Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phoen|x

    őstag

    válasz Gothmog #7730 üzenetére

    Hasonló voltam én is tavaly. Megvettem a trilogy-t box-ra. Először lenyomtam a 3-at aztán az 1,2-őt is. Szvsz élhető mind, a 2-őt tényleg kicsit jobban szokni még a többihez képest is, de nem leküzdhetetlen.

    Am van külön ds topic is, ott visszakeresve lehet mindenféle véleményt olvasni.

    [ Szerkesztve ]

    Go Gunners!

  • Bad Pritt

    félisten

    válasz Gothmog #7730 üzenetére

    A legnagyobb baja az volt annak a játéknak, hogy félúton rendezőt és koncepciót váltottak és utána sietni kellett a kiadással, hogy ne nyomják a Bloodborne nyakára (akkoriban a From játékaival döntő többségben PS-en játszottak). Most ha eltekintünk attól, hogy egy ma már lincselésre okot adó downgrade-et kapott a korai trailerek és bétákhoz képest a legnagyobb baj az vele, hogy nem jó. :D
    Nem jó a pályatervezés: mivel volt egy éles váltás a fejlesztés felénél, ezért sok mindennek új helyet kellett találni a meglévő játékban, mert nem akarták kidobni a meglévő asseteket. Így lehet az, hogy torony tetején lávatenger van, 3D két terület ugyanazon a helyen létezik, stb.
    Nem jók az ellenfelek: valamiért azt hitték akkoriban a Fromnál, hogy attól lesz jobb a DSII, ha nehezebb. Igen ám, de az alap core mechanikákon nem változtattak, csak még több ellenséget pakoltak le négyzetméterenként és feltekerték az agresszióját mindennek, olyan aggro távolsággal, hogy a fél világon át követnek pl. a kutyák.
    Nem jók a bossok: rengeteg probléma van a bossokkal, hitbox gondoktól kezdve a boss arénák kialakításán át a támadásokig. Sokkal több a bossharc, mint a korábbi részekben és nem is túl változatosak, a DLC-k viszont elég nagy minőségi ugrást jelentenek.
    Nem jó a sztori: már az a kevéske, ami van ezekben a játékokban. Nem kapcsolódik úgy igazán a DS1-hez sem lore, sem mechanikák szintjén, nem is túl érdekes, kevésbé van meg az emberben a vágy, hogy utánanézzen a dolgoknak.
    Nem jó az irányítás: a két korábbi játékhoz képest megváltozott a movement, 8 irányú lett minden esetben a korábbi omnidirectional és locked on 4 directional után. Ez annyit jelent, hogy nem lehet olyan pontosan navigálni a karaktert lock on nélkül, ami egy érzékelhető és megszokást igénylő downgrade.
    Bullshit halom: rengeteg apróság van a játékban, ami mesterséges nehezítésnek, vagy inkább kib*szásnak tűnik. Nincs invincibility window interakciók során, szóval ha te kinyitsz egy ajtót, meghúzol egy kart, átmész egy ködfalon szarrá tudnak püfölni, behozták az adaptability statot szívatásként, amihez a rolling iframe kapcsolódik és még pár ilyen apróság, ami egyszerűen a maga idejében is wtf volt és azóta is szarul öregedett.
    És még tuti van, amit kihagytam, engem ezek idegeltek ki teljesen. :D A Scholar frissítés a nagyjukra nem ad megoldást, inkább csak egy más élmény ugyanazon a broken alapon.

    Szerk.: két pozitívumot tudok a játék mellett felhozni, a Majula a legjobb hub az összes From játékban és az Elden Ringben is visszatérő power stance egy fantasztikus újdonság volt akkoriban.

    [ Szerkesztve ]

    Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

  • persil

    nagyúr

    válasz Gothmog #7730 üzenetére

    Lenyegesen gyengebb, mint a tobbi, ez vitathatatlan teny, de hogy megvenni sem erdemes ... Az netto faszsag.
    Meg igy is fenyevekkel jobb, mint sok mai agyonhypeolt AAA szarsag.

    Szrk.: ne olvasgass, mas velemenyere nem szabad alapozni. Ha lesz lehetoseged probald ki, aztan ennyi.
    En mar eleve az ilyen "EZERT szar a ds2" videok cime lattan is behanyok. Nehogy mar egy utolso senki mondja meg, hogy NEKEM MIERT SZAR egy jatek.
    Agyrem. :)

    Egyebkent itt feljebb Bad Pritt eleg jol leirta, hogy mik azok, amik miatt sokan szarozzak. Ezek valid pontok, erzekelheto mind a jatekban, de akkor is azt mondom, hogy ez is From, ez is Souls, ez is oriasi elmeny es kar kihagyni.

    Szrk.: egyebkent az elden ring az olyan 97% dark souls 2 ujrahasznositas. :U

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

Új hozzászólás Aktív témák