Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cyberkind

    félisten

    válasz Dilikutya #141053 üzenetére

    Azt remélem tudod, hogy az ominózus 3. rész, ami a leghosszabb a sorozatban, egy darab cetli a játékban, jól sikerült súlyozniuk! :K

    Paranormal Cocktivity

  • _drk

    őstag

    válasz Dilikutya #141053 üzenetére

    Az direkt hatás vadász volt rész volt, be is jött nekik mivel külön az a rész kapott Emmy jelölést.
    Sok helyen működik ez, pl the fly rész A breaking bad-ben.

    Egyébként én sok sorit már ezért nem nézek mert egyszerűen kevés az anyag és szét van nyuzva. Pl most néztem a Silot, egész jó de még ebből is lehetne 2 részt kukazni legalább.

  • Crus

    őstag

    válasz Dilikutya #141053 üzenetére

    Coppola, Scorsese, Kubrick, Hitchcock, Kuroszava, Kitano, Mijazaki, vagy éppen Tarantino, etc., akik kapásból beugranak, mint művészi szabadságot kapott rendezők és legendákat alkottak. (Amúgy én Woody Allent, Nolant, se tartom olyanoknak, akiknek meg van kötve a keze.)

    Nem a plebs mérgezett, eltorzított ízlésvilágának kellene filmeket készíteni, mert úgy ilyen Transformers, meg Marvel szintű hulladékok ömlenek majd csak rá a népre, amik 0 értéket közvetítenek.

    De ez egy ördögi kör. Amikor hulladékgyártó azt látja, hogy nézik a szemetjét, akkor még több szemetet kezd el gyártani, mondván erre van igény. Közben a néző meg azért zabálja ezeket a szemeteket, mert ezt kapja ebédre. Ha van is más, az 0 promót kap, vagy sok helyre el se jut, sokan a létezéséről se tudnak.

    A közízlés formálható. Formálják is, de szándékosan az ostoboid irányba, mert az elhizlalt, buta, kövér malac, az nem nagyon visít a karámba, inkább csak elröfög csendesen és ez a cél.

    Nagyon téved az (nem rád értem), aki azt gondolja, hogy a szellemi termékek minősége, tartalma, közlendője nem folyásolja be a globális gondolkodást. Pedig baromira. Nyilván egy 2 diplomás, 3 nyelven beszélő, 145-ös IQ-val bíró arcra nem nagyon hat, de ez a kisebbség is remekül irányítható, méghozzá pénzzel és valójában fisemfos egzisztenciával. És hát ez a lényeg... a totális control. Abszolút megvalósul a hülyék paradicsoma.

    (Amúgy még mindig nem tudom, hogy mi az a Kék Bogár. Eskü. És nem is fogok rákeresni és nem is érdekel.)

    Gondolom ez mindenkinek megvan, az emberi faj szégyene. A 10 legtöbb bevételt termelő mozi EVER:

    1 - Avatar - Jó volt, de ennyire? Dehogy.
    2 - Avengers: Endgame - Inkább nem kommentálom.
    3 - Avatar: The Way of Water - Nézhetetlen.
    4 - Titanic - Jó volt, de ez se ennyire. Ráadásul az egész egy nagy spoiler :DDD
    5 - Star Wars: The Force Awakens - Nem akarok megsérteni senkit...
    6 - Avengers: Infinity War - ...nagyon nem.
    7 - Spider-Man: No Way Home - Nem emlékszem rá, pedig megnéztem.
    8 - Jurassic World - Én kérek elnézést.
    9 - The Lion King - Naaa...
    10 - The Avengers - Nálam a top 1000-be se férne be.

    És akkor csodálkozunk, hogy nincs az az idegen faj, amelyik legalább a háztartási szemetjét erre a bolygóra öntené :-/

    De ha már jártatom a pofám... személyes all time top 10, nem feltétlenül ilyen sorrendben. Most éppen így jutottak eszembe.

    1. Pulp Fiction - 25x ha nem láttam, akkor egyszer sem. Az a lazaság, fekete humor, a karakterek, a forgatókönyv, zenék... szerintem Tarantino legjobb filmje, de a témában is a legjobbnak tartom. Tini korom filmje, irgalmatlan nagy hatással volt rám.
    2. Alien (1979) - 1.5 évente biztosan újranézem és újra és újra lenyűgöz. Akkor készült, amikor születtem. Döbbenet minden képkockája.
    3. LOTR Trilogy - Szinte egyedül néztem meg őket a moziban... volt, hogy a gyönyörtől bekönnyeztem.
    4. Whiplash - Bármikor boldogan megnézem. Top karakterek, zenei pr0n, meg nem kevés mondanivaló.
    5. 2001: Űrodüsszeia - Megkerülhetetlen remekmű. Mivel a sci-fi a gyengém, így anno mikor a 80-as évek végén először láttam fel sem tudtam szinte fogni, hogy ezt a filmet 1968-ban Kubrick így képes volt elkészíteni.
    6. Bladerunner - ... és az van, hogy nekem a folytatása is bejött. Sci-fi kedvelőként minden benne van, amiért a műfajt imádom.
    7. Mátrix - De csak az 1. rész. Bár a benne feldobott elmélet anime kedvelőként számomra nem volt újdonság, de az összhatás mégis lehengerlő volt. Felejthetetlen élmény volt anno ~Day2 moziban látni.
    8. Isten városa - Nem szívesen nézem újra, mert k. nagy hatással volt rám, de ettől még kegyetlen nagy filmnek tartom.
    9. Mijazakinak kevés olyan animációja van, amit ne 8.5 fölé értékelnék, de ha egyet mindenképpen ki kellene emelnem az a Chihiro. Az a világ és gondolkodásmód ami ömlik abból a "meséből" az pazar.
    10. To Kill a Mockingbird és a The Snows of Kilimanjaro, mivel mind a kettő Gregory Peck film és szerintem a legjobb alakításai, a mondanivalóba dettó nem kötnék bele részemről.

    TLOU: A játékban az a 2 karakter nem lényeges és finoman adta elő a ND, hogy a 2 ürge között több lehetett egyszerű barátságnál. 2 utalás van rá, az egyik ráadásul humoros. Ami a játékban elhangzik a témában, az pont elég volt. Pont annyi volt, hogy aki tufa, annak fel se tűnt, aki meg érintett az ürlehetett, hogy van egy kis buzizás is. ND nagyon tudja a dolgát.

    Igen, TWD az csak másodsorban zombis akció, elsősorban egy posztapok dráma, gyakran Barátok Közt köntösben. Már nem is tudom hányadik évadnál szálltam ki belőle sok éve, de azóta se volt nagy késztetés visszatérni.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

Új hozzászólás Aktív témák