Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskuplung

    őstag

    válasz sensor060 #29098 üzenetére

    Ha jól értem, ez csak a headtrackinget fedi le, vagyis a képet továbbra is a monitoron nézed.

    Én még olyan 6 éve csináltam ilyet, infra ledekkel és egy Wii remote-tal, de az is csak addig volt érdekes, amíg megcsináltam.

    Hosszú távon ugyanis az a fajta mozgás, amit ez igényel, garantált rosszullét.
    Az a baj, hogy ha előtted van a monitor, és Te pl. balra nézel, hogy a bal oldaladon lévő dolgokat lásd, akkor a fejedet balra kell forgatni, de a szemedet viszont jobbra, hiszen a monitor nem mozog a fejeddel együtt.
    Ez viszont olyan természetellenes mozgás, ami nálam instant rosszullétet eredményez.
    Nálad nem jelentkezik ilyen probléma?

    Ezek a DYI VR headsetek sokkal jobb eredményt adnak.Most kipróbáltam ezt a VRidge-t újra, és USB tetheringel egészen jó eredményt ad. Persze, nyomokban sincs egy Oculushoz képest (Vive-ot nem próbáltam még)

    [ Szerkesztve ]

  • brd

    nagyúr

    válasz sensor060 #29098 üzenetére

    Én viszonylag sokáig küzdöttem a sima arcdetektálós megoldással, de mindig volt valami nyűgje. Nem jól érzékelte az arcot bizonyos helyzetekben, és viszonylag sok CPU-t eszik az arcfelismerés, ezért néhány játékkal elég nehéz megoldani, hogy ne zavarjon bele, valószínűleg te is ezt tapasztalod az Elite-tel. Aztán beszereztem egy IR alapú megoldást, ami egy PS3 Eye kamerán (ebay-ről kb. 3K-ért beszerezhető) alapul (házilag is elkészíthető); ebben a kamerában az az izgalmas, hogy 75 FPS-t is tud, ez azért fontos, mert a minél kisebb késleltetésű és simább követéshez a minél magasabb FPS a jobb (persze, ha a kamera/játék FPS eltér, akkor akadozni fog a képen a fejmozgás, ezért valahogyan szinkronizálni kell az FPS-eket, a FreeTrack pl. tud olyat, hogy többszörözi az általa küldött értékeket, így a 4x-ezést használva a 75-nek (kamera FPS) és 60-nak (Elite FPS, ha VSync-et használ az ember) lesz egy közös többszöröse. Ezt a kamerát viszont az IR megfelelő érzékeléséhez kicsit meg kell műteni, el kell távolítani az IR filtert belőle, és valamilyen szűrőt kell elé tenni, ami kiszűri a látható fény jó részét (pl. floppy lemez tok nélkül). Itt a PH!-n hirdette készen az IR LED-es clip-et az eladó, valami 11k volt, műtött kamerával együtt (de kamera nélkül is kérhető volt, én is így kértem), de most nem találom a hirdetést. Azóta kisimultak a ráncaim. Annyi hátránya persze van ennek a megoldásnak az arc alapúhoz képest, hogy a fejeden kell viselni pl. egy fejhallgatót, vagy sapkát, amire a 3 IR ledet lehet rögzíteni.
    Nálad az lehet még baj, hogy az AC esetleg kisimítja/átlagolja a fejmozgásban a csak kicsit eltérő sebességű mozdulatokat, ezáltal az simábbnak tűnik, míg az Elite nem. Ezt a viselkedést a legtöbb fejmozgáskövető programban lehet állítani "szexi" grafikonokon keresztül.

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák