Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ejelhar

    senior tag

    válasz ElektrikusDE #94727 üzenetére

    Amig ZTE routert használtam akár 72 órás szakadás mentes kapcsolatom is volt.
    Amióta TPLINK Archer AX10 van mögötte állandóan megszakadt a nettem nekem is!

    Nálam ez valószínűtlen, mert két különböző fajta routerrel is próbáltam és a szakadások maradtak.
    Egyiket sem szeretné a FiberHome?
    Minden esetre ilyen routerek (Mikrotik CCR-1009-7G) más helyeken hibátlanul együttműködnek a Digivel,
    bár azoknál ZTE vagy Huawei ONT van telepítve és nem FiberHome.

    Valószínűleg MAC Address-hez van kötve a PPPoE kapcsolatom is, mert
    csak a routerrel lehet létrehozni, PC-vel nem.

    Én még ilyet nem tapasztaltam a Diginél, sőt, más végpontról is működhet egy account, ehhez az utóbbihoz van hozzárendelve a sebességlimit.

    Miért nem cserélteted le az ONT-tot?

    Az lesz a vége ha ez ennyire megbízhatatlan, még teszt fázisban vagyok.
    Tegnap egyébként jelentettem hibára és 18 óra előtt újrarúgták messziről de nem javult, tovább szakadozott.
    Aztán 21:38-kor sokadszorra visszakonnektált és több mint 13 órán keresztül nem szakadt le.
    Ma lezártuk a hibajegyet, de ha egy napot sem bír ki vagy olyan lesz mint tegnap (30 perces kapcsolat már rekordnak számít), akkor nyittatok újat.

    Gondolom hogy már kérted a publikus IP-t, mert NAT mögött nehezebb az élet...

    Igen, bridge módban van nálam az ONT, illetve kértem, hogy ne a NAT-olt tartományból kapja IP címet.

Új hozzászólás Aktív témák