Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonlight115

    tag

    válasz b0bcat #13361 üzenetére

    "De kötekedj nyugodtan továbbra is... "

    Az csak jó, ha black bird kötekedik, legalább tanulunk belőle. :D
    Én úgy szeretem "tanulni" az angolt, hogy olvasok. Jó bonyolult, többszörösen összetett mondatokon (pl. Jane Austen regényeiben hemzsegnek ;) az ilyenek) edződöm, szerintem hatásos. Régies nyelvezet, az igaz, de élvezhető.

    "Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

  • Hasaggymeg

    veterán

    válasz b0bcat #13361 üzenetére

    "(sikeres ember nem magyarul gondolkodik, amikor angolozik, amint az közismert, de ezt csak mellékesen jegyzem meg)/...nem magyar fejjel kell gondolkodni, hogy lássa benne az ember a rendszert. Ennyi a "nagy titok".... :U Mr.successful nem tudom eddig hol voltál,de itt nem a diákjaid vannak akiknek elég frázisokat pufogtatni.Itt (főleg ha nagyképűsködsz) meg kell védeni álláspontod.Ha egy picit is foglalkozol valamilyen nyelvvel,már tudod,hogy nem a szabályokat fektetik le és utána kezdenek el beszélni egy nyelvet (kivétel talán az általad is említett halott Esperanto kísérlet),hanem a beszédre próbálnak utólag szabályokat szerkeszteni.Innen erednek különböző következetlenségek,logikátlanságok,amivel az angol jobban tele van mint sok más nyelv.Angol fejjel sem értem a logikáját pl. annak,hogy miért bar a szappan,miért loaf a kenyér vagy miért ejtik másképpen a food,blood,mood,flood,moore szavakat de azt sem igazán miért jó jövő idő helyett a jelent használni.Ezekben továbbra sem hiszem,hogy van logika,simán meg kell tanulni őket,ennyi.

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák