Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    addikt

    válasz drkbli #9 üzenetére

    Már jobbára az is elment. Az usában nagyon kevés új csúcstech szereplő bukkant fel az elmúlt 1-2 évtizedben, a régi nagyok közül visz párat a lendület, a kisebbek viszont csődöltek, vagy pont kína karjaiban kötöttek ki.

    Kínában viszont jönnek fel az újoncok, mint a talajvíz. Jó példa erre a Zhaoxin, ami az első bátortalan lépések után mára eljutott a középkategória kapujába mind a desktop gépek, szerverek, és htpc rendszerek területén. A Glennfly, amivel két éve még szaggatott a desktop is, vagy az MTT, ami egy éve még ott tartott, hogy csak a dx9 működött rajta úgy ahogy, mostanra viszont már szép lassan elkezdett rendeltetésszerűen működni, és egy generáción belül akár még versenyképesek is lehetnek a belépőszintű megoldások területén.

    A legfejlettebb chipek az usához kötődnek, viszont benézték és lenézték az ellenfeleiket, azt gondolván, hogy a riválisaiknak semmi nincs, és ők maximum 16 bites mikrokontroller szintjén tudnak hardvert előállítani. Ehelyett az történt, hogy éveken belül mindenre megjelentek az alternatívák, és ezekre az usa szankciós politikája már nem tud választ adni, nem tud mit lépni, mert kimerítették a lehetőségeket.

    Ezzel be is mattolták magukat, hiszen kína akár már jövőre is mondhatja azt, hogy bizonyos teljesítményszint alatt ne lehessen amerikai eredetű hardvert eladni, pl mondhatják azt, hogy olyan intel vagy amd procit, aminek a teljesítménye zhaoxin alatti, ne lehessen behozni. Pl az intel forgalmának 27%-a kínából ered, ennek nagy részét kína akár el is vághatja.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák