Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz KKrisz751 #336 üzenetére

    Én csak azt nem tudom elfogadni, miért kell hozzá sim kártya
    Nagyon egyszerű: mert "feltörhetetlen" - ha elteszel egy adatot a telefonon, BÁRHOVA, az előbb-utóbb kinyerhető. Ha megvan a titkosított adat, akkor is visszafejthető valamikor, főleg ha egy apró hibát ejtenek.
    A SIM saját processzorral rendelkezik, külön fut minden, és kérdés nélkül letiltja magát, ha próbálkoznak (ugye a 3 belépési próbálkozás)

    minek csak egy bankkal lehet ezt meg tenni,
    Na ezen én is tépem a hajam...

    és miért csak egy szolgáltatóval
    A telekom semmi mágiát nem csinál, csak olyan SIM-et ad, amibe saját kártyák tehetők el, ennyi. Még az alkalmazás is 1000% biztos vagyok benne, hogy a mastercard API-ját használja, tehát egy elsőéves programmász hallgató is meg tudná írni az appot. Ezek a secureSIM-ek meg a következő generáció, ahogy voltak a 2G-s SIM-ek és leváltotta őket a 3G-s, azaz évek kérdése, és nem fogsz tudni nem secureSIM-et kapni. Sőt, egyes telefonokban beépítve van ez a Secure Element, na azokba ilyen SIM se kell.

    Pláne, mivel a telefont, ha el is lopják, sokáig tart feltörni, nem 2 perc.
    Hacsak nem tudják a képernyőfeloldót és elfelejtettél extra PIN-t adni a bankkártyának, "törhetetlen". Teszel egy extra PIN-t a telóval fizetéshez (vagy ujjlenyomat/írisz, helló :D) és akkor ha bekapcsolva lopták el, sem férnek hozzá. Ha pedig beteszik egy másik telóba, akkor kéri a PIN-t, 3 próbálkozás. (hacsak nincs szolgáltatós kapcsolat, aki a PUK-ot hajlandó kiadni)

    A SIM a megbízható megoldás, hidd el :)
    Az, hogy a konkurencia megelégszik a második és harmadik hellyel (bónusz a diszkontszolgáltatók) az a szégyen.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák