Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hanee

    senior tag

    válasz L|zsidoboz #5045 üzenetére

    Szia!

    Az életkor nem kifogásként, inkább szempontként merül fel diéták esetében. Egy fejlődő szervezetű 18 éves nem csinálhat olyan radikális fogyókúrát, mint egy harmincéves, bár utóbbi számára sem egészséges, de legalább az egészséges fejlődésben nem veti vissza a dolog. Hogy 120 kg-ról lefogytál, azért őszintén, minden elismerésem! Nem mindenki ilyen kitartó, sajnos.

    Ahány ember, annyi féle gondolkodásmód és annyi féle dolog jön be nekik. Én gyerekkoromban kövér voltam, és leegyszerűsítve a dolgot azért, mert soha nem alakult ki bennem a mennyiségi gát. Azaz nekem hagyták otthon, hogy megegyek egy kiló banánt egyszerre, meg ilyesmi. Nagyon sok múlik ezen, hogy kisgyerekkorban mit "kap" az ember ilyen téren. Ennek köszönhetően a mai napig is odafigyelést igényel, hogy mennyit eszek. Más ember számára ez triviális, pl. te azt mondod, hogy elhatározás kérdése. De hidd el, nem csak azon múlik, nagyon sok múlik azokon a dolgokon, amik berögzülnek gyerekkortól.
    Persze kipróbáltam sokfajta fogyókúrás módszert, végül elkezdtem foglalkozni a témával kicsit mélyebben, közben jött a Norbi módszer, én még akkor kezdtem, amikor a második könyvét adta csak ki (nem volt még norbi termékskála, csak egy két dolog). És ez végre működött, szenvedés nélkül. Ez felért egy csodával nekem.

    Na de ez csak egy dolog, csak azért írom le, hogy látsd, nagyon mások vagyunk mindannyian. És sok olyan ember van, aki nem tud, vagy nem akar szigorú diétát betartani, mert már mondjuk kipróbált 6 félét, fogyott vele, visszahízta, mert visszatért a régi étrendjére. Valahol amit te csinálsz, az is egyfajta életmód, nem csak simán diéta, ezt ne felejtsd el sosem. Szóval a végső megoldás mindig valamilyen életmód váltás kell legyen, de egy átlag embernek nem megfelelő egy testépítős étrend mondjuk, tehát véleményem szerint csínján kell vele bánni.

    Bőr: ez teljesen egyéni, hogy kinek milyen a bőre. Van, akin nem lászik meg 3 szülés, de van olyan is mint én: 1 szülés és egy fogyókúra után olyan a bőröm, hogy kb. csak a szike segítene rajta.. :O De tudom, ha óvatosabb vagyok - pl. nem hízok annyit terhesen - és nem fogyok utána olyan gyorsan, akkor nem lenne ilyen a bőröm :(

    Én nem írtam, hogy a búza azért terjedt el, mert sok benne a vitamin! Csak azt írtam, hogy van benne az is. Azért terjedt el, mert viszonylag igénytelen de tápláló gabonaféle, ami szélsőséges éghajlati viszonyok között is megél (sivatagi és mediterrán éghajlaton is).

    A gyúrós étrendben az a nem egészséges, hogy extrém mennyiségű fehérjét visztek be. Az odáig ok, hogy ti ezt megfelelő metódussal és edzéssel csináljátok - gondolom váltogatva a súlynövelős és izomépítős szakaszokat -, de egy átlag ember ha nekikezd egy ilyen diétának és elég sokáig csinálja (elég pár hónap is), károsodhat a szervezete tőle. Ráadásul egy átlag ember nem tud az egészről semmit, hogy mi hány gramm meg mit egyen, nem úgy vannak vele mint te, hogy tudod, hogy pontosan 30 gramm zsíradékot eszel és xxx gramm fehérjét egy nap yy edzés mellé. Én sem tudom hány gramm zsíradékot eszek egy nap.. érted..
    Szóval az étrend nem megfelelő használata az egészségtelen.

    hanee

Új hozzászólás Aktív témák