Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Korcsii

    őstag

    válasz mopa #8597 üzenetére

    Nem vagyok otthon a témában, ezt azért mindenképp le szeretném szögezni előre!

    Elvileg eyefinity is jó lehet, mivel ha jól tudom, az azt csinálja, hogy a programok számára egy óriáskijelzőt csinál a sok monitorból. Viszont létezik a WideFS nevezetű program is, aminek nyilván van egzisztenciája - igaz ez még az eyefinity előtti korból indult.

    Hardverből mindenféleképpen bivaly gép kell, lehetőleg nVidia, processzorból lehetőleg minél gyorsabb - a több mag se rossz, de pl renderelésre csak egyetlen magot sikerült eddig rávennem, a többi mást számol (persze olykor 100%-on jár az összes (nálam 4), de sokszor csak a renderelő). Memória! Sokszor kimarad, de fontos, hogy az is gyors legyen, mert elég nagy mennyiségű adatot mozgat meg. Órajel és késleltetés egyaránt sokat számít (talán utóbbi egy idő után még jobban?). Nagyságát tekintve az általános mai méretek megteszik - nekem 4 gigával még nem volt gondom. Betöltések sebességét pedig a merevlemez (SSD?) gyorsíthatja/lassíthatja.

    Cfg. A default .cfg nem pont mai harverekre íródott, érdemes kicsit matatni benne, hogy kihasználja az erőforráskát, illetve esetleg ne fagyjon.

    Amúgy költséges tud lenni ez az FS a sok harver/szoftver kiegészítővel. :)

    Az utolsó kérdést nem teljesen értettem viszont...

  • Geryson

    addikt

    válasz mopa #8597 üzenetére

    A zenész, programozó Kozma András tudna Neked segíteni, merthogy a Jövő Házában ami állt, az az övé volt. Nekem még van felvételem, amikor az egyik szobában állt a szerkezet. Anno én is gondolkoztam rajta, egyébként egy tök felesleges dolog így rágondolva (baromi drága és csak erre tudod használni, valljuk be már az hülyén néz ki ha egy Cassnával/Airbussal akarnál repülni - ha éppen Boeing a cockpit. ITT van András honlapja.

    Monitor helyett kapásból azt mondom, hogy projektor, hiszen valósabb lesz a látott tér. Monitornak max. az oldalsókat tudnám elképzelni. Amúgy csak alátámasztani tudom, hogy csakis FS9-el próbálkozz, mert az FSX annyira hardwareigényes, hogy az csúcs. Nekem most mondom azt, hogy elmegy minden rajta és ez egy monitor és vannak benne nem olcsó komponensek (és még most sem full a látvány!). FS9 meg hasonlóan szép is lehet akár látványra, azt mondják itt egyesek (én mondjuk ezt 90%-ban alátámasztom, de anno még nagy volt a különbség, de jöhettek ki új látványnövelő dolgok). Gép rohadt sok kell hozzá, kell a megjelenítéshez több is, a szoftverhez 1 és legalább még 1 Project Magentához. Andrásnak úgy tudom 4 gép hajtja.

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

Új hozzászólás Aktív témák