyugati irányba kanyarodva, az sem 90°.
    itt az 1. kanyar
    itt a kereszteződés

    Szóval durván ilyen a pálya 1. kanyarja is, tehát ekkora mérete van. Nos valóban elképesztő tapadást tanúsít egy F1-es autó. :Y

Aktív témák