Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz paatrick #160705 üzenetére

    Nem írtad ezt már egyszer? Vagy az csak holnap volt? ;]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz paatrick #160705 üzenetére

    Egyrészt ezért nem akartam belemenni, mert egy külön topic-ot lehetne neki nyitni. :DDD

    #160698stellaz - A Tenet esetén ezt a gondot nem hoznám fel, mert szerintem még rendben is lehet (azok szerint a szabályok szerint, amiket felállít magának). A lehető legtriviálisabb problémákat akartam csak firtatni, amik a film saját szabályain belül sem összeegyeztethetőek számomra.

    De semmi mást nem akartam elérni, csak azt, hogy ne nevezzük "tökéletes sci-fi -nek." :D
    Lehet, hogy egyszer megnézem másodjára is és józanon, és majd komolyan jegyzetelek:P

    #160700lezso6 - Itt a hőről szerintem még mindig "Földfelszínhez és hétköznapi empíriához" ragadva gondolkodsz (nagyon sok "törvény" csak empíria, nem egyetemes törvényszerűség, épp csak annyi, hogy még senki sem látott mást, mint amit leír... de ez egy sci-fi, nem általános iskolás tanköny, amiről már gimnáziumban rájössz, hogy "nem is úgy van, hanem XY..."). Olvastad a wiki cikket, amit linkeltem (és azokat, amik ahhoz vezetnek, hogy megért, miről szól...)?
    Visszakanyarodva egy korábbi válaszodra, hogy szerinted a hő "csak" random rezgés (és lényegtelen a fázisa, avagy fázis eltolódása, ha megfordítasz mindent a turntable-el).
    Hát, izé, a diplomamunkám nagyrészt rezgéselméletről szólt, így nagyon is barátságosan fogadom azokat az elméleteket, amik szerint az ismert univerzumban minden "csak" rezeg. Igen, még 0 Kelvin-en is, sőt, akár még negatív kelvinen is (csak ne felejtsük el az extra dimenziókat, amik a húrelmélethez kellenek, és hogy ezeknek a rezgéseknek azokban a dimenziókban van fázisa is, avagy fázis eltolódása, ha forgatni akarod őket... -> és tudjuk, hogy két eltérő fázisban rezgő anyag kiolja egymást -> annihilation ). Ha nevet akarnék adni a "vallásomnak", akkor az univerzum egy "resonating-string theory" (de "beleőrülnék, ha megpróbálnám levezetni, úgyhogy ezt kicsit öregebb koromra tartogatom, mikor már meguntam mindent a hétköznapi valóság élvezeteiből és meggazdagodtam valami másból :)) ). Most, ahogy gbors is írja, inkább egyszerűen át is ugortam azokat a dolgokat, amiktől "megfájdul az ember feje" (nekem nem fáj, hanem olyan, mint ha hangyák lepték volna el a fejem :U ). (De amúgy az ő konkrét felvetése, az autós üldözés felőlem OK, abba nem akarok belekötni. Az felőlem OK.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák