Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz WestBam #36824 üzenetére

    Szia!

    Akkor a megigért képek. Bocs a képek minőségéért. Csak mobilom van, nincs profi gépem, de szerintem így is látni a lényeget.
    Gyengébb lámpák mellett döntöttem. Féltem a hálót.

    LL-TT (280 Lm) Fókusz / Szórt

    Fenix FD20 (350 Lm) Szórt / Fókusz

    Nitecore TIP CC (360 Lm)

    Nitecore MT20A (360 Lm)

    LL-M7 (400 Lm) Fókusz / Szórt

    Olight S2A (550 Lm)

    LL-MT6 (600 Lm) Fókusz / Szórt

    Mag Lite ML300L 3D (625 Lm) Szórt / Fókusz

    És ahogyan az Olight S2A -t látom éjjel

    A Nitecore P12 -őt is már hasonlítottam éjjel a MT20A -hoz és a Mag Lite ML300L 3D -hez. Szórt fénye erősebb, kb 2x ezektől, de halványabb mint a LL-M7 szórt fénye. A középső fényköre alig fényesebb mint a MT20A -é, de kicsit halványabb mint a LL-TT fókuszált fénye.

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz ZozzV6 #36864 üzenetére

    Szia!

    Bocs elírtam, TIP SS, és állítólag a felületben, "anyagban" tér el a hagyományostól. Az enyém INOX.

    Kicsit más.

    Megkérhetlek, hogy 1 m -re átszámítva, lemérnéd a Convoy S2 vagy S2+ vagy S3 (ami otthon van) szórt fényének LUX értékét, hogy a többiek lássák azt amiről írtam. :R

    Bár mindenki megcsinálhatja, saját lámpájával a mérést. Ingyenes app az okos telefonba, 1 m távolságból mérve a szórt fényt. Nem a legpontosabb mérés, de irányadónak megfelel.

    A fókuszálható lámpáim szórt fénynél mért adatai:

    - LL TT 400 LUX@1m
    - LL M7 BOOST: 800 LUX@1m; POWER: 600 LUX@1m
    - Fenix FD20 1000 LUX@1m
    - LL MT6 1600 LUX@1m

    WestBam már mért szórt fényt, neki 800 LUX@1m értéket sikerült mérnie a Convoy lámpán, fénykörre meg talán 7000 LUX @1m körül.

    A Nitecore TIP SS 1400 Cd, az esti képeknél is látni, hogy a FD20 és a LL MT6 valahol annyi körül hozza.

    A másik dolog amire megkérnélek, az, hogy 1 m távolságra a Convoy S2 vagy S2+ vagy S3 (ami otthon van), fénykörének (HOT SPOT), és a szórt fényének (SPILL), megmérnéd az átmérőjét. :R

    Amiket csináltam tegnapi papíros képeket azon is látni, hogy

    - az Olight S2A fényköre (HOT SPOT) 1 m távolságból 44 cm
    - a Fenix FD20 szórt fényének (SPILL) átmérője 1 m távolságból 2 m

    A távolsági képeken meg szintén látni a fényerő különbségeket, nagyjából megfelelnek a valójában látottaknak (a fókuszálhatók, fókuszra állítva). A saját méréseim:

    - LL TT 16000 LUX@1m
    - Fenix FD20 4000 LUX@1m
    - Nitecore MT20A 9000 LUX@1m
    - LL M7 BOOST: 31000 LUX@1m; POWER: 24000 LUX@1m
    - Olight S2A 4000 LUX@1m
    - LL MT6 26000 LUX@1m
    - Mag Lite ML300L 3D 41000 LUX@1m

    A Te táblázatodban meg már ott vannak a méréseid eredményei.Szerintem AA, AAA -s lámpáktól nem is olyan rossz adatok.

    Majd, ha lesz valamikor megint annyi időm, kimérem a karókat 10 m -enként, (100 m távon) felszámozom (számok megvannak), 5 és 20 m -nél oldalra 0,5 m távolságban karózok majd -6 m - +6 m -ig, szintén felszámozva, na akkor majd az erősebb lámpák is előkerülnek. A műanyag szúnyogháló végett az ablakból nem merem használni őket. Nagy ablakot éjjel kinyitni 1 órára, kihűl a helység.

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Gargouille #36869 üzenetére

    Szia!

    A kért skála. A 10 cm vonalnál kell felhajtani. 20 - 50 Lm -re állítva működik, 0 cm a szórt fényre, -10 cm a fénykörre jó.

    És még pár lámpa, hogy húzzalak beneteket. ;]

    És persze megköszönném a képeket. :R

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz ZozzV6 #36878 üzenetére

    Szia!

    A TIP SS nem hiszem, hogy acél lenne. Nem húzza a mágnes. :F Ettől független, lehet, hogy valami spéci anyag a háza. És igen jól néz ki. ;)

    A méréseket meg előre köszönöm. :R

    Majd egyszer csinálok én is összképet, addig is húzlak benneteket. ;]

    Azért ez már szép sorozat. :DD

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz BBéci #36911 üzenetére

    Szia!

    Ha valaminek normálisan 40 USD az ára, hirtelen meg 11 USD -re csökken, azért a piros villogónak be kellett volna kapcsolnia. :U

    Másik dolog, hogy annyi embernek azért nem romlott el itt a topikon. Talán 1/3 -ának. Ez még mindig egészen jó arány ezért a pénzért. Statisztika szerint, ha 2 db -ot veszel, legalább az egyik jó lett volna, és ez még mindig fél áron lett volna. A gyártót is megértem, jobb 1/4 áron túladni rajta, mint kidobni. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz BBéci #36913 üzenetére

    BBéci, még a másik topikon szóltam, hogy inkább a minőséget válaszd. Akkor még a Klarus XT11GT -n eszeltél. Szerintem azt sem bántad volna meg. Később jött a képbe az Acebeam L16 (nekem az EC60 van meg), ez helyett választottad a F1 -et. Én az EC60 -ast akarom lecserélni a L16 -ra. Remélem ingyen. ;]

    Azért így, hogy már egy ideje megvan a Klarus XT11GT, azt mondom, hogy kár, hogy nem ez mellé tetted le a voksot, kb. 2 hónapja. De ez a Te dolgod, lehetőséged volt. Kicsit túlkomplikáltad. :P

    Most az Acebeam L16 -ossal mire vársz, egészen más mint a F1. 45 Cd/Lm a L16, és 10 Cd/Lm a F1. Egészen mások, a L16 hosszabb távra hord, a F1 meg inkább általános célra való, tüskéje semmire sem jó, a Klarus taktikai / túra lámpának felel meg legjobban. Nem olvastad, amikor összevetettem a Nitecore TM03, Olight R50, Acebeam EC50, Klarus XT11GT lámpákat?

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz BBéci #36927 üzenetére

    Klarus -nak rosszak a fokozatai. Nézőpont kérdése.

    - 10 Lm - 120 Cd / 20 m > olvasásra pont jó > 40 cm (750 LUX)
    - 100 Lm - 1200 Cd / 70 m > éjjeli séta (14 óra üzemidő) > 20 m (3 LUX)
    - 400 Lm - 4800 Cd / 140 m > nyirkos környezetben használhatóbb > 40 m (3 LUX)
    - 2000 Lm - 24000 Cd / 310 m > Ha valamit jobban meg szeretnék nézni, vagy messzebb szeretnék látni > 90 m (3 LUX)

    Szerintem, nem is olyan rossz fokozatbeosztás. Ha jól emlékszem, az 1000 Lm -t hiányoltad. Ez nem 2x, hanem csak 1,5x távolságnövekedést okozott volna csak. Így a 400 - 2000 Lm különbséget legalább látni.

    Ami fotókat készítettem, Olight S2A vs LL MT6, a hátsó kapunál nézd a különbséget. Ez ugyanolyan mint a 400 Lm vs 2000 Lm a Klarus -tól. Persze ez FIX tükrös lámpa, szórja is rendesen a fényt. A Klarus azért nem Nitecore TM03. Csak sajnos akkor nem tudtam megmutatni mihez hasonlítsd. :(((

    Tavasszal lesznek megint alkalmas körülmények a kertemben, hogy megmutassam az erősebb lámpáim különbségét. (meg könnyebb lesz leszúrni a karókat). ;)

    Oldal- és hátsó- kapcsolóról is működik, ez is tetszik.

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz BBéci #36936 üzenetére

    Mind a 2 db 2000 Lm, a Klarus 25000 Cd, tehát jobban szórja a fényt, az Acebeam 90000 Cd, tehát szűkebben messzebb hord. És még valami, az Acebeam jobban, egyenletesebben tartja teljesítményszintet mint a Klarus. Kinek mire van szüksége. Viszont ugye tudod, hogy az Acebeam szűkebb szórt fénnyel világít, ezért fényesebbnek tűnik a szórt fénye. ;)

    Arról meg tudok, hogy Bélától fogod megrendelni, Romániából. ;)

    Másik topikon +1 db meghibásodott F1 1 hónap használat után. A Tied biztos jó lesz, ...., 1 hónapig. ;]

  • FBLLMAG

    senior tag

    Sziasztok!

    Mivel többnek van itt a topikon Convoy S2+, ill. BLF A6 esetleg Skilhunt DS21 lámpája, hogy legyen összehasonlítási alapotok azzal, amit én használok, a Nitecore EA45S. Ezek a videók jó hasonlítási alapok. Az elején a lámpákat mutatja be, de kb a videók felétől, az egyes fokozatokon, mutatja be a lámpákat.

    Az enyém kicsit vastagabb, de keskenyebb mint a C8, kicsit hosszabb, de még hordható méret.

    Jó videózást. :K

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz FBLLMAG #36957 üzenetére

    Még annak előtte, hogy valaki belém kötne, megmutatom, hogyan használom a lámpáimat.

    0., Éjjeli ébredés utáni használat > minél gyengébb fény, esetleg piros fény > Zebralight SC5 OP, Olight S2A, Nitecore EA21, Nitecore MT20A, Acebeam EC35, (Nitecore EA45S)

    1., Zárt helységben, lakásban > 0 m - 5 m > fókuszálható lámák szórt fényre állítva, hogy ne zavarjon a középső fényesebb fénykör. > LL TT, LL M7, LL MT6, Fenix FD20

    2., Ház körül, kertben > 5 m - 30 m > Szélesebb fénykör, fényesebben világít, mint a szórt fényű lámpák > Olight S2A, Zebralight SC5 OP, Acebeam EC35

    3., Éjjeli séta parkban, lakott területen > 30 m - 50 m > Szórt fény + fényesebb fénykör, jobb, ha kicsit magam elé is látok > Nitecore MT20A, Nitecore EA21, LL TT, Acebeam EC35, Klarus XT11GT, Nitecore EA45S

    4., Erdei éjjeli séta, séta nehezebb terepen > 50 m - 100 m > Jó ha látom, hova megyek, hova lépek, és kicsit tovább bírja a lámpa > Nitecore EA45S, Klarus XT11GT, LL M7, LL MT6, Acebeam EC60

    5., Éjjeli keresés, ellenőrzés > 50 m - 150 m > Ebben az esetben a hosszabb futamidő, esetenként a nagyobb fényerőre is szükségem vam > Mag Lite ML300L 3D, Acebeam EC60, Nitecore EA45S

    Lámpás / Gyertya szabadtéri / beltéri használatban > Mag Lite MINI PRO+, Mag Lite MINI AAA, Nitecore LA10

    Vészvilágítás, figyelemfelkeltés > Mag Lite SOLITAIRE, Nitecore THUMB, Nitecore TIP SS

    Persze, lehet 1 szintet lépni le vagy fel, de az már nem olyan mint az azon a szinten lévő lámpák. Az Acebeam EC60 leváltásán gondolkodom a L16 -ra, ill. az Acebeam EC35 leváltását a Fenix UC30 vagy Nitecore MH12GT vagy az Olight M2R lámpára. Ezt még meglátom. :U

    És még tervben van a Zebralight SC5W MKII is, 85+ CRI -vel.

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz -szabi- #36965 üzenetére

    Szia

    XM-L2 -es LED -ből 3800 Lm? Ez olyan mint amilyen lámpára pár hete a vásárban rá akartak beszélni.

    Az a 18000 W igazán csábító volt. Ki lehetett próbálni. Nálam meg volt "véletlen" LL M7, Nitecore EA45S, Acebeam EC60, Klarus XT11GT.

    Elősször 45 € volt a kikiáltási ára a 18000 W lámpának. Jött az M7, 10 m távra kellett világítani. Vajon az enyém is tudja? Tudta, szélesebben. Akkor közelre, milyen szélesen terít, az enyém, meg majd 2x szélesebben terített. Hirtelen 35 € lett az ára. Később előkerült az EA45S, ..., legutoljára az EC60. Erre, "Mit csinálok, miért rontom az üzletét?"

