Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick3D

    senior tag

    válasz sensor060 #27795 üzenetére

    Szia Sensor060 !

    Számomra is érthetetlen ez az egész. 2.1 ben semmiféle problémám nem volt egy dolgot kivéve amikor beértem az állomásra egy nagyot akadt semmi több , nem foglalkoztam vele mert 1 secnél tovább nem tartott.
    Ránéztem az internetre is többször speedtesten kapom a full sebességet a szolgáltatómtól ami 40mbit le és 5mbit fel , ezt stabilan tartja. Ruterbe is benéztem hátha ... de semmi , nyomtam neki egy resit is az sem segített. A driver pedig ugyan az volt amit 2.1 ben használtam , a hiba megjelenése után nyomtam csak frissítést miután szaki fórumokon írták hogy jó lett. Clean installt nem nyomtam mert már egy ideje az nvidia fixre tolja a drivereket legalábbis nekem nem volt velük gondom az elmúlt 1 évben. Az elite mellett nem fut semmi más ami ne futott volna ezelőtt is hónapokkal. A procim csak is kizárólag renderelésnél megy 90% ra fel. Megpróbáltam azt is hogy az alap 4,6ról kitoltam kivételesen 4,8ghz-ig a turbót de az sem segített. Próbálkoztam windows update-el a hiba megjelenése után de semmi változás.
    Épp mefet farmolok és ne tudd meg milyen lagg megy amikor a bolygót kell betöltenie . . . alig tudom a glideot pöccre belőni pedig nem egy bonyolult feladat.

    Az egészben az a vicc hogy nincs változó , ezerszer végig gondoltam de minden ugyan az ami 2.1ben volt. Hasonló bitang PC-vel rendelkező kolléga nekem már jelezte hogy ugyan ez a probléma áll fent nála is 2.2 óta csak nem ilyen brutális szinten.

  • Rick3D

    senior tag

    válasz Nevil2 #27824 üzenetére

    Igen már túl vagyok jó pár mindenre kiterjedő tesztelésen.

    És még sorolhatnám mi mindent megpróbáltam már de nem akarom . . .

    A lényeg SLI nélkül nincs szaggatás viszont NYASGEM ugyanis egész idáig prímán működött másfelől a frontier egy VR támogatott játékkal ezt nem teheti meg. Akik Dual GPU kártyát használnak ugyan ilyen problémájuk van csak sokkal enyhébben. A csontmax grafikáról pedig nem fogok lemondani.

    Most pedig írok egy support ticketet is mert marhára nem érdekli őket a fórumos bugreport ha pedig nem fogják javítani rövidesen én nekem ennyi volt az ED akármennyire is imádom minimum addig míg nem fixálják. :W

  • Rick3D

    senior tag

    2.2 óta valaki talált már Seeking Weapons / Seeking Medicines(meds) USS-t ? (Anarchy ->War,Civil War,Outbreak )

  • Rick3D

    senior tag

    Sziasztok !

    Valaki tudna segíteni hogy mi a frászt bénázok el ? Idejöttem abba a rendszerbe ahol a képen látható frakció van , eljöttem az egyetlen stationbe a rendszerben de továbbra sem ad semmi infót hogy merre is kéne keresnem a terroristát. Buffet penal colony + + + gondolom felszíni bázis de itt nincs egy landolható bolygó sem . . . Ötletek ? Nagyon megköszönném :R

    NAGYÍTÁS

    - Cirkáltam kb 15percig az állomás körül ahol a legtöbb hajó fordul meg , egyik sem volt a képen látható frakcióban hogy infót adhatna a terroristáról. Eközben nézegettem a wantedeket is de egyik sem a célszemély volt.

    A leírás szerint arra a " Buffet penal colony + + + " (surface base gondolom én.) Kellene elmennem de sehol nem találtam meg neten a surface base listában. Szinte biztos vagyok benne hogy arról van szó mert " Data link" interakciót ír.

    NAGYÍTÁS

    Sirius corporationnek csinálom a küldetést már elég közel járok hogy beadja a permit invitet , nem szeretném visszarontani :W

    [ Szerkesztve ]

  • Rick3D

    senior tag

    válasz Cooper911 #28054 üzenetére

    Igen , közben észrevettem hogy rossz helyen voltam :DDD Saktsakba szól egy delivery küldetésem és az tévesztett meg.

    Sikerült megszerezni az információt vissza kellett jönnöm G41-14 -be elvileg itt tartózkodik a célpontom. Scannelgetnem kell sc közben és ID tolni ha megvan vagy USS ben kell keresnem őt ?

  • Rick3D

    senior tag

    válasz kiskuplung #28194 üzenetére

    Biztos hogy nem nála van a hiba !

    Sokadjára fordult elő velünk hogy : 1. nem láttuk egymást több perc eltelte után sem openben sem pedig private groupban Ezen csak is kizárólag a fullos launcher restart segített. 2. Amikor tradeltünk nagy nehézkesen sikerült a winget összehozni , az első cucc amit behozott a limpetem INSTANT!!! crashelt a játék mindkettőnknek, az összes kidobott cucc elveszett . . . és gondolhatod hogy nem vehető commodity-t csereberéltünk. 3. BH közben rendszeresen fordult elő a következő : Nagy nehezen sikerült a winget összehozni pár percel később mikor daráltuk szét a kalózokat instant játék fagyás az egész wingnek és csak is feladatkezelőből lehetett újra lőni a játékot de ! a wing újra csak úgy működött hogy a launchert bezártuk. 2óra alatt 3x is megtörtént . . .

    Azért jó látni hogy vannak akinek a Frontier megkegyelmez ;]

  • Rick3D

    senior tag

    válasz kiskuplung #28206 üzenetére

    Nagyon rosszul látod a helyzetet Kiskuplung kolléga , a kiemelést szándékosan csináltam mégpedig azért hogy " kiemeljem " a lényeges részét , nem pedig azért hogy igazam legyen.

    Arról pedig hogy igazam van vagy sem , ez szerintem nem is volt kérdéses hogy igen :K
    Kettőnk közül gyakorlatban én tapasztaltam a problémát de nem is ragozom mert úgy is azt hiszel vagy gondolsz amit akarsz :) De azért egy kérdést had tegyek már fel : Szerinted én ezt kitalálom mert nincs jobb dolgom mint idegesítő hibát írni az amúgy kedvenc játékomról :F
    L&P :DD

    Nem sok online játékkal játszok, de amikkel igen, azokkal sosincs semmi gond. Eliteztem is már pár arccal, probléma nélkül.

    Sok online játékkal játszok / játszottam és eddig a p2p-vel sem volt soha gondom, még csak hasonló sem.

    (#28197) baphomet : Köszi a FAQ linket , beállítottam majd hamarosan gyakorlatban kiderül hogy használ avagy sem. Szkeptikusan állok hozzá mert a bandából már volt olyan aki ezt beállította és ennek ellenére sem működött rendesen :(((

    (#28213) anatron : Ne aggódj ezzel nem keletkezik biztonsági rés :) Rengetegszer kellett már portot nyitnom amikor szervereket hostolok itthonról és probléma még nem volt belőle. Én azt javaslom hogy a biztonság kedvéért te is csináld meg ezt a beállítást , hátrányod nem származik belőle.
    ( Ha esetleg segítség kellene a port nyitásban csak szólj TPlink,Asus rutereket ismerem elég jól.)

    [ Szerkesztve ]

  • Rick3D

    senior tag

    válasz orientcx #28209 üzenetére

    Folyamatosan . . . 2.1 -ben bugos volt az X fül , nálam legalábbis mindig igennek érzékelte és elfogadta hiába nyomtam az X-re. Volt pár napja hogy egy egész oldalt teli spammelt akkor szántam rá magam és szerencsére ezt 2.2 ben már javították az összes előző eltűnt anélkül hogy egyesével törölgetnem kellett volna.
    Én azért közben megejtek egy olyan combot hogy : Civil War/War - Közeli station L pados - Fed frakció vs akárki - 20 küldi felstackelése. Allied státuszban ami 1 pakk küldivel elérhető már 9-12-15-18 millás küldetéseket dobálnak amiből ha már csak 5-10 darabot veszel fel nagyon nagyon jó kis summát keresel amellett hogy az engi commodity dől és mellé még függően milyen frakciót választasz Empire,Fed rank is növekszik már ha ez szempont. Engem jelenleg legkevésbé a pénz érdekel meg a rank de ha lehet ilyen okosan is csinálni miért ne ? Elég rendesen meg kell dolgozni érte 90-110 db hajót kell kilőni amihez már combos combat ship kell :K

  • Rick3D

    senior tag

    válasz orientcx #28222 üzenetére

    Én is nyúzom a kicsikét :P Nagyon ügyes mostly harmlessről azt hiszem dangerous körül van. Az elejétől fogva figyelem a fejlődését és minden téren megvagyok elégedve a munkájával, bár azért jó lett volna ha egy sexys csajt kapok nem pedig kvazimodot :DDD A jó bőr nők mind expertek voltak :(((

    Tudom tudom hogy neked ilyen soha nem lesz de összehasonlítottam a kis dögöket és az egyik imperial hajót találtam a legjobbnak DPS téren , mellé gyors de über papír. 2x Beam laser+1heatsinkje van (mint kiderült a heatsink csak dísznek van.)
    A találati aránya már 10/9 , most már azt kezdtem el figyelgetni hogy a beam lasert rankról rankra tovább tudja célponton tartani tehát ügyesedik a pilóta és egyre több DPS-t tol ki magából , ami nekem nagyon tetszetős :DD

    Épp tegnap volt egy eset : Sürgősen el kellett mennem BH-zni a tudjuk kinek és közben teli voltam cargoval 200db engi commodity. Beértem a hazresbe -elő vettem a fegyvereimet-vadász kint - már lőttek. A durva az volt benne hogy 1+bogár v 5-7+bogarak volt a szituáció és elég rendesen nyomnom kellett az scb-t ( egyre jobban szeretik a kalózok a railgunt és a PA-t) bedaráltam őket akármi akárhányan jöttek ( még nem full engizve ;] ) viszont a vadász pilótám nélkül nem biztos hogy sikerült volna. Legalább 3db scb-t megspórolt. Nem túl sok de volt azért időm figyelgetni mit csinál ilyen nagy túlerővel szemben és meglepetésemre nem pukkant el pedig 3 4 targetet leaggrozott rólam és forgatta őket :K
    Mentem pár ilyen kört , szám szerint 4db-ot. A túlerő az egy kis kihívást adott most hazresben és baromi kényelmes volt hogy jöttek a targetek nem pedig nekem kellett futkosnom értük :DDD

    1 jó tanács mindenkinek : CARGOVAL ne menjetek BH/CZ-zni. Mint írtam volt nálam 200 engi comm. Ugyebár a cargo hatchemet alapból offon tartom - 8,2 milla bh done - Dokkolás - Realizáltam hogy maradt 59 db a 200ból :Y Nagyon úgy tűnik 2.2 óta hiába nincs áram alatt a cargohatch akkor is szóródik a cucc.
    Minden fölösleges dolgot bemond a hajónk de ezt nincs a listában. Okuljatok az esetemből :U

    IPSZ tagság ? :B

  • Rick3D

    senior tag

    válasz Cooper911 #28240 üzenetére

    Akkor én bénáztam , a harc közepette igaz nem figyeltem az error üzeneteket, hallani sem hallottam lehet mindkettő volt. Kissé elterelte a figyelmemet most melyik anacondát,clippert kapjam hamarabb szét :DDD
    Nekem ez újdonság volt 2.2 előtt még így nem jártam. Az egyszer biztos hogy akármiről is legyen szó engi comm. nem megyek többet hazreselni vagy cz.

    (#28241) Ch0b : Nekem úgy 100. próbára adott be egy ilyen csajt.

    MmmmM mmmm :P Emberi formája van , szinte már hihetetlen ;] Szép darab grat hozzá !
    Fontolóra veszem hogy leváltsam kedves Arnoldot

    Van valami Female crew spawn rate befolyás bizonyos rendszerekben - Populációtól , vezetőségtől,jelenlegi státusztól függően ?

    (Azon töprengtem hogy ezek (khöm ők) nem is Frontier hibájából ilyen rondák. Mi van akkor ha Thargoidok keze van benne ? Elkezdtek klónozgatni hogy beépüljenek a társadalmunkba igaz rondácskára sikerültek de így nem feltűnő senkinek sem mindemellett jó adag underminingot toljanak míg ideér jövő évben a flottájuk ? - - -> Ez van amikor 500x kell finomítanod és unatkozol ;] )

    [ Szerkesztve ]

  • Rick3D

    senior tag

    válasz orientcx #28255 üzenetére

    Bevallom, eddig csak felületes próbákat tartottam a témában, de nekem a Condor vált be a legjobban.

    Kíváncsian várom a teszteket , nekem még egy jó darabig nem lesz rá lehetőségem. Ha unlimited ammot kapnak a fighterek akkor valóban ütőképesebb mint a fix beam imp. megoldás.

    "Kicsit" több értelme van, mint vastagon szedett betűkkel verni a billentyűket, hogy márpedig ez programhiba....

    Szeretnéd nyugodtan bökdösődhetsz minden második vagy harmadik hsz-ed végén ameddig csak jól esik :C
    Jót mulatok rajta :DD

    Baphomet : Teszteltük és még mindig nem úgy működik ahogy azt elvárná az ember :((( Tulajdonképpen semmi nem változott.Fogalmam sincs mennyi köze van az egészhez de most már legalább nem kell launcher restartot tolni. BH/CZ winget még nem volt alkalmunk megnézni. Számomra továbbá is az ED a ludas illetve a p2p amit használ . Más játékokban nem volt ilyen problémám még a p2p alapon sem régebben.
    Arra is emlékszem hogy 1.5ben baromi sokat wingeztünk akkor csak BH/CZ és nem volt ilyen hiba hogy nem látjuk egymást sokadjára sem . . . az pedig hogy szinkronban kifagy az egész wing BH alatt eszünk be sem jutott. ( Azóta nem változott semmi hardveresen / softwaresen. )

    [ Szerkesztve ]

  • Rick3D

    senior tag

    válasz grHawk #28275 üzenetére

    Pontosan így kéne kinéznie ! Szerintem küld be Braben asztalára most ! :C

    Lassacskán jó lenne ha az igazi Pure combat instákat vagy valami hasonló BOSS fightokat kaphatnánk olyan összegekkel avagy "Reward" (engi mati,rank,buff stb..) formájában ami más mmorpgbenis bent vannak , végre reaális jutalmakért.
    Jöhetnének "legendary" itemek is amit csak pl az általad említett "instából" lehetne megszerezni. Ezek lehetnének olyan fullextra maxosra tuningolt modulok amit az engi ugyanazon modosítással nem tud elkészíteni vagy csak a nagyon szerencséseknek. - - -> Ezek már nagyon mmorpg-s elemek de én örülnék neki.

    Ha mást nem de legalább olyan olcsó megoldást mint ami volt régen a Diablo3-ban Moster power level 1-10ig.

    Esetleg "sett itemek ? " nem túlzás ? Mit gondoltok ?

    [ Szerkesztve ]

  • Rick3D

    senior tag

    válasz Cooper911 #28278 üzenetére

    Hogy jön ide hogy más mmo-ban mi van? Ez nem is mmo. Miért kéne olyannak lennie?

    Azt feltételeztem hogy az én hsz-emet is érinti grHawk kijelentése , miszerint : És akármennyire is nem MMORPG az Elite (amivel tisztában vagyok), ez mégis több oldalról indokolt. Innen az mmo-s ötlet és természetesen most csak a Capital shipes instárol beszélek.

    Legendary cuccok? lol Pl Orientcx 7fényéves gumicsizmája ami +7ly-t ad minden ugrásnál? Ne már... spacewow.

    A legendary cucc kifejezést csak arra használtam hogy meglehessen különböztetni a simától illetve ahogy írtam nem kell nagy dolgokra gondolni : Itt ugyan olyan modulokat szerezhetnél mint amit le craftolsz az enginereknél ( vagy 1-2% táposabbat a maximumnál amit az engineernél nagy nagy szerencsével tudsz csak dobni.) Semmiféle gumicsizmáról nincs szó , odáig azért még én sem megyek el :DDD

    Őszintén, nem tudom eldönteni, hogy ez most szarkazmus, vagy tényleg így gondolod, de...

    Már régebben is beszélgettünk erről haverjaimmal ahol ugyan ez felvetődött mint "insta,dungeon". Te leírtad részletről részletre hogyan is működhetne , ami tetszett. Nem volt benne szarkazmus :K

    Ezt most mindkettőtöknek írom #Cooper911 #grHawk : Fentebb már kifejtettem hogy magára a Legendary cuccra milyen formában gondoltam , így már biztosan nincs félreértés belőle. A többinél pedig csak arra próbáltam rávilágítani hogy milyen jó lenne egy olyan akármilyen hely ahol tényleg csapatban kell működni , lenne érdemben szerepük egy ilyen helyen a : szúnyogoknak, Nagy tűzerejű hajóknak és a nagy shieldel avagy páncéllal rendelkező hajóknak is. Ha úgy tetszik Role szerűen kelljen összeállítani egy csapatot. Nem pedig annyi mint ahogy most működik : Anaconda combat fitt+2db small shield recharg lézerrel oszt jó napot , egymaga tank,dps,(support). Remélem így már nincs félreértés belőle hogy csak egy csapat orientáltabb "nevezze mindenki annak aminek akarja" helynek örülnék ahol hangsúly van azon hogy ki/mikor/hányan mit csinálnak. Aztán ezt olyan köntösbe bujtathatják protokollokkal stb.. amibe szeretnék. A Reward pedig szint úgy csak egy ötlet volt hogy mekkora tárháza lehetne neki a Cr-en kívül és hangsúlyozom ez csak egy ötlet. A "sett itemeket" is mmorpgből hoztam át amit már én is sokkalnék ahogy írtam is viszont kiváncsi voltam a ti véleményetekre, ez minden.

    Elsőre kellett volna így írnom akkor tuti nem hiszitek azt hogy az ED-ből egy Spacewowot akarok csinálni :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Rick3D

    senior tag

    válasz nubreed #28291 üzenetére

    (#28289) nubreed :
    Azt azért kihangsúlyoznám már most hogy ez az én személyes véleményem illetve amit szívesen látnék a játékba ! Ha nem értesz velem egyet szíved joga :))

    Erre azért nem számítottam . . . miután leírtam hogy pontosan minél mire gondolok . . . De ahogy lejött nekem az írásodból baromira nem érted a lényegét amire kilyukadtam még a részletesebb hszben sem. Valahol ott leragadtál hogy mmorpg és utána már csak vakon olvastad a soraimat vagy én el nem tudom képzelni hogy ez a válasz hogyan születhetett egyáltalán meg . . . Jobb hogy ha én viszont nem veszem elő a Durva stílusomat ;)

    De azért akkor pontosítsunk kicsit az összképen :

    1. A Legendary kifejezést használtam de ettől nem muszáj annak lennie !!! Lehetne ugyan olyan is mint a többi cucc . . . totál fölösleges részlet . . . :F Ezen belül pedig mert túloztam azzal az aránnyal hogy 1-2%al legyen csak több ? amit egyébként is megtudsz dobni szerencsével , valaki érez itt túlzást? Mert én nem :F Írtam én olyat hogy legyen speciális bónusz adottsága a cuccnak ? NEM ! Csak is kizárólag azokról a statokról beszéltem amiket az engineereknél is tudsz húzni. Még 1x : 1-2%al lenne csak jobb, ami mit is jelent pontosan ? PL : az fsd increase range 50% a max. Ezt tudod szerencsével megfejelni 1-2%(talán 3) 51,52(53%) az engineereknél ! Hol is van itt a probléma ? Jah igen biztosan ott hogy kalandosabb összeszedni a matikat az engineernek mintsem csapatmunkával élvezetes combattal és kőkemény kihívással megszerezni , végül is . . . :F

    2. Összesen 1 évet WOWoztam a BC időszakban és az már elég rég volt hagyunk is ott a wowot . . . Továbbra sem értem hogy mi a franc bajod van azzal hogy lenne egy hely ami a csapatoknak van kitalálva ami kihívást jelentene és a jutalom is egyenes arányos lenne pl : engineered modul meg amit akarsz de leírom harmadik alkalomra is ! Ez csak egy ötlet volt sok közül amit kaphatnánk jutalomként !
    Én örülnék neki ha igazi PURE kihívással szerezhetném meg magamnak a legjobb modulokat mintsem hogy mindig ugyan azt az unalmas sz*rságot csinálom újra meg újra mint egy zombi. . . Elemental mati : eddb-bodyfinder , kb 3-4óra srv után ha az rng is úgy akarja . . . megvan pl 50db Zirconium. Manufcatured mati első fele : CZ , Tápos Anaconda combat fitt +kis cargo+collector limpet. Második fele : Anarchy,Outbreak,War/Civilwar -> Convoy beacon - T9 lövöldözése. Data : Surface data point scannelés (MEF+G3,G4,G5 finomságok) 1-2 hetes cdvel rajtuk. A többi pedig USS-ek kutatásából áll. +küldetések illetve a commodityket is onnan szerzed kivétel amit meg lehet venni marketban/bányászat . Én inkább játszanék csapatban együttműködve valódi kihívással megszerezve a kívánt modult mintsem csináljam ezt a pár dolgot állandóan , bár még ezek is rendben vannak bizonyos határokig. Még azt is eltudnám képzelni hogy ez egy második lehetőség lenne hogy egyben megszerezd az engineered modult. Mivel ez már a "Durva" kategóriát képviseli számomra érthetetlen okokból akkor engi commodity vagy mati , nagyobb mennyiségben mint amennyit ad 1db küldetés ugyanis Cr-el kiszúrni itt az emberek szemét már a röhejes kategória számomra.Mióta a mérnökök vannak már nem a Cr jelenti a vagyont.

    3. Körítés kell hogy reális legyen ? Semmi gond Tessék :
    Vegyük alapul azt amit grHawk írt.

    A Battlecruiser sikeres elüldözése után hatalmas hírnévre tettek szert a csapatban harcoló pilóták ami felkeltette az egész Galaxis figyelmét főképpen a nagyhatalmakét és a mérnökökét. Az ilyen eredményes pilótákat megjutalmazva felajánlanak pl : egy 6A FSD-t ami 52-53% increased rangel van tuningolva hogy a jövőben is folytathassák eredményes munkájuk és védelmezhessenek minket a Thargoidoktól a legjobb technológiával a hajójukon.(A nagyhatalmaktól függően attól hogy melyik oldalra álltunk kapnánk xy % ot a rangunkhoz

    Ez csak egy a sok ötlet közül ami eszembe jutott hirtelen. Természetesen bele lehet kötni . . . mint akármi másba. Ez így már szerintem elég realisztikus és nem egy nagy durranás az egész. Pontosan ezért mondtam hogy olyan köntösbe bújtatják az egészet amilyenbe akarják . . . Hangsúlyozom ez csak a sok lehetőség egyike.

    ( Magát a jutalmazási rendszert baromi sok fajta képen meg lehet oldani. Amit már láttam tetszett és röviden megfogalmazható de ezen kívül rengeteg féle van : Az rng helyett az insta végén kaptam tokeneket. Amiket beváltottam és kellő mennyiség után megkaptam azt a cuccot amit szerettem volna. Valójában egy speciális fizető eszköz. Speciális helyeken.Ezt még meg lehet spékelni hogy egy küldetés fog ide szólni aminek a jutalma lesz a speciális token . . ) --> Ezt pár pillanat alatt átlehet rakni ED-be más néven , egyszerűbben : újfajta köntösbe bújtatva.)

    A sivárságról csak annyit hogy ez amiről most beszélünk VÉRPEZSDÍTŐEN hatna az egész közösségre. A farmolás helyett már ideje lenne ENDGAME-t rakni a játékba vagy legalább megpróbálni és ezt kivételesen nem agyrohasztó farmolásra alapozni hanem valami igazi kihívásra. Ugyanis jelenleg akinek FÉL ! vagy FULL engizett hajója van az akármit akárhol ledarál PVE-ben , maradt a pvp - na az megint megérne egy misét ... ; :DDD

    Az egész ED ugyan azokra a fő dolgokra épül amit új köntösbe bújtattak , lásd : PP - CZ-BH stb... ott van személyes példa a powerplayes crime sweep =CZ zavar valakit ? Senkit . . . dobtak rá egy másik nevet és kész ;] )

    Részemről ez volt az utolsó amit ehhez a témához fűzök mert a fanok az ilyen újításokat elítélik csak azt az egy dolgot felejtik el hogy nem csak ők léteznek hanem vannak rajtuk mások is ! Kissé már komikusnak találtam hogy ezeket az egyébként baromi enyhére megfogalmazott jutalmakat is úgy el van ítélve ... már jelzőt sem akarok rá találni , . . . Ezek után nyugodtan nekem lehet ugrani aki akar de ez akkor is tény hogy itt ami már változásról szól és elmozdítaná az ED-t egy másik irányba ami nem FARMOLÁS hanem valamilyen formában passzolna a mai trendekhez annak Viszontlátás van már élből !

    Én egy még nem létező dologról akartam normális keretek között beszélgetni , feltételezésekről stb... Asszem nagyot tévedtem.

    [ Szerkesztve ]

  • Rick3D

    senior tag


    Új felszíni bázis ? Vagy csak én nem találkoztam még vele. Ennek ellenére nagyon pofás ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Rick3D

    senior tag

    válasz Micsurin #28328 üzenetére

    :DDD Ekkora raktérrel csak arra mehet :DD

    (#28327) orientcx : bádogbödön vagy locsolókanna egy kutya :D A lényeg hogy hatalmas raktere van és most pont erre van szükségem. Többszörösen vissza hozta már a farmolási idejét + a pénzt amibe került, imádom ;] Orientcx a pucsítós kép pedig csak miattad készült , már rég láttalak szidni az Imperial shipeket.:K

    [ Szerkesztve ]

  • Rick3D

    senior tag

    válasz Ice_Man22 #28330 üzenetére

    Én pontosan ezért siettem az Explorationel legalább az Elite rankom legyen meg mielőtt kijön a 2.2. Ugyanis hiába csinálsz mindent tökéletesen 2 eshetőség fent áll hogy azonnal pukkanj egy szépet. Az első amit épp írtál a második pedig hogy azonnal a Neutron csóvájába dob bele SC után. Nem tudom így milyen hajóval voltál de ha elfogadsz tőlem egy jó tanácsot akkor Anacondával fogsz menni következőre. Ahogy én láttam eddig másodkézből az Anaconda és csak is ez a hajó képes megmenekülni a droppból a legbiztonságosabban. Természetesen mérnöki segítséggel. Nyilván meglehet a többivel is viszont én az Anacondát favorizálom ha neutron ugrálásról van szó. Amit soha nem gondoltam volna mert Exploration téren mindig ASP X párti voltam :DD

    Esetleg ha van róla bármi képi vagy videós anyagod írhatsz egy support ticketet és hátha visszakapod legalább a hajód árát.

    Más :
    Végre találtam értékelhető arcokat is. Az egyetlen bajom hogy amelyiket élből választanám nem Harmless :(((

    Bocsi de muszáj volt :DDD :DD



    [ Szerkesztve ]

  • Rick3D

    senior tag

    válasz to.ca #28345 üzenetére

    Ezért írtam " Nyilván meglehet a többivel is ". Felfedezni pitonnal . . . ahhoz már nagyon mazochista hajlamok kellenek. Az anaconda összességében a második legjobb felfedező hajó volt az ugrótávja és a rengeteg modul slotja miatt. Cserébe SC-ben olyan mint egy bálna :) Éppen ezért imádtam az ASP-ot nem volt szükségem annyi modul helyre még amikor elmentem 25k fényévre sem mert az esetek 98% ban hibátlanul farmoltam a neutronokat és blackholeokat. Ellenben most 2.2 megjelenése óta ha neutronnal akarok ugrálni akkor az Anaconda ami brutálisan bírja a strapát elég afm-el ha sokszor megszívatna az kettő darab eshetőség amit már alább írtam. Valamikor Január felé terveztem egy nagyobb utat és az biztos hogy neutron ugrálással fogom megtenni legalább az odavezető utat amihez fejben már össze is raktam a kellő engi upgradeket ;)

    (#28344) cintula187 : Ilyen problémád van ? Ha igen akkor jó hírem annyi volna : A support válaszolt a ticketemre és majd 2.3ban javítják :DDD Tudnak róla , baromira sajnálják de ez van :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Rick3D

    senior tag

    válasz cintula187 #28380 üzenetére

    Sajna nem javította. A landing pad bug javítására vártam másodsorban de még az sem jött össze :O

    orientcx Szóval akkor a fix beam +hs combot találtad a legjobbnak ? :D

  • Rick3D

    senior tag

    Sziasztok !

    Pár hét és jövök vissza ED-zni. Valakitől kaphatok egy kis információt mire számíthatok ? Valami újdonság?
    PVE-PVP szinten meta változás ? Engik stb.. ? Már nagyon ki vagyok éhezve ;]
    November óta nem játszottam.

    (#30630) nubreed : Nagyon látványos kedvcsináló videó :K

    (#30628) grHawk : Ezt most csak poénnak szántad vagy tényleg lehet ilyen tüskés hajóm ? :Y

  • Rick3D

    senior tag

    válasz grHawk #30632 üzenetére

    Jól hangzik, a lényeg hogy meglehet szerezni ;)

    Magával a játékkal mi a helyzet ? Tudnál írni arról is valamit azokkal kapcsolatban is amit alább kérdeztem ?

    [ Szerkesztve ]

  • Rick3D

    senior tag

    válasz nubreed #30634 üzenetére

    Éppen jókor jövök :)) Egy utolsó kérdés ezzel kapcsolatban , a régi nagyobb hibák javítva lettek ?
    Pl : Wing - régen sokszor nem láttuk egymást , állandó probléma volt belőle.
    Fps dropp rendszerbe,station, bolygó beugrásánál.
    Engi meghívók.

  • Rick3D

    senior tag

    válasz nubreed #30636 üzenetére

    Nem vagyok lenyűgözve így első látásra. Azt feltételeztem hogy ezek ASAP javítják . . . na m1.
    Köszi az infót :)

  • Rick3D

    senior tag

    válasz sensor060 #30675 üzenetére

    Szia !

    Nem muszáj de igen ahogy írtad úgy éri meg a legjobban. Kevesebb energia fogyasztás -> kevesebb hő -> Tovább tudsz össztüzet zúdítani a célpontodra -> maximálisan tudod használni a hajód dps-át pár seccel tovább.

    Tapasztalatból írom hogy egy Full MC build ami több mint maxosra vagy pörgetve igaz brutális a sebzése de amíg nem lett benne tapasztalatom sokszor kritikusan saját magamat flambíroztam meg ;] Amikor már csak a combathoz szükséges cuccok kaptak áramot azonnal javult a helyzet -> Like a Boss ;]

  • Rick3D

    senior tag

    válasz anatron #30697 üzenetére

    Ettől függetlenül működhetne normálisan a wing, le tudnák redukálni pl : Hazreses csoportos kifagyást és a fail próbálkozások számát.Nagyon kíváncsi vagyok mi fog fogadni a jövő héten . . . Már előkészítettem a hotast,srv-re xboxjoyt stb... De ha ugyan az lesz mint régen javuló tendencia nélkül akkor örök nyugalomra is kerülhet a hotasom elég könnyen. :U

  • Rick3D

    senior tag

    válasz Ice_Man22 #30699 üzenetére

    SLI / CF -et használsz ? A Texture flickering rendszeres jelenség ilyen setupok alatt. Bőven van benne tapasztalatom.

  • Rick3D

    senior tag

    válasz zolee0307 #30703 üzenetére

    Nem megyek bele AMD cáfoló vagy érvelő vitákba viszont nekem GTX 970-el nem volt texture flickering problémám sőt semmi. Az már más amikor SLI-ben próbáltam játszani és akkor döglődött az egész . . . Ha nagyon zavaró már pedig nekem az FPS droppok azok voltak és a texture flickering is , esetleg próbálj meg egy gtx kártyát. Neked nem mondhatom hogy kapcsold ki az egyik kártyát :DDD

    Ennél többet még a support sem tudott segíteni pedig jó egypár levelet és egy bug report postot is nyitottam náluk.

    All in all én javaslom hogy próbáld meg egy nvidia kártyával már csak azért is mert nekem nem volt vele gondom. ( FPS dropp volt de minimális )

    Ice_Man22 : Neked is csak ezt tudom javasolni , esetleg még ami ingyen van utána járni hogy az Nvidiánál ezen belül ED-ben fennáló jelenség avagy sem.

    Nekem Novemberben azt ígérte a Frontier hogy a következő nagy updatenél javítva lesznek ezek. Mert ők írták hogy tudnak a problémáról és hogy nagyon sajnálják de várnom kell a következő nagy updateig ja és persze gőzerővel dolgoznak rajta :))

    Hamarosan megjön az új kártyám és esetleg tudok majd írni pár tapasztalatot.

    [ Szerkesztve ]

  • Rick3D

    senior tag

    válasz nubreed #31235 üzenetére

    Legalább csinálnak valamit , még ha azt nem is tökéletesen teszik.Szerintem ez még mindig sokkal jobb mint ha megint azt játszanák " Igen tudunk a problémáról a következő nagy updateban javítva lesz " . . . :N

    Más : Én is örülnék ha a 3rd party tools készítőket valamilyen formában támogatná a frontier. Tudom milyen az hogy ha egy teljesen unsupported platformon kell / akarsz hasznos praktikus kontentet gyártani a játékos közösségnek és a fejlesztők pedig jó nagy távolságról ráhugyoznak a fejedre és itt nem is csak 1 emberről szól hanem egy egész oldal láncról , csoportokról. Ami nekem lejött a "követeléseikből" már ha lehet így nevezni , nem nagy durranás amit a Frontier részéről elvárnának.

    ( nálam most megy a coriolis és az eddb is.)

    [ Szerkesztve ]

  • Rick3D

    senior tag

    A " MODULE REINFORCEMENT PACKAGE " képes absorbolni a heat sebződést ? Tehát amit esetleg overheatingel én okozok a saját hajómnak ?
    Valaki tesztelte már innen ? Esetleg orientcx kolléga ? :DDD
    Bárki tud bármit , fontos volna :)
    Hivatalosan annyi infó van róla hogy az ellenfél hajója által okozott sérülést képes absorbolni. Nagy mennyiségű sebeződést kevés ideig vagy kis sebeződéseket sokáig.

    [ Szerkesztve ]

  • Rick3D

    senior tag

    válasz orientcx #31279 üzenetére

    Egyet értek viszont egy combat shipnél mint a tiéd vagy az enyém marad fölös hely pl ha csak vadászni megyünk sem a cargo se semmi más már nem foglal helyet, túl sok scb pedig fölös az ammo miatt bár ezt lehet orvosolni unlimitid ammoval matikból.Tegnap egy óráig nonstop CZ-ztem és akkor is azért álltam le mert elfogyott az ammom pedig még marad 2 fullos scb.Na igen mellesleg 1 óra után totál kikészítettem a jobb kezemet :DDD Igazi megváltás volt dokkolni.
    Szóval mivel tegnap erre sem neten sem senki más nem tudott tesztelt választ adni, felpakoltam a kondámat fele fele arányban mind2 típusból 6-7 ilyen modul volt fent. Szándékosan sütöttem a hajómat 200% körül úgy hogy scb + össztűz alatt lőttem az összes töltényt és az összes scb-t. 87% volt a legrosszabb és 95% modul volt a legjobb ami bírta. Ma megnézem ugyan ezt ugyan így az állomás előtt a modulok nélkül.
    Félre ne érts az én pajzsomat is csoda ha lekaparják de ha úgy is van fölös hely a hajómon akkor miért? Főleg ha effektive az adott modul , nem jártam utána de ha még engizni is lehet akkor a 8-16T súlyát valszeg lehet majd csökkenteni.( Emlékeim szerint itt 75-70% körül kellett volna lennie a moduloknak, nagyon jó esélyt látok rá hogy működni fog :D )

    [ Szerkesztve ]

  • Rick3D

    senior tag

    válasz duvi #31318 üzenetére

    Én az elmúlt 2 napban húztam fel 3 mérnököt grade 3 -> 5ig voltak köztük értékes matik de semmi nem veszett kárba sehol , megkaptam az upgradet és a progress bar is ment rendesen.

  • Rick3D

    senior tag

    válasz Cooper911 #31320 üzenetére

    Sejtettem hogy valaki felteszi ezt a kérdést : RAM TAH,LORI JAMESON,COLONEL BRIS DEKKER :)

  • Rick3D

    senior tag

    válasz Hauptmann #31324 üzenetére

    Biztos hogy teljesen nem adják át a kezünkbe ez már a jelenlegi megoldásokon is látszik. Esetleg olyat csinálhattak volna hogy bizonyos színskálákat vehetünk és azzal mázolhatjuk a hajót de . . . ahogy te is írtad ennek már löttek ;]

  • Rick3D

    senior tag

    válasz cacasz02 #31328 üzenetére

    Igen de szerintem ő is arra gondolt hogy pl : megveheted az összes színt RGB szerint és akkor válogathatsz minden árnyalat között mint az autós játékokban kb.
    Én jelenleg meg vagyok elégedve a kínálattal , igaz nem is játszom már olyan sokat mint régen de nagyon ráfeküdtek a feltöltésére :)

  • Rick3D

    senior tag

    válasz duvi #31402 üzenetére

    Hmmm , ezt eddig nem tudtam és nem is vettem észre , köszi az infót ;)

  • Rick3D

    senior tag

    válasz sensor060 #31426 üzenetére

    Abban az esetben ha az EDSM mint logger be volt kapcsolva akkor ezen az oldalon megtalálhatod. Én legalábbis ennyit tudok róla , itt követtem részletesen mikor merre jártam felfedezni. Viszont azt sanszosnak gondolom ha nem volt semmiféle loggered annak idején bárhol is megtalálnád ezt az infót. Esetleg még utolsó tippként ha nem törölted azóta a játékot és nem pucoltad le a vinyodat valamelyik .cfg-ben rálelhetsz (talán..) de pontosabbat nem tudok írni , talán valaki a régiek közül tud okosat mondani.

  • Rick3D

    senior tag

    válasz Ellia #31431 üzenetére

    3 db játék mód van.
    - Solo , (Singleplayer /PVE)itt egyedül játszol nem találkozol más játékossal csak is kizárólag npcvel.
    - Private group , (COOP/PVE) Tudsz készíteni saját privát csoportot a barátlisádról meghívva játékosokat. Itt csak egymást látjátok és npcket. Csak akkor működik ha mindegyikőtök privát groupban kiválasztja ugyan azt a nevű csoportot és abban kezd el játszani.
    -Open , (PVP/PVE) Itt az összes olyan játékossal találkozhatsz akik open-ben játszanak ezen kívül npck is vannak.

    A PowerPlay-t vagy ahogy te írtad a frakciókat szerintem hanyagold még így kezdőként , pár száz óra után is elég kacifántos töviről hegyire érteni , ismerni és tudni kezelni a Powerplayt nem hogy kezdőként ;)

    Küldizz , gyűjts pénzt , élvezd a játékot a sötét oldalhoz később is csatlakozhatsz ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Rick3D

    senior tag

    válasz Ellia #31446 üzenetére

    +++Duvi jól írja.
    Az Anaconda pedig nem a jéghegy csúcsa :DDD Cz speciális combatra Corvette , szállításra Cutter :DDD Ha igazán maximalista vagy de ez most még nem számít. 1 nagyon fontos dolgot kell észben tartanod : Amikor összegyűlik a pénz egy következő jobb hajóra pl : vulturéd van és meglett a pénz FDL-re vagy Phytonra akkor vedd meg lépd meg. Természetesen itt azért ha megkérdezed melyik éri meg jobban szívesen segítünk :) Ugyanis minden feladatkörre megvan kategóriánként a legjobb hajó és ezek skálázása.
    Ha effektíven akarsz haladni a játékban de közben nem kinyírni a játékélmény a grindolással , sok helyzetben érdemes feljebb váltani a hajókkal az adott feladatra mert ha nem is egyenes arányosságban több zsetont kapsz de jó pár % gyorsabban tudsz haladni amivel azért pörgősebb a játékmenet. Én nekem ASPból lett Anacondám (mikor még az volt a max) Full combat fittel , több mint 1 évre itt is hagytam a játékot. Ne kövesd el ezt a hibát :))

    [ Szerkesztve ]

  • Rick3D

    senior tag

    válasz Ellia #31451 üzenetére

    Én személy szerint bountyra speciálisan Vulturét ajánlanék , igazi szörnyeteg :) Annak idején imádtam és sokkal többet tudtam hentelni vele mint a hasonszőrű small hajókkal. Vulture bountyzásból vettem az ASP X-et kezdő koromban.

  • Rick3D

    senior tag

    válasz nubreed #31459 üzenetére

    Ebben a formában szerintem sem jó viszont maga az alap ötlet nekem tetszik az első dolog ami az eszembe jutott hogy - karmát kapok pl : megyek át éppen a levélbedobon és egy picit megkarcolom a mellettem bejövő hajót . . . Akkor tudna jól működni ez a rendszer ha pontosan megtudná állapítani miről tehetsz te és milyen mértékű rosszaságot csináltál. Bár ... én végre valahára megfognám az egészet és szerver alapúra pakolnám át a ptpről az ilyen ötletelgetések helyett.

  • Rick3D

    senior tag

    LIZ RYDER-nek 200 db landmine-t kell szállítani , elkeseredésemre megnéztem mekkora a táv ... nem kerekedett mosoly az arcomra. A kérdésem a következő ezt a comm. is limitáltan tudom venni? tehát 1 fordulóval pl max 50 ? vagy egy karikával letudhatom a 200 darabot ?

    [ Szerkesztve ]

  • Rick3D

    senior tag

    válasz nubreed #31609 üzenetére

    Én azt hittem hogy ha visszajövök játszani ugyan úgy le fog kötni mint régebben.De nem ... elkezdett az ide oda utazgatás untatni de valami förtelmes szinten. Arról nem is beszélve hogy soha nem elég párszor elvégezni egy adott műveletet szinte mindig 10x vagy többször kell ugyan azt hogy elérjem a kitűzött célt. Még az elején a karakter készítéssel meg pár patchlogot elolvasva úgy tűnt hogy van újdonság viszont ez a lufi elég hamar kipukkadt. 7 hónapos kihagyásról lévén szó ez pofátlanul siralmas teljesítmény a részükről.Én teljes mértékben lesz*rom a PS4 portot és a planet toastert :DDD egyaránt. Egyszerű játékos vagyok és nem pedig az a személy aki a Frontiernek a kiadásával , hova mire mennyi ember rendez össze bármilyen formában is akarok foglalkozni vagy spekulálni. Ez lesz meg az lesz ... aztán mégsem stb...Tartalmas játék volt nem tudom általánosságban elmondani több mint 1200 órát raktam a játékba. Viszont ennek a több mint 1200 órának kb az egy harmada volt amit igazán élveztem a többi mint grind ... Ami sokakat zavar , többek között engem is hogy látok rengeteg kiaknázatlan lehetőséget az egyik felére kaptunk ígéretet a másik fele pedig csak lóg az űrben. Nem tudok pozitívan állni az ED jövőjéhez , ez van. Totál egyetértek majdnem minden mondatával az alább linkelt külföldi fórumozóval , szerintem igaza van és nagyon pofásan összeszedte a dolgokat.Ettől függetlenül jó volna ha pakolnának érdemi tartalmat lehetőleg nem csiga tempóban a játékba mert akkor szívesen visszajönnék játszani. A sok közül csak egy példát említenék meg P2P egy ekkora játék 2017 ben ? :DDD Viccnek is rossz , nem mintha az ubi trágyalé szerverei vagy matchmakingje jobb volna . . .

    Minden játékban PVP beállítottságú voltam , itt is szerettem volna még 2016 Októberében elkészítettem egy über OP PVP fittet+engi (ofc).Akkoriban dumáltam pár régebbi PVP-s játékossal , szám szerint 11. Kivétel nélkül azt tanácsolták hogy hagyjam a francba mert P2P egy átok mintsem áldás. Nem akartam hinni nekik aztán körbenéztem külföldi fórumokon + pár youtube videó ... Thanks GOD ! hogy nem feccöltem extra időt a PVP fittembe ;] Pedig pl ebben is lenne potenciál ha lenne normális MP játékhoz mért INGAME guild rendszer, az már hozná magával a finomságokat.

    SC témához tavaly elég negatívan álltam , azóta nem is néztem rá. Viszont mára már én egyszerűbben állok az egészhez. Azzal fogok játszani amelyik számomra jobb játékot tesz le az asztalra. Nem fogom azt mondani hogy blee SC így vagy úgy mert EDzek , sem pedig fordítva. Soha semmiben nem láttam az értelmét a fanoskodásnak még ha közbe engem is berántott viszonylag rövid időre. Szerencsére az SC indulásakor egy kedves jó barátomtól kaptam egy darab lifetime alpha-béta kulcsot így következő hónapban rá is nézek hol tartanak.

    A skin készítéshez csak annyit tennék hozzá hogy Ideje volt ! Pofátlanul könnyű meló egy mintát elkészíteni egy hajóra aztán többféle színben pakkban árulni. Nem is értettem miért nem fektettek "nagyobb " hangsúlyt már régebben erre a részre hisz kevés melóval sok pénzt tud hozni és még mi játékosok is örülhetünk ;]
    Olyan érzésem van manapság az ED-vel kapcsolatban mint amit az AMD csinál évek óta gpu fronton , nesze semmi fogd meg jól ! :DD

    All in all , Nem hibáztatom azért az ED mert csak több mint " 1200 " órát tudtam vele játszani , átlagon felülmúlt nagyon sok címet ami az évek során megfordult a kezem alatt. Viszont azért hibáztatom hogy régi nagy hibákat a mai napig nem javították ki és továbbra sincs érdemi endgame tartalom. Természetesen én is jobban örülnék ha 2018 ban felvirágozna újra de kevés esélyt látok rá. Ettől függetlenül nem temetem még ;]
    Ameddig nem látok javulást tartalom és bugok téren ( + P2P !!!! ) nem fogok több időmet elpocsékolni egy olyan játékra ami szó szerint untat.

    Mindenkinek tovább jó játékot o7 ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák