Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz krisztianAMG #69330 üzenetére

    Igen. Megint azt kell írnom, hogy igazad van.

    A ledek nyitófeszültsége, berílium használata a rugóknál és így tovább. A DC/DC meghajtónál is. Ha a felvett teljesítmény (W) nem változhat, az akku feszültsége (V) pedig csökken, akkor teljesen nyilvánvaló, hogy a felvett áramnak (A) kell emelkednie.

    A lm/W hatásfokot a lámpára adtam meg. Engem az egész rendszer érdekel. Ezt mérem. A beadott teljesítmény szemben a kijövő fényárammal. Az idő függvényében kijövő fényáram is érdekel. Nem szeretem már a meglepetéseket. Ceilingbounce app segítségével készítettem teszteket, a különböző fokozatokon, magam részére. Az akkuk kapacitását is időnként le szoktam ellenőrizni. Pl. 3 Ah -ás akkuval, 30 lm fokozaton, nem bír ki 30 órát. Ezért tudom, hogy az Emisar D4V2 lámpámmal nem fogok esti erdei sétára elindulni. Mert ehhez a lámpához vonatkozott az előző adat. A Nitecore MT2A lámpám sokkal inkább alkalmas. 58 órát bír 17 lm fokozaton. Az Emisar a 30 lm fokozaton 150 cd fényerővel, a Nitecore a 17 lm fokozaton 300 cd fényerővel világít. A Nitecore ugye tükröt használ, így a szórt fénye is fényesebb 2 m távolságból (sétánál erre a távolságra világítok magam elé - lemérve).

    Visszatérve az említett AMC7135 áramkörre, ha jól tudom, 0.2 V kell neki, vagyis 0.07 W / db. 8 db esetén 0.56 W teljesítményt eszik csak a szabályozás. + a led. És ez megmarad akkor is, ahogy merül az akku. Szóval, nem csak a nyitófeszültség számít. A fejlettebb, így drágább elektronika máshogy dolgozik. Persze a ki - be kapcsolás nagy sebességen megmaradt, kondi, tekercs is került az áramkörbe, meg még pár dolog. De ezek, a legtöbb felhasználót nem érdeklik. Az érdekelhet pár embert, hogy 21700 -as akkuval, 30 lm fokozaton, 80 órát bír, de akár 20 kcd -át is tud. Stabilan. Az öcsköst, hiába mérnök, még ez sem érdekli. Működjön, lásson vele, ne kelljen naponta / pár naponta a töltővel bajlódnia.

Új hozzászólás Aktív témák