    Az első kifogások: lemerülőben az akkumulátor. Felajánlottam, hogy odaadom a próba elejéig az enyémet. Ez a darab rossz, keressünk másikat. Stb. :C

    Valahogy ez a helyzet a 3800 Lm -os CREE XM-L2 -es LED -del is. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Cyberneko #36969 üzenetére

    Igazat adok. :DDD

    De ha a Fenix FD20, még szélesebb, még erősebb szórt fényét tettem volna próbára, kb ugyanaz az ár, vagy az olcsóbb LL TT is bírta volna a versenyt. ;) Azonban nálam azok voltak. Sajnálom. ;]

    Méretre, meg az összes 3,5 - 4 cm átmérőjű, 13, 14, 17 cm hosszú, szóval, szerintem, rajtad is elfértek volna. :K

    Az a problémám, hogy elég gyakran van nálam több lámpa, néha 6 - 7 - 8 db is. Lehet, hogy ez valami betegség. :O

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Janaboy #36973 üzenetére

    Nálam semmi baja. 2. verziót kell venni az OPUS -ból és kész.

    A ventilátor védi a túlmelegedéstől. Lehet állítani a töltőáram nagyságát. A belső ellenállás úgyis az akku belsejében lejátszódó folyamatoktól függ, szóval állandóan változik.

    A PWM végett a védet akkumulátorokkal lehet kis probléma, bár nálam nem jött elő. :B

    Az XTAR a halott akkumulátort is életre kelti, nagy valószínűséggel, főleg a túlmerítetteket. ;)

    Mivel van pár lámpám, és párba több akkumulátor is megy, szükségem volt több okos töltőre is. :DDD

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz benfolds #36988 üzenetére

    Megértve. Akkor hagyjuk a tiszteletköröket. Titeket legalább nem magázlak. ;)

    Mire gondoltál az egyéni teljesítménnyel?

    Ha több embernek szeretnék üzenni, milyen módon lehetne?

    Cyberneko

    Egyetértek veled. Részben.

    Azért az osztott tükör a Fenix FD20 / FD30 esetében, vagy akár a hibrid TIR lencsék is tudnak jó szórt fényt biztosítani. Sőt a sima TIR lencsés lámpák, mint pl az Astrolux S41, S42, is tudják rendesen szórni a fényt. De ezek már vastagabbak, ahogy a legtöbb hibrid TIR lencse. Azért az Olight FIX HIBRID TIR lencsés lámpái elég aprók.

    Az EDC szerintem - minél kisebb, de még használható méretben, használható fényerővel. A többi dolog már csak hab a tortán. Pl. az azonnali hozzáférés legalább 3 választható fokozathoz is nagyon tetszik. :K

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    Találtam videót, ahol egész jól megvannak az itt használatos lámpák adatai. Bár nem egészen passzolnak Zozz táblázatával.

    Itt látható a videó. Igaz, hogy az UT02 -re van kihegyezve, de az adatok ott vannak. :K

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz ZozzV6 #37010 üzenetére

    Át számoltam. Az F1 esetében meg 8 m távolságból mért. A Lm gyári adat, de mellé odaírta a LUX mérő adatait, ahol azért van szórás. Egyébként a saját táblázatában van szórás. Itt a videó a F1 -el kapcsolatban. Ha jól számolom, mert fc -ben van megadva, 151 m jött ki (1 LUX -ra), 302 m (0,25 LUX). A szórt fénynél az a minimális szórás a másik videón is érdekes volt. Számomra az is elég hihetetlen, amikor az 1000 Lm / 80° -ban sugárzó lámpa, hasonló fényes, mint a majd 4000 Lm -nos, 60° -ban sugárzó (SPILL -lel rendelkező) lámpa. Azért ez elég érdekes. :U

    De lehet, hogy tévedek.

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz ZozzV6 #37017 üzenetére

    Van ahol 3 m a különbség, valahol meg jóval több. Lehet a lámpák szórása.

    - Zanflare F1 - 62 fc / 302 m; 1240 Lm / 60 LUX
    - Convoy S2+ (XM-L2, 1000 Lm) - 18 fc / 88 m; 1000 Lm / 41 LUX.
    - Convoy C8 (XM-L2) - 1000 Lm / 47 LUX; 160 fc / 780 m.

    A másik videóban:

    - Utorch UT02 - 1300 Lm / 172 LUX; 75647 Cd / 550 m
    - Convoy S2+ (XM-L2, 1000 Lm) - 1000 Lm / 160 LUX; 4676 Cd / 136 m
    - Convoy C8 (XPL-HI) - 1000 Lm / 141 LUX; 44542 Cd / 422 m

    Azért, ha nem haragszol, jobban bízok a Te táblázatodban. :K

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Gargouille #37019 üzenetére

    Nálam a Cd/3 -da átszámítva m -re. Tehát az 4800 Cd az 40 m -ig használható. Ez egyébként 3 LUX -nak felel meg. Ez már elég, hogy a színeket meg lehessen különböztetni. A táblázatokban 0,25 LUX -hoz számítják a távolságot.

    4800 / 3 = 1600 > gyök (1600) = 40 m

    Ezt nyugodtan lehet kerekíteni, tehát 5000 Cd használható 40 m hatótávra,de inkább rövidebbre.

    Bocs a matekért. Viszont tényleg használható. :K

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz ZozzV6 #37039 üzenetére

    Túlmerítés elleni védelem nincs benne. :((( Tehát vigyázat.

  • FBLLMAG

    senior tag

    Megígértem, hogy készítek kinti képeket, több optikai rendszerrel, hogy legyen összehasonlítási alapotok. Igyekeztem azokat a lámpákat használni, amiket már lefotóztam. 10 m -enként karók számokkal, a kapu már 70 m.

    Led Lenser TT - 280 Lm, 220 m, 3AAA

    Fókusz - ezt használom kültéren, túrán

    Szórt fény - legtöbb esetben, beltérben használom

    Fenix FD20 - 350 Lm, 115 m, 2AA > a lámpát beltéri használatra vettem, esti sétánál láb elé sem rossz.

    Szórt fény - nagyon széles szórt fény

    Fókuszálva

    Olight S2A - 550 Lm, 110 m, 2AA > 30 m távolságig a kedvencem, markolata, pedig mesés

    Zebralight SC5 OP - 535 Lm, 1AA, 10°/80° sugárzási szög > minimális mérete (8 cm) mellett is használható

    Nitecore MT20A - 360 Lm, 160 m, 2AA > közepes távolságra elég, és az irányíthatósága is kellemes

    kner

    A Nitecore, pl. SRT sorozat, esetében a tekerős megoldás, az mágneses, tehát vízálló.

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    És akkor még távolabbról. A hátsó kapu, ill. a tövében levő magas fenyő, 90 m.

    Led Lenser TT - 280 Lm, 220 m, 3AAA

    Szórt fény

    Fókusz - a 90 m itt okozta a legkevesebb gondot. A fenyő is tisztám látszik

    Nitecore MT20A - 360 Lm, 160 m, 2AA - már halványabban, de látni a fenyőt

    Olight S2A - 550 Lm, 110 m, 2AA - A szórt fényének kb 120° széles fényét jól látni az épület falán, a fényköre (SPOT) kb. 30°, a fenyő már csak halványan látszik.

    Fenix FD20A - 350 Lm, 115 m, 2AA - A szórt fényét már le sem kaptam. A fenyőt alig lehet észrevenni, a kapu, mivel olyan anyagból van, jól látszik mind a 4 lámpánál.

    Szóval szerintem nem rosszak az AA/AAA lámpák sem, és le sem merülnek olyan hamar. Ami fokozatot leggyakrabban használok, 100 - 120 Lm, 6 - 7 óra üzemidőt biztosít. A LL TT esetében meg 25 Lm, az esti séta esetében, ami 20 órát jelent. Lehet, hogy más AA -s lámpákkal rossz tapasztalatotok volt, de ezek nem rosszak. ENELOOP akkumulátorokkal, ezeknek a fenntartása sem probléma, és ez a típusú elem az utolsó benzinkúton is kapható. Zsebben, az ember oldalán is elvesznek, bármikor hordhatók. :P

  • FBLLMAG

    senior tag

    WestBam minél hamarabb épülj fel.

    Addig is a kért képeket feltettem. Nem szeretném képekkel elárasztani a topikot, így pár plusz info.

    A M sorozatot a Led Lenser megszüntette. Az új MT sorozat Li-Ion akkumulátorokat használ a MT6 -ot kivéve, ez 3AA -s. Átdolgozott TIR lencse. A MT10 szélesebben, rövidebb távra világít, a többi MT keskenyebben (szélesebben mint az öregebb modellek) messzebb. Az egész MT sorozatra jellemző, hogy a fokozatváltás nem hirtelen történik, hanem fokozatosan, és csökkentették a MIN fokozat fényáramát, ill. a MAX fokozat is fel lett húzva. Ráálltak a hosszabb üzemidőre. A Li-Ion -osak belső töltéssel rendelkeznek, farokra lehet most már az egész sorozatot állítani. Energia szint kijelzést is kaptak. Pl. a MT14 1000 Lm mellett, 320 m hatótávval rendelkezik, a MT10 ugyanúgy 1000 Lm fényáramból, 200 m hatótávot hoz ki, de jóval szélesebb fénysugárral.

    A Fenix FD sorozata a fókuszált állapotban, elég szűken világít, de hagyományos FIX lámpát utánoz. Kivéve a Fenix FD65 -öt. Ez viszont a több fényáramból (3800 Lm), csupán, 410 m hatótávot hoz ki. Viszont a FD sorozat nagyon szélesen, akár 90° - 95° szélesen is világít, szórt fényre állítva.

    Az Olight BATON sorozata FIX hibrid TIR lencsével van ellátva. Legtöbb fény itt is a középső széles (30°) fénykörre (HOT SPOT) jut, de valamennyi jut a széles (kb 120°) szórt fényre is. Ez a sorozat felel meg a Convoy S2, S2+, S3 lámpáinak, csak még szélesebben világítanak. Holdfény, visszalépő azonnal elérhető TURBO, időzítő, mágnestalp, elektromos kapcsoló, jellemzi ezt a sorozatot.

    Látod - láthatjátok, egészen mások ezek az optikák, mint az olcsóbb ZOOM -os lámpák optikái, és a lámpák tudása is eltér ezektől. ;]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Gargouille #37071 üzenetére

    A LL TT szórt fénye, tényleg, a képen a LL szórt fénye hasonlít a ZOOM -os lámpák szórt fényére. Éppen csak egyenletesebb, nagyobb átmérőjű a LL szórt fénye mint a legtöbb ZOOM -os lámpa szórt fénye. Ami vásári, 18000 W lámpával hasonlítottam össze, annak a 2x volt a szórt fénye. ;]

    Még a 120 € -ós Wolf Eye is kisebb átmérővel világít.

    Kinti környezetben meg fókuszált állapotban használom. Van egy kis szórt fényük, míg a ZOOM -osoknak nincs. Nem olyan szűken világít, nincs LED képe a vetített képnek. ;]

    A TT csak 280 Lm, 400 LUX @ 1 m mértem a szórt fényénél, 16000 LUX @ 1 m -t fókuszált állapotban.

    Viszont, fókuszálva, 25 Lm -on, tényleg használható esti sétára. Ez kb 200 Lm fényáramot jelentene a Convoy S2, S2+, S3 esetében. Amikor vettem 400 Lm beállítással rendelkezett. Papíron 25, valóságban 20 üzemórát mértem a TT -n. A Convoy meg 4 órát bír? A 2AA -sok meg 5 - 6 órát. Ezért írtam amit írtam. ;)

    A M7, MT6 is erősebb ettől. A Li-Ion -os MT10, MT14 -ről nem is beszélve. Nekem sem jön be a Led Lenser összes terméke, sőt inkább csak pár db. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Gargouille #37078 üzenetére

    Beltérben pont az a jó, ha nincs középső, fényesebb fénykör. Az FD20, FD30 pont olyan amilyent írtál. Majd lesznek esti benti képek is.

    Cyberneko:

    "Kell egy lámpa." Valakinek. -Ebben teljesen igazatok van. :K

    Most megyek Szerbiába 4 napos túrára többed magammal. Legtöbbször 8 napra szoktam menni. Van, hogy az épületek 20 - 30 - 40 évesek. Töltés? A mobil a fontosabb, tehát a lámpa töltése kimarad. Napi 5 - 6 óra üzemelést azért számolni kell. Hosszú túrára amit használok - LL M7 25 óra, T2 20 óra, TT 20 óra, MT6 20 óra, Nitecore EA21 5 óra, MT20A 5 óra, EA45S 6 óra, Olight S2A 5 óra, Fenix FD20 6 óra, Zebralight SC5 OP 4 - 8 óra, Klarus XT11GT 12 óra. Többszörösen ki van védve a szükséges üzemidő. Soha sem volt szükség tartalék elemekre. Pár darab midig az oldalamon, zsebben, vállamon fityegett. Pár éve viszont, 30 Km -re otthontól, rosszul számoltam, és jól jött, hogy este 9 -kor tudtam elemet bele venni a benzinkúton. ;)

    Nitecore EA21 / MT20A > azonnali hozzáférés MIN, MAX, MEMORIA, Piros fény, holdfény, rejtett villogás, feszültségszint kijelzés, piros helyzetjelzés, mindenféle védelem, természetes dolog az oldalamra csatolható tok.A MT20A esetében a fokozat fel / le szabályozható.

    Olight S2A > 30° széles fénykör, világító szilikon markolat (igazán bénának kell lenni, hogy ez kipottyanjon a kézből), 3 / 9 perces időzítő, azonnali hozzáférés MIN, TURBO, MEMORIA, STROBE. Ha már világít és kapcsolgatod a fokozatokat, a holdfényt már kihagyja.

    Zebralight SC5 OP > Azonnali hozzáférés MIN, MEDIUM, MAX, azonnali váltás a másodlagos, programozható fokozatra, azonnal hozzáférhető villogós funkció, csavarozott klipsz, minimális, használható méret, 10° / 80° fénydobás. (Befejezték a gyártását, az új teljes egészében programozható, 2 és fél memóriával, és az új lámpának a hatásfoka, mesés). 2,4 uA készenléti áramfelvétel, a mai napig nagy szó.

    Nem mai darabok. Akkor a Convoy még nem tudta a legtöbb dolgot. Így már világos?

    Csak, hogy párat említsek. Nem csak világítaniuk kell, elvárok egyéb dolgokat is. Esetleg dobjam el a lámpáimat, hogy le tudjam cserélni Convoy lámpákra? :(

    Az Acebeam EC60 -at L16 -ra szeretném cserélni (ingyen); a EC35 -öt Fenix UC30 2017 -re; a Klarus -szal egyenlőre semmi problémám, a Nitecore EA45S sem problémás, stb.. ;)

    ZolkoW

    Lested már a Olight S1R -t esetleg a Olight S MINI -t?

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Gargouille #37082 üzenetére

    De jobb, ha van ez is, az is. És esetleg még pár CR123 is akad a tatyóban. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz BBéci #37092 üzenetére

    Majd Ő eladja az Acebeam EC60 -ast amit helyette odaadok. Nekem viszont ingyen adhatná a zsír új L16 -tot. :DD

    Legalább remélem így sikerül.

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Gargouille #37096 üzenetére

    Majd este csinálok képeket, LL TT, FD20, S2A, SC5 OP, EA21 / MT20A lámpákkal, hogy látni lehessen a különbségeket. Kb 3 m távra gondoltam. Szoba vagy garázs legyen? ;)

    Mondjuk a FD20 is tetszik nekem. Ez már szinte a TUBE fényszórása.

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Gargouille #37104 üzenetére

    Kicsit változtattam a felálláson. Mármint nem a homogén fehér falat választom. Szerintem így jobban látható lesz miről írtam. A Faltól 3 m távolságból világítottam és készítettem a képeket, a szekrény kijön 60 cm -t.

    Led Lenser TT - 280 Lm, 400 LUX@1m > egyenletes szórt fény, minden jól látható

    Fenix FD20 - 350 Lm, 1000 LUX@1m > hatalmas szórt fény, közepétől kifele halványodik, minden jól látható

    Olight S2A - 550 Lm, 4000 LUX@1m > a 30° -kos fénykör és környéke jól látható, a legkisebb felületet világítja meg.

    Zebralight SC5 OP - 535 Lm, 5500 LUX@1m > A sima fal nem probléma, de már kicsit túl kontrasztos a fényköre (SPOT)

    Nitecore MT20A - 360 Lm, 9000 LUX@1m > Ennél a lámpánál már zavaró a középső fénykör (SPOT).

    A több 10000 Cd -lás lámpák ezért nem nagyon ajánlatosak beltéri használatra.

    Az utcán, este, sötétben térképet, szöveget olvasni, szintén a LL volt a legjobb, követte a Fenix FD sorozata, majd az Olight BATON, Zebralight, Nitecore.

    Szobában Led Lenser, vagy Fenix FD szerintem a legjobb, persze más lámpákat is lehet használni.

    Ssangyong gépkocsival is elérhető a cél, de BMW -t is használhatsz. Ti kezetekben a döntés. Bármit használhattok.

    Remélem, tudtam segíteni, és érthető voltam.

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Cyberneko #37110 üzenetére

    Nem harcolok / -tam veletek :N

    Mivel majdnem mindenki használ itt Convoy lámpát, ezért írtam ezzel összehasonlítva. Hogy könnyebben érthető / érezhető legyen a különbség (Üzemidőt, pl. nem tudok fényképezni. Ha nem tévedek a Convoy esetében ráadásul felkerekítettem a futamidőt.). Szerintem, látni az egyes típusú optika lehetőségeit, összevethetitek a saját lámpátokkal. Megkértem topik-társunkat mérésre, nem volt ideje. WestBam annak idején 800 LUX@1m értéket mért a szórt fényre. Többen meg anno jelezték, hogy beltérben 40% -kon használják, vagyis 320 LUX@1m.

    Másik topikon kellet harcolnom, hogy a kevesebb Lm -nal is jól látok. Ott a mai napig, nem tudok fényképeket feltölteni. Amúgy pl. a Fenix FD20 szórt fénye 350 Lm esetén, 575 Cd, a táblázat szerint. Ettől jóval többet mértem.

    Elég gyakran számolok lámpavásárlás előtt. Ez is bökte többek csőrét. Eddig ez segített, nem nagyon fogtam mellé.

    Miért AA/AAA? Kicsit hanyagolva vannak. Nekem biztonság érzetet biztosít. És talán kicsit húztalak is ezzel Titeket. ;] Li-Ion -os lámpátok úgy is van, NiMh meg nem feltétlenül. ;]

    Ha csak az a probléma, hogy összevetettem az általatok használt lámpával, nekem ez nem gond. Elhagyom a jövőben.

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Cyberneko #37140 üzenetére

    A 40% > 400 Lm fokozatra írtam a 4 órát. Ez biztosít 2000 Cd körüli fényerőt neki. Ma már az újabb, biscotti meghajtó, sokat segít.

    Nyáron ha a napfényről mész be zárt helyre, ahol nincs villany, a LOW (50 Lm) nem nagyon segít. Éjjel a Nitecore 1 Lm -ja is sok. Éjjeli erdei sétára, szintén kell a 350 - 400 Lm a Convoy lámpánál. Nitecore esetében elég a 110 - 120 Lm, de nyirkos környezetben inkább a 220 - 240 Lm a jobb. (tapasztalat)

    Az az almát almával az igaz. Én az azonos felhasználást, pl. esti erdei túra, vettem alapul. 0 m - 100 m -ig pedig cirka 4 fajta lámpát használok, míg a legtöbb embernek elég 1 db. Ezt akartam csak megmutatni. Meg nem árt szerintem, ha össze tudjátok hasonlítani a különböző optikai rendszereket.

    WestBam:

    Nézd meg csak az összes feltöltött fényképemet.

    Nem rossz az Olight sem. Csak ha mellé teszem a FD20 -at, akkor már beltérben a FD20 lesz a jobb. Kint 30 m -ig, már az Olight viszi a prímet, felette kb 50 - 60 m -ig meg a Nitecore EA21, MT20A. Persze az Olight S2 messzebb hord, de az is csak 6000 Cd fényerőre képes, nem 30 m -ig hanem 40 m -ig lett volna jó az Olight, de hiányzott volna a 120, 260 Lm. Az a világítós szilikon markolat, pedig tényleg csodás, és az UI is nagyon tetszik. Tudod a másik topikon, Data (blogos konkurenciád) állt mellém eben a témában. Neki sárga, nekem kék van. A színben nem egyeztünk meg, de a többi passzolt.

    Ezt már leírtam, de akinek nincs Fenix FD20 / FD30 -asa, csupán Olight -ja, annak hiába írnám, hogy mi a helyzet a lakásban. Az FD30 egyébként Li-Ion -os, 900 Lm -os. Te számodra sem volt lényeg. Utólag Te is igazoltad, mit írtam.

    Esetemben az FD20 pl. azért került a FD sorozat élére:

    - A FD30 5 percet, a FD40 3 percet bírja MAX -on, FD20 35 percig (20 - 25 percre volt szükségem).
    - A FD20 szórt fénye erősebb mint a FD41 (5 perc) szórt fénye, ráadásul hosszabban bírja.

    Láthatod beltérben Fenix FD a tuti, de kinti képeken, már nem ez az igazi. Mondjuk láb elé még elmegy, de hidd el, az Olight már erre is jobb. Mint írtam, az Olight nálam is elég előkelő helyen van.

    A LL munka / túra lámpa, nálam sincs mindig használatban. Viszont már párszor jól jött, hogy nem szórja úgy a fényt, fókuszálva, és szórt fényre állítva sem. Ott volt pl az erődítmény látogatás esete Svájcban.

    Arra a találkozásra, amit Zozz tervezne, én is elmennék (Komárom és Pest között nekem is megfelelne).

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Tony21 #37147 üzenetére

    Igen, SK68, volt. Hogyan magyarázzam a különbséget? :F

    Szórt fényük vetítése hasonló. Legyen. Képen tényleg nagyon hasonlóan néz ki.

    Fókuszálva jön elő a HIBRID TIR lencse előnye. Nincs fényáram veszteség!!!

    A vetített kép összehasonlítása:

    SK68 - látni valamit az egészből

    Az öregebb LL M7 (2012)

    Átdolgozott lencsés LL MT6

    Azért a ZOOM -os lámpát ne keverjük a fókuszálható Led Lenser -rel. Szerintem nem ugyanaz.

    A fókuszálható Fenix FD sorozatától is jóval szélesebb fénykörrel (HOT SPOT) világít. Nem csak egy kis foltot világít meg. Tettem fel képet a Fenix FD20 lámpáról fókusz beállítással és a LL TT lámpáról, szintén fókuszált beállítással. Tessék csak megnézni, az sem ugyanolyan.

    Ha így sem világos, mi a különbség SK68 vs Fenix FD vs Led Lenser között, már tényleg nem tudom, hogyan magyarázzam. Lehet nem tudok magyarul. :O

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    Ma este a National Geographic bemutatja, hogyan tud lángra robbantani 1 raklap Li-Ion akkumulátor rakomány egy repülőt. :Y

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Gargouille #37153 üzenetére

    Miért S2, S2+, S3 lámpákkal hasonlítom? A 2AA -sak 18, 20, 22 mm átmérőjűek, a C8 feje 45 mm átmérő. Hurcolni azért a méret is számít, mármint az átmérő, a hossz 20 cm -ig nem igazán zavar.

    A Convoy S2, S2+, S3 5000, 6000, 7000 Cd fényerőre képes. Ez 5, 6, 7 Cd / Lm

    A Nitecore EA21 / MT20A optikája 20 Cd / Lm körül van. > 120 Lm = 2400 Cd = 6 LUX@20 m; 240 Lm = 4800 Cd = 12 LUX @ 20 m

    Convoy - 400 Lm x 7 Cd / Lm = 2800 Cd = 7 LUX @ 20 m

    Az a 6 vs 7 LUX elég közeli érték. Remélem így egyértelmű. Nem a Lm a fényesebb, hanem a 120 Lm -os Nitecore -ból azonos fényerő (Cd) jön ki, mint a 400 Lm -os Convoy -ból +/-, és így a megvilágított tárgy hasonlóan lesz megvilágítva, hasonló fényességű lesz. ;)

    Ezért írtam a 400 Lm -t. Ezen meg azért szerintem nem 2 órát, inkább 3,5 órát világít, kerekítettem 4 órára. Ezzel szemben a Nitecore 120 Lm -on, papíron, 5,75 órát, kerekítettem 5 órára.

    Apropó a legtöbb lámpa 1000 Lm mellett 50 - 60 % hatásfokkal dolgozik, elvétve találni lámpát amely 200 Lm körül 90 % körüli hatásfokot ér el. 1 Lm környékén a hatásfok már megint 50 % körülire csökken, szóval nem egyenletes a dolog. Ha 1000 Lm = 1 óra, a 200 Lm lehetne akár 9 óra is, az 1 Lm meg jobb esetben 1000 óra, de inkább 500 órával találkozunk. ;)

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Gargouille #37155 üzenetére

    Miről beszélünk? 2 m, 3 m magunk elé. Az Olight 30° -kos, 1,5x nagyobb átmérőjű SPOT mint a Convoy esetében. 2 m = 90 cm átmárő; 3 m = 135 cm átmérő. A Nitecore 30, ill. 45 cm átmérőjú SPOT, erősebb szórt fénnyel (SPILL). A FD20 jóval szélesebb szórt fény, és a LL is más.

    Tony21:

    Gyere egy kis 8 napos nomád túrára, és hozd amid van. ;]

    ace22:

    Zebralight SC5W MKII hoz ki 94 % -ot 92 Lm esetén, 2500 mAh ENELOOP akkumulátorból.

    ENELOOP 2500 mAh -ás, XPL2 LED = 480

    92 Lm x 4,9 óra / 480 = 94 %

    Li-Ion akkumulátor 3500 mAh, XPL LED = 2016

    350 Lm x 4 óra / 2016 = 69 %

    Gyertya - Lámpás - farokra állított lámpa

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Cyberneko #37158 üzenetére

    0 szórt fénnyel nyomja a SK68. Azokat a 75 - 100 Cd/Lm -os lámpákat nem nagyon szeretem, a szűk fénycsóva végett.

    Igen is meg nem is. 2 - 3 m - 10 m távolságra szórt fényű (FLOOD), vagy jobban fókuszált (THROWER) lámpa szinte mindegy 20 Cd/Lm arányig. A 40 - 45 Lm/Cd -ás lámpámat használom nagyobb távolságokra.
    A 20 Cd/Lm arány alatti lámpákat elméletileg, zárt helyen is lehet használni. Szóval a Nitecore EA21 / MT20A nem igazán THROWER lámpa.

    Minél alacsonyabb a Cd/Lm arány, annál közelebbre ajánlatos használni, minél magasabb, annál messzebbre való a lámpa. Szerintem.

    Cyberneko:

    A gyártó ajánlásával.

    Gargouille:

    Igen erre gondoltam.

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Gargouille #37163 üzenetére

    Rosszul olvastam. :N A negyed fényáramból (Lm -ből), ugyanannyi fényerő (Cd). Mivel az egyik 5 Cd/Lm a másik 20 Cd/Lm. :K

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Cyberneko #37165 üzenetére

    Pedig eddig ezt használtam a természet lágy ölén. A kis lámpást csak pár hónapja használom. ;)

    Az OP / SMO refi szerint, magában nem egyértelmű az optika típusa. :F

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz BBéci #37169 üzenetére

    Ott a piros pont.

    Az esti sétán meg látom vele a kutya gumit. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Gargouille #37175 üzenetére

    Direkt ezért csupán azt az 5 lámpát fényképeztem végig, és ezekről írtam, hogy nehogy valakit összezavarjak. Azt hittem ez elég. ;)

    Bocs ha Téged mégis sikerült. ;)

    Tony21:

    Dehogy kell EXCEL táblázat.

    1AA = 500
    1x 18650 = 2000
    1x 26650 = 3000

    Fényáram x üzemidő / pl 1 db 18650 esetén 2000

    Így már kb -ra tudod az adott fokozatra vonatkozó hatásfokot. Nem kell bonyolítani. ;)

    Ez a számítgatás, csak az én rigolyám. Nektek ezt felesleges használni.

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Gargouille #37180 üzenetére

    Nem tudtam, hogy annyira szájbarágósan kell fogalmaznom.

    Még 1x elnézést, hogy összekevertelek. ;)

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Gargouille #37184 üzenetére

    Érthető. Elnézést kérek érte. Máskor, ha valami nem világos, kérlek benneteket, jelezzétek.

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz ZozzV6 #37187 üzenetére

    Mivel látom, hogy Te is táblázatokat készítesz, mint én, hasznos lehet neked is.

    Az adott lámpa LED -je 160 Lm/W -ra képes, 2,2 Ah -ás Li-Ion akkumulátort teszel bele (jobb ezt is lemérni)

    160 Lm/W x 2,2 Ah x 3,6 V = 1267 Lmh

    Mondjuk 400 Lm fényáramnál 2,5 órát mértél

    400 Lm x 2,5 óra = 1000 Lmh > 1000 Lmh / 1267 Lmh = 79 % hatásfok

    Ezt csupán érdekességnek szántam. Lehet számolgatni aki akar.

    Tapasztalatból írtam, hogy a TURBO és a holdfény fokozaton is romlik a lámpa hatásfoka. De próbáld ki magad, ha nem hiszel nekem. A lámpák használhatóságából ez semmit sem von le.

    Legtöbb lámpánál 70 - 80 % hatásfok jött ki a legjobb esetben.

    Mindenki mástól:

    Bocsánat a matekért.

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz kner #37209 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm, hogy nem nekem kellet magyarázkodnom. :R

    Mint írtam a lámpa egészében, akku + meghajtó + LED gondolkodtam, tehát helyes az elgondolásod. :K

    Tényleg az optikák közötti különbséget akartam volna megmutatni, különböző helyzetekben. Remélem sikerült. Osztott tükrös, hibrid TIR rendszerű lámpából csak AA -s volt, tehát SMO és OP tükrös lámpából is ilyet választottam. A teljesítményt is próbáltam 1 szintre választani. Választhattam volna a tükrös lámpáknál jóval erősebbet is, de az túlzás lett volna. Írtam is, hogy az AA -s lámpák többeteknek fogja bökni a ... . ;]
    Sima nagyítólencsés SK68, OP, SMO refivel már találkoztatok, osztott tükrös SMO rendszerrel, hibrid TIR lencsével, szerintem 99 % -otok még nem futott össze. A gyertya rendszer is a Mag Lite esetében más mint a farokra állított többi lámpa, a Mag megoldását kinti viszonyok között is lehet használni, nem kell hozzá plafon, mennyezet.

    Remélem így már világos mit szerettem volna megmutatni. Ettől független, nem biztos, hogy mindenki értette, megértette, viszont akit érdekelt a dolog, annak szerintem tudtam segíteni.

    Végén már az is bele lett keverve, hogy mit mire használni érdemes, felhasználhatósága. Magam részéről, hibát még ott követtem el, amikor az általatok használt lámpával próbáltam még összevetni. Többeket sikerült ezzel is felhergelni. A cél csupán az volt, hogy tudjátok mihez viszonyítani.

    Aki lakótelepen lakik annak tényleg elég a TIP is. Nem a saját megnyugtatásomra készültek a képek.

    "odakint - még beépített területen is - ezek a fényáramok a legtöbb esetben nagyon kevés dologra jók"

    A Fenix FD20 - beltérre, lakáson belüli használatra lett megvéve. Magatok is láthattátok működés közben.
    Az Olight S2A 550 Lm -os fénye elég 30 m -ig, de legtöbbször, 120, 260 lm -on használom lakot területen, parkban. (Zebralight - szintén erre jó, de EDC méretben)
    A Nitecore EA21 / MT20A (360 lm) lámpát használom akár beépített lakott területen is, parkban is, de erdei kiruccanásoknál is. Ez akár 9000 cd, mért fényerőre is képes, ami matt környezetben is használható, képes akár hosszabban is bevilágítani az ösvényt.

    A Led Lenser sorozatát, hosszú téli éjjeleken a kert megvilágítására, a mindennapokban a munkámhoz, és a hosszabb nomád túrákra használom. Beltérben, a szórt fényük esetén, 280 lm -ból 400 cd, 400 lm -ból 800 cd, 600 lm -ból 1600 cd fényerőre képesek. Kinti környezetben, fókuszálva használom őket, szinte az egész fényáramot előre nyomják, kevés szórt fénnyel, viszont a szélesebb, messzebb világító fénycsóvával. (280 lm / 16000 cd, 400 lm / 31000 cd, 600 lm / 26000 cd) A 100 m távon, a tisztán, jól látható 20 - 30 m átmérőjű fénykör, számomra elég használható. A kis lm kis energiafelvétellel jár, tehát hosszabban bírja a lámpa. A 3, 5, 8 órás üzemidő MAX fokozaton, nekem megfelel. Természetesen a többnapos nomád túrákon a MIN fényáram (25 - 40 lm) ami dominál. Mindezt 2,5 - 3,5 cm testátmérőből, 12 - 14 cm hosszból hozták ki. Lehet, hogy más embernek ez a márka sz@r, nálam, amire használom, bevált.

    Természetesen használok erősebb lámpákat is. A Klarus XT11GT 2000 lm / 25000 cd, a Nitecore EA45S 1000 lm / 40000 cd, az Acebeam EC60 2000 lm / 90000 cd. Viszont a legtöbb esetben, elegek, a jóval kissebb 2AA -sok.

    Elég nehezemre esett nem beszólni az írásod végett, de szerintem, ha megnézted a fényképeimet, igazat adhatsz, hogy néha az a pár lm is elég tud lenni. (A faltól a kapu 90 m, a szemközti ház fala amit megvilágít, +20 m , tehát 110 m. A kert végében a füves rész kb 40 m hosszú. Ezt a TIP biztosan nem világítja be.) Egy db lámpám sem forrósodik annyira, hogy le keljen kapcsolnom alacsonyabb fokozatra.

    Mértékegységek:
    Elektro: feszültség - V, áram - A, teljesítmény - W, munka - Wh
    Idő: óra - h, perc - p ('), másodperc - mp (s) (")
    Hossz: méter - m, centiméter - cm, milliméter - mm
    Fénytan: fényerő - Cd, fényáram - Lm, LUX
    szög - ° (fok); hőmérséklet - °C / °F; tömeg - g; dg; kg

    Kb. 25 éve, nem Magyarországon, így tanították felénk a mértékegységek írását. Külföldön, más helyeken is ezt láttam. Nem tudtam Magyarországon, hogy tanítják. Ezek után igyekszek átvenni az általad leírtakat. És itt is köszönöm a kiigazítást. :R

    U.I.

    Éjjel nem dolgozom. Más okból vagyok fent többször. :O

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Gargouille #37217 üzenetére

    Köszönöm. :R

    Valahol itt van a kutya elásva. A 2000 Lm -os Klarus -omnak lehet hasonló világítási képe mint a F1 -nek. Összevetve az Olight szélesebben, a Nitecore meg szűkebben világít. Viszont ezek kisebbek, számomra kényelmesebbek. Nyáron a 18 mm átmérőjű, 13 cm hosszú Olight elveszik a zsebemben, de a 8 cm hosszú Zebralight meg még jobb.

    Elejtett kulcsot Olight, TIP, Zebralight, mindegy mivel keresek. A Nitecore AA -sai meg inkább 30 - 60 m -en jobbak. A LL meg áttételes kombinált fogó inkább. :DDD

    Tehát igen, egyetértek az írásoddal, tehát veled. :D

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Tony21 #37221 üzenetére

    Pedig finom áramköri szereléshez nekem sincs kedvem vízvezeték szerelésre való fogót vinni. :DDD

    "Más kérdés, hogy Led Lenser szerintem egy túlárazott vacak, az sosem kéne. Esetleg ingyen, se. "

    Mindenkinek, szíve joga, mit választ.

    Azért, szerintem, nem annyira vacak. Persze én sem mindenre ezeket használom. A képek meg azért mutatnak valamit, bár ott a TT volt, ez meg a T2 és a jóval erősebb M7. :D

    És még valami. A LL nem a falán vezeti az áramot. Az alumínium - réz csatlakozása már a házaknál sem jött be. :N

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Gargouille #37216 üzenetére

    És ezzel válaszoltad meg a legjobban, miért hordok inkább 2 - 3 fajta kisebb AA -s lámpát magammal, mint egy nagyobb Li-Ion -osat. :DDD

    Te is jól jársz vele, mert nyersz az üzemidőn, nem fog olyan hamar melegedni. Tovább fog világítani.

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Tony21 #37225 üzenetére

    Ha szabad kérdeznem mit használsz?

    A Convoy -al meg semmi bajom. Sőt a másik topikon ajánlottam is, és védtem is a márka termékeit. Fogtam, láttam, nincs semmi ellenvetésem ezzel a lámpával. Annyi az egész, hogy az én szükségleteimet nem elégíti ki. :D

    Nyugodt vagyok, semmi gond. Lehet, hogy P, I szériát mutattak, vettél meg, azok nekem sem jöttek be. :DDD

    Hogy pontosabb legyek a LL termékeinek 90 % -a nem jön be. :DDD

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Gargouille #37227 üzenetére

    Dehogy akarom, hogy lecseréld. És megint csak igazad van a legtöbb dologban. :DDD

    Nálam a Li-Ion -osak, a POWER BANK -okról is tölthetők, AA, AAA elem az utolsó benzinkúton, újságosnál, élelmiszer üzletben is kapható. Persze viszek tartalék akkumulátort, elemet, de miért? A 8 nap alatt 40 - 50 üzemórára van szükségem. Jó pár db lámpa jön ilyenkor velem, 15 - 16 db. ;] Páran már betegnek tartanak ez végett. Még a tűz melletti sütögetésnél is jól jönnek a lámpák. Nem beszélve a száraz ág gyűjtésnél, ahol nem az ösvényt járjuk, és látni kell hova lép az ember.

    Egyszer majd jó lenne csinálni pár km -es esti kitérőt, valami szebb erdei ösvényen. Majd tavasszal. :DD

    Remélem ez az írásom már érthetőbb.

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz WestBam #37228 üzenetére

    Gratulálok a bemutatódhoz. Annyival kiegészíteném, hogy ha 2. 3. fokozaton kapcsolod ki, be meg a holdfényen indítod és kapcsolod le, fokozatváltás nélkül, a következő bekapcsoláskor az előző magasabb fokozaton indul. ;)

    Erre én is csak később jöttem rá. Nekem most már a TIP SS van meg. :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák