Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    Ma este kicsit szerelgettem. Égőt, led égőre cseréltem, késeket cserélgettem ax aprítóban, stb. 2 kézre volt szükség, ezért a fejlámpáimat próbálgattam. Este mértem is egy kicsit. A Led Lenser MH5 10 m távon 14 m sugarú egyenletes szórt fényt képez. Szereléskor, rá kellett néznem a csavarokra, hogy lássam hova tettem le. A Zebralight H53w 10 m távon már éles 20 m átmérőjű szórt fényt képez. Fényköre, 2 m átmérőjű 10 m távolságból. Ezzel már nem kellet pont a csavarokra világítanom. Az Armytek Tiara A1 PRO esetében 10 m -en 28 m átmérőjű erősebb szórt fény keletkezik, de tovább, szinte 180° -ban bocsájt ki fényt. A fényköre is ennek a legszélesebb, 6 m, 10 m távolságból. Ezzel volt a legtermészetesebb szerelnem, a szemem sarkából is láttam a csavarokat, nem kellett keresgélnem. Szerelésnél, kar távolságról beszélünl. Ebben az esetben is az Armytek teljesített a legjobban. Késő őszi fűnyíráskor (befejezés), az Armytek Tiara A1 PRO fényereje elégséges volt. Fűnyírásnál a ZL H53w szerepelt a leggyengébben, a matt körülmények végett. A ZL H53w kb 1500 cd, az Armytek Prime A1 PRO nálam 2500 cd fényerővel bír. A LL -t be sem írom, szórt fényre állítva, sem sokkal gyengébb mint a ZL H53w. Mármint a LL MH5 -ös. Az idősebb MH6 -os is erősebb volt fókuszra állítva. Viszont, természetben, kültéren, a LL MH5 alakítható leggyorsabban fejlámpáról rendes lámpává és vissza. És tényleg ide lett kitalálva az "outdoor" fejlámpa. A ZL H53w kellemes melegfényű, magas CRI -s, sok lehetőséggel bíró, könnyű kis álltalános fejlámpa.

Új hozzászólás Aktív témák