Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    felénk továbbra is röcög a 100/50 főleg az esti csúcsban, úgy tűnik sok lett a lakótelepen a nagysebességű torrentes előfizető és leszívjuk egymás elől a sávszélességet :D végül is ha azt nézem még 30-40megabit közötti feltöltéssel is bőven alázni lehet az összes UPC meg Telekom előfizetőt árban meg még mindig csak 3700...

    mondjuk jobban szerettem mikor csutka 94/54megabit volt 24/7-ben bármiféle lassulás nélkül

    vajon mi lehet itt a 18. kerületben :F

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz poli27 #27199 üzenetére

    ó persze :D magyarul a switch bemenő portja is 100-as mint a felém jövő?
    vicces is lenne mivel 33 lakás van a lépcsőházban és én 24/7-ben nyomom 54megabittel a seed-et, magyarul már két ilyen user is leszívná a komplett sávot?

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz szili.tamas1 #27203 üzenetére

    jó csak mondjuk egy 500/100-as előfizetőnek ha szintén csak 30-40megabit lesz feltöltésre az már reklamálhat bátran, biztos fognak valamit alkotni erre felé mert jövőre csak még több adatforgalom várható

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz Gézengúz #27206 üzenetére

    nem probléma csak nyár óta lettek bevezetve ezek a nagy csomagok és mindenki mondta hogy a hálózaton nem fog meglátszani... nem a fenét :)
    50/30lett 20/10-ről a legkisebb minimális csomag is, na és ugye a legtöbb 40/20 és 80/25-ös előfizető 100/50 meg 200/50-el használni is fogja a rendszert, nem csoda ha ilyenkor év végén kiütköznek hol kell majd Diginek fejleszteni januártól.

    persze majd te is lehet háborogni fogsz ha felére esik a sebességed :K

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    ma direkt nézegettem és a digi.hu-n lévő mérő csak 70/45megabit körül mért nekem
    míg speedtest dunaújváros meg BP telenor szerveren 88/50megabit körül mért
    oké még mindig baromi jó a sebesség csak fura ez nekem hogy hónapokon át simán csutkán jött a 94/54megabit most meg a 94-et el sem érem az 54meg csak karcosan van meg.
    a digi.hu mérője valamiért meg majdnem 20megabittel kevesebbet mutatott mint a speedtest, most akkor mi az igaz?

    nagyon persze nem igzat mert torrent továbbra is jól fut és előbb utóbb kijön a tavasz akkor mindenki megy a szabadba és felszabadul egy kis sáv, csak ugye annak adtam hangot hogy egy panel telepen ahol lépcsőházanként 33-60lakás is lehet egy tömbben van 231-300lakás és ott hamar elfogyhat ilyen netcsomagok mellett a GPON uplink, jó lesz ha nem csak a gerincet bővítik hanem a tömbönkénti kapacitást is.
    oké tudom van garantált de senki se szeretné ha meg kellene elégednie a garantálttal ha tudja hogy a hálózat bizony tudja a névlegest is bőven fölé lőve egész komoly szinten :)

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    most mentek el nálunk a DIGI-sek most már végre tudom mi van a 3.-on a dobozban :D
    elszállt a net bejelentettem és jöttek is

    szóval a 3.-on van két doboz egyikben ONT amiből nagyon meglepődtem de három darab switch-be megy tovább az áldás és azokra vannak kötve a lakások, a másik szekrénybe meg megy át az ONT-ből a koax a TV-s dobozba.
    lényeg a lényeg volt egy ezer éves böszme nagy switch egy fele akkora fehér huawei meg még egy harmadik kicsi mind mind az ONT előtt 1 dobozban és mondta a srác hogy folyamatosan cserélik gigásra a switcheket ahogy kapják a szállítmányt. amúgy switch tápja halt meg azt cserélték és már megy is újra minden f@szán.
    kicsit gányolt munkának érzem ami a dobozban van és kérdeztem a srácot ha valaki gigás csomagot rendel azt hogy oldják meg aztán kiderült hogy mivel az ONT-on már csak 1 szabad LAN port van valszeg nálunk kapásból switch csere lenne egy ilyen előfizető esetén és most már azt is láthattam hogy az egész 33 lakásos lépcsőházban nincs senki akinek ilyen csomagja lenne mert nincs még gigás switch :D

    reméljük valaki jövőre beújít és kivágják az összes switch-et és hoznak végre egy normális gigás portosat amire mindenki mehet
    kicsit komolyabb eszközökre számítottam nem ilyen sima 12portos kis switchekre
    minimum azt hittem van egy 24portos és azon lóg minden előfizető nem 3-ra vannak szétrakva :U
    vagy lehet 3darab 8portos volt nem láttam tökéletesen de nem széles nagy eszközök hanem kis keskeny tömzsi otthoni switch méretűek egytől egyig

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz TeeJay #27231 üzenetére

    utólag belegondolva hülyeséget írtam hiszen egy darab nagyobb switch-et csak akkor érdemes nekik berakni ha kapásból megy bele az optika GPON-on... de mivel itt ONT van 4 gigabites porttal így 2-3 darab 8-12portos gigabites switch-et érdemes berakni hiszen arra jobban szét lehet osztani a nagyobb előfizetőket ha lesznek.
    így persze felénk le is lehet tenni arról hogy belátható időn belül mindenki gigabites switch-re kerül hiszen a 3-ból elég egyet lecserélni gigásra már azzal is megoldható nekik 2-3 nagyobb előfizető.
    utólag jöttem rá hogy hiába van GPON meg ONT az ONT és a switch között továbbra is csak gigabit LAN lesz és ott bizony 2-3 gigás előfizető már be tud egymásnak akasztani ha lesz valaha is...
    2-3 gigás switch-re gigabit porttal az ONT felé már jobb a helyzet.

    és arra is rájöttem mivel kb centi vastag port volt mindhárom switch-en hogy itt még a régi 80-as előfizetők sem kaphattak 200-as csomagot hiszen nem lett még eszköz csere... pedig azért 33lakásból valaki csak előfizetett anno 80megabitre és most annak hozniuk kell legalább egy 8portos gigás switchet hogy szolgáltassák a 200-as csomagot

    na úgyhogy hiába vannak nagysebességű csomagok, nagyon kevesen fizettek elő fél év alatt is és ahogy látom ezután még annyira se fognak hiszen 100/50 lazán megvan olcsón :K

    nem reprezentatív de a mi lépcsőházunkban nagyon sok a fiatal család/pár akiket érdekel is a net nem úgy mint pár helyen ahol főleg nyugdíjasak vannak...

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    nem váltok mert a 100/50 is bőven elég, aztán ha akarják előbb utóbb úgyis cserélik majd a switch-eket sorba
    ha másnem majd akkor amikor az ex 80-as előfizetők végre megkapják a 200-at akkor úgyis kell gigás switch és ha mázlim van akkor én is arra kerülök ha nincs akkor maradok a mostanin :D
    végül is csak annyi volt a mai sztoriban a meglepő hogy milyen porosak voltak a cuccok és milyen sima egyszerű eszközök semmi komoly pro cucc csak 3 darab 8 vagy 12portos ezer éves switch és csá :B

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz kabelmania27 #27237 üzenetére

    ja a 3 különböző féle switch eléggé tele volt LAN kábellel és az ONT 3 portja is foglalt volt, tehát ha valaki akar gyors netet még 1 port lenne az ONT-on így egyelőre nem szorulnának rá switch cserére
    ha meg több előfizető lesz a 3 közül az egyik switch-et átnyomják gigásra és arra megy a két előfizető

    itt akkor lesz minden switch cserélve ha 3-4 gigás előfizető lenne mert akkor 2 switch meg 2 ONT port-al megoldható. vagy hoznának olyan switch-et ami már 24portos kapásból megy bele optika és van koax kimenete a TV felé

    radi8tor1 : hívd fel őket hátha az segít a dolgon hogy már nyár óta várod mikor kapod meg a 200-as csomagodat...

    amúgy én is ebben bízok amit a DIGI-s szerelő srác mondott hogy folyamatosan cserélik mindenhol a switch-eket majd gigásra ahogy kapják a szállítmányt. most már csak azért kell drukkolni hogy legyen pár 200-500-1000-es előfizető a lépcsőházban vagy ha nem is akkor az ex 80-as usereknek végre cseréljék az eszközt és kapják meg a 200-at és én is kerüljek arra a switch-re :D

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz radi8tor #27240 üzenetére

    aztán azóta lehet elfelejtettek téged, te pedig felhívnád őket hogy jó akkor módosítod 100-as csomagra és spórolsz havi 1ezret

    egyébként simán mikor júliusban bejöttek a csomagok egyből kellett volna lefelé módosítani azóta már vagy 6-7ezret megspóroltál volna és a feltöltésed is 50megabit lenne

    ezért kell dörömbölni mert akkor hamarabb foglalkoznak vele, látod nálunk is 3 darab 100-as switch van, ha nem rugdossák őket nem tévednek erre felé :D

    kabelmania27
    időközben rájöttem ha 3 szar switch-et kettő darab 12portos gigásra cserélik akkor az ONT-ből 2-2 LAN kábellel a 2 switch felé 2-2 gigabitet lehet vinni az már elég kell hogy legyen és úgy 20portjuk használható marad

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz Egon #27243 üzenetére

    hívd fel az ügyfélszolgálatot hogy eddig vártál a 200megabites csomagra, nyár óta nem kaptál még belőle semmit holott a nagyobb árat fizettetik veled, most azonnal tegyenek vissza 100megás csomagra 1ezerrel olcsóbban vagy húzzanak ki eszközt cserélni és adják amiért fizetsz.
    ha kell a hibabejelentőn zargatnám őket, mit veszíthetsz :)

    kabelmania : engem nem fognak ONT-re kötni mert 100/50-es csomagom van és azt megtartják arra az esetre ha jönne véletlenül egy 500-1000-es előfizető a lépcsőházba
    switch csere is csak akkor lesz ha már kettő 200-500-1000-es előfizető lesz úgyhogy még sokáig várhatunk

    amit viszont nem értek hogy ha egy ONT van egy lépcsőházban ahova 1 darab optikai szálat láttam csak behúzva, ha később ez kevés lesz még egy ONT-t raknak be még 1 szállal vagy mi a fuck?
    azért oké hogy 2,5/1,25gigabitet kap GPON-on de ha mind a 4 gigás portjára rámegy 1-1 gigabites előfizető akkor lesz ám nemulass csúcsidőben :B

    mint tudjuk aki 1000-es csomagot rendel az töltöget hiszen feltöltésben az 500-as is azonos vele úgyhogy a letöltésre áll rá inkább

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz szili.tamas1 #27252 üzenetére

    most még nincs de pár év múlva jön itt is a román DIGI csomag
    ott meg ugye 100/100 az induló 200/100, 500/100 és 1000/100 csomagok mellett

    most még persze hogy alig van előfizető, mondjuk azért nyárig egy 33lakásos lépcsőházban feltételeztem volna hogy volt legalább 2-3 személy aki a 80megás csomagot kérte és most várja a 200/50-et eszközcsere után. úgy látszik itt a Havannán még annyi előfizető sincs, pedig nem a putrisabb panelek felé lakunk hanem a jobbik részén ahol normális autók állnak a parkolóban és minden lakás ablaka ki van cserélve meg minden héten fúr újít valaki, tehát itt még lenne is rá money :)

    sebaj szerencsére a switch tápegységét cserélték és most már jó minden :))

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz szili.tamas1 #27256 üzenetére

    újpesti panelban egyik csaj ismerősömnek is volt DIGI TV meg DIGI 20/10 net
    erre 1x csak ír rám hogy UPC-s lett mert a faterja felhívta a DIGI-t és nem tudtak nekik hűséget adni ezért fogta és lemondott mindent és átvitte a lányát UPC-hez...
    most 30/3megabitje van modemmel meg DVB-C TV-hez beltérivel drágán
    DIGI-nél meg lenne neki 50/30 modem nélkül és minden TV-n DVB-C bármi nélkül olcsón

    mondtam neki hogy gratulálok az apjának, a DIGI-nél azért nem tudtak neki hűséget adni mert alapból is ilyen olcsóak az árak míg UPC-nél meg hűséggel annyi amennyi ami még mindig drágább DIGI-től

    szóval most a csajszi várhat 1évet mire lejár a hűség és szophat a UPC nettel :D

    ezeket hívom én bénáknak, akik azt se tudják mi micsoda de alkotnak egy nagyot

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz kabelmania27 #27272 üzenetére

    ó várj a csajnál nem volt semmi ilyen :D
    előtte se volt hűsége simán a 2700-as netet meg a 2800-as TV-t fizette
    csak az apja betelefonált hogy jövőre is kérné a DIGI-t aláír hűséget és gondolom ott mondták neki hogy mivel nincs telefonja nem tudnak hűséget adni hiszen ezek az áraik alapból is, erre gondolt egyet a csaj apja és átvitt mindent szerencsétlennek UPC-hez mert ott 1év rabsággal milyen fasza árat adnak....
    ja csak a szolgáltatás meg sem közelíti a DIGI-ét és ott a hűség is

    lényeg a lényeg DIGI-ről átmenni kb. hasonló árral reklámozó UPC-hez 1év hűségért és 50/30 helyett 30/3-as modemes netért illetve kódolatlan DVB-C helyett analóg vagy DVB-C beltéris TV-re nálam az év baklövése kategóriát súrolja :D

    mondtam is azonnal a csajnak hogy ennyire szédült apja nem lehet, legalább kérdeztek volna meg előtte engem :D

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz N3gro #27279 üzenetére

    szerintem telefonálj be hogy miért fizetsz hónapok óta többet amikor 1ezerrel olcsóbb netcsomag sebességét sem kapod mert a feltöltésed kevesebb...
    kérd azonnal a 200megabitet vagy módosítsanak 100megásra olcsóbban.
    tuti azonnal ráfeküdnének a dologra :K

    ez egyébként már akkor is egy f@szság volt részükről mikor bejöttek a csomagok
    én minden 40/20 és 80/25-ös előfizetőt automatikusan 100/50-re tettem volna utóbbiak 1ezerrel kevesebbet fizettek volna, aztán majd onnan lehet tovább lépni aki akar de így elég nagy szopatás hogy drágább a net mégis lassabb mint a 100/50-es előfizetőnek.

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz knuckle #27284 üzenetére

    kevés cuccot rendeltek és nem tudják olyan gyorsan cserélni a switcheket tuti...
    mondjuk nem is csodálkozom ha minden panelba 2-3 switch van mire azokat lecserélik gigásra lesz jövő ilyenkor is :U

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz Sontir Fel #27287 üzenetére

    ne parázz csak a szokásos
    ünnepek vannak mindenki otthon ül mert hideg van, neteznek töltögetnek és kevés a 100-as switch...
    hiába van optika meg ONT rajta GPON-al ha arra 2-3darab 100-as switch van kötve, ugye sajnos annak minden portja 100megabites tehát 1-2porton kap sávot az ONT-ről és azon a 200megabiten osztozik a maradék portok előfizetői aztán lehet kevés az már ilyenkor :K
    majd ha gigabites switch lesz javul a helyzet ilyen ünnepek alatti időben is

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz TeeJay #27290 üzenetére

    nálunk a szekrénybe volt 1 darab ehhez hasonló 8portos fehér nagy huawei feliratos switch
    [link]

    meg egy nagyobb szürke fém 8 vagy 9 portos huawei
    az ONT is huawei volt a 3. switch-et meg nem láthattam előtte volt a másik kettő

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz kabelmania27 #27307 üzenetére

    ez vicces lenne abban a községben ahol szüleim laknak lévén hogy van jelenleg ADSL meg UPC ED3.0
    értelem szerűen a kutya se fizet már elő ADSL-re mivel olcsóbban 30/3-at ad UPC és tökéletes oda
    na de egy központ van DSL-nél a község közepén a postán, oda hiába raknak VDSL DSLAM-et mert szüleim a falu szélén laknak attól 1-1,1km rézkábelre az úgy karcos lenne, és még van aki tőlünk távolabb másik utcákban.
    ED3 már most jóval többet tud és később ED3.1-nél gigabitig lazán mehet UPC szóval ide értelmetlen is ilyet fejleszteni.
    akkor már többet érnének ha levágnák az összes rézkábelt és helyére optika mint amit a DIGI csinál és FTTH-n szolgáltatni netet telefont meg DVB-C vagy IPTV-t
    persze kérdés megint hogy egy UPC-vel lefedett községben lesz-e arra is előfizető hiszen a vezetékes telefon akkora már kb. nevetséges kategória lesz, a TV szolgáltatásnál koaxon is lehet vagon HD-t meg SD-t digitálisan, ebből az előfizető semmit se fog észrevenni
    a sok százmegás internet meg kitudja kit érdekel majd hiszen koaxon szintén gigabitet lehet majd tolni
    tehát nem nagyon lesz előnye egy FTTH hálózatnak sem

    a Telekom elk*rta évekkel ezelőtt hogy örökké a DSL-ből akartak meggazdagodni és az ADSL2 meg VDSL-t erőltették a régi sz@r kábeleken

    u.i.:
    továbbra is azt látom hogy 2015-2020 között az fog jól járni aki DIGI FTTH vagy FTTB+LAN területen lakik, UPC ED3 később ED3.1 területen, vagy T-home ED3 később ED3.1 és FTTH területen.
    az összes többinek szopás mert nem hiszem hogy mindent behúznak optikával, ráadásul oda akarnának úgyis optikát ahol van egy koax hálózat vagy egy FTTB+LAN

    jó példa erre amit nyáron láttam Angyalföldön a Párkány utcai panel tömbnél
    a villanyóra dobozban ott volt a DIGI FTTB+LAN, mellette megtaláltam a Telekom FTTH optikai szálat, kint a lépcső mellett meg ment a UPC-s doboz koaxon ED3-al
    na ott aztán a két nagynak megérheti szolgáltatni az olcsó gigabites DIGI mellett

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz szili.tamas1 #27312 üzenetére

    inkább fogalmazzunk úgy hogy a főváros és pár vidéki megyeszékhely meg nagyobb városon kívül eső területen királyok lettek az ADSL-el, bár ha azt nézem BP-en is van sok olyan kerület ahol se UPC se DIGI marad a rottyos DSL lehetőleg 2-3km-es rézkábelen max 10megabit

    aztán 1x jön egy másik szolgáltató aki filléres módon telerakja optikával meg elosztókkal az oszlopokat és lelegeli a területet mert a kutya nem marad majd a telekomnál... 16-ban családiházas pénzes övezetben nem ezt megy most DIGI részéről?
    akárhogy nézem azért itt 18.-ban a DIGI FTTH területen azt látom hogy a vékonyka kábel meg pár passzív osztón kívül nem sok extra kell egy 2-3 tucat utca optikai lefedéséhez, az előfizetőkhöz meg csak egy ONT és csókolom megvan a net TV telefon kombó, ráadásul időtálló lesz és alig kell aktív eszköz hozzá.

    mlinus
    igen a VDSL jó lenne ha 1km-re csökkentenék a rézkábel távot, na de mire ez kiépül 2020-ra már elavult lesz akkor már 1-2-3gigabit lesz majd a menő nem a szarcsi 30-50megabites VDSL...
    és ha már optikázniuk kell úgyis meg node-ot kiépíteni vagy az utcák elejére VDSL miniDSLAM-ot kitenni ilyen időjárásálló dobozban akkor már nem jobban megérné az FTTH?
    vagon helyen rézkábelt kell cserélniük mert elöregedtek régiek, sz@r csatlakozások satöbbi satöbbi
    VDSL-nél halom aktív eszköz kell amit árammal kell tápolni, FTTH-nál minden passzív csak az OLT meg ONT ami áramot igényel.
    na mindegy majd meglátjuk de szerintem ha holnaptól lenne országos VDSL lefedettség már az is elavult lenne a maga 30-50megabitjével, 5év múlva meg vicc kategória mint most a 8-20megás DSL

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz kabelmania27 #27316 üzenetére

    ja de ott már ott a koax így később azon csak eszközt kell cserélni meg az előfizetőnél modemet és évekig lehet még fejleszteni egészen a mostanában megjelenő ED3.1-re is ami már az egész koaxon lévő frekvenciából egy nagy 10/2,5gigabites linket hoz össze. azért azt elég jól lehet felhasználni még évekig.
    sima csavart telefonkábelen hol lesz ilyen? ott a VDSL2 is csak kényszerű szenvedés, nem lehet évtizedekig a sima csavart rézkábelt toldozni foltozni, előbb utóbb eljön az ideje hogy le kell vágni a p*csába és optikai szálat nekik. Telekomnak megvan vagon vidéki helyen az oszlophálózata csak kábelezni kell és kész.

    sajnálom hogy a DIGI nem tudja 9x%-ra lefedni Budapestet és az áraival meg a szolgáltatásokkal odapörkölne mindenkinek akkor egy Telekom méretű cég is végre észbe kapna hogy fejleszteni kell nem csak fejni...

    mondjuk a DIGI sem tökéletes, a koax hálózatuk lócitrom és évek óta nem nyúlnak hozzá, de legalább ahova terjeszkednek ott FTTH van a panelek nagyon nagy részét meg lefedték FTTB+LAN-al

    én kíváncsi vagyok mi lesz majd a következő 5évben, de ha 2018-ra tényleg csak annyi a terv hogy mindenkit legalább 30megabittel lefedni az elég gyenge eresztés, hiszen ez max a DSL hálózatra vonatkozik esetleg pár vidéki koaxosra de azok addig eszközt cserélnek és legalább egy ED3-ra beújítanak...
    hogy a DSL-el mit fognak kínlódni az még jó kérdés, jelenleg örülök hogy 2 helyen ahol netet használok egyik Pesten panel DIGILAN másik vidék szülőknél UPC, nem tűnik úgy hogy a jövőben korlátokba ütközne még a hálózat. hozzáteszem ha szüleimnél is lenne DIGI FTTH kiépítés szó nélkül lemondanám a rákba a UPC-t és egy optikai szálon megrendelnék netet DVB-C TV-t meg telefont is DIGI-től mert minden le lenne tudva olcsón és jól. most UPC-től van anyuméknak net, T-home-tól meg SAT TV meg vezetékes telefon

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz mlinus #27318 üzenetére

    pedig még van 1-2 jobban fizető terület BP.-en amit lekaszálhatna a DIGI egy FTTH hálózattal
    oda meg már hiába fognak ED3 vagy ED3.1-et vinni netán VDSL2-t mert egyik sem rúghat majd labdába az FTTH-hoz képest. én a VDSL-t amúgy is kihagynám ezekből mert örökké nem lehet megerőszakolni a csavart érpárt majd és nagyon gyenge teljesítmény lesz az hogy 1km-en 50-60megabitet talán hoz, hiszen onnan ismét hova tovább? 2020-ra egy 50-60megabit amiről nem lehet tovább fejlődni megint sz@rt sem ér
    addigra minden TV adás fullHD lesz sőt lesz halom 4K majd IPTV-n rátolnak 2megabites 4K stream-et?

    na meg ugye ritkábban lakott részeken 1km rézkábelbe lehet csak 20ház lesz összesen, emiatt kitenne valaki egy miniDSLAM eszközt az oszlopra meg vinne oda áramot meg optikát hogy hátha lesz 1-2 előfizetőjük?

    továbbra is a DIGI féle FTTH és FTTB+LAN ami szerintem kitarthat
    meg a UPC ED3 később ED3.1
    a többiek hát nem is tudom :U

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz Flashget #27338 üzenetére

    legalább van mit fejleszteni nekik is :) én szívesen laknék FTTH családi házas területen, csak ugye kell egy lottó ötös hozzá hogy építhessek oda házat :) addig meg jó lesz a panel csak cseréljék ezerrel a switcheket gigabitesre hogy ne legyen akadozás :K

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz Lin3Lord #27491 üzenetére

    tegnap voltam csajom barátnőjénél routert konfigurálni mert sehogy se akart nekik menni
    most nem megyek bele hogy végül fel kellett hívni a DIGI ügyfélszolgálatot mert amit egy papírra felírtak felhasználó nevet és jelszót nem stimmeltek a kis és nagybetűk... persze hogy nem volt net
    na miután elintéztem mértem nála egyet és ott 90/27megabitje volt pedig neki is már 200/50-nek kellene lennie. X. ker kőbánya Mádi utca panel

    a karácsonykor történő switch adapter halálkor nálam is kiderült ugye hogy a DIGI dobázban az ONT mellett 3 régi 100-as switch van amik ilyen 8portosak max, és ott is kérdéses mikor fogják cserélni mert nem nagyon van 200-500-1000-es előfizető az egész 33lakásos lépcsőházban.
    szóval oda vihetik először a gigás cuccot ahol szükséges és van is rá előfizető szerintem :U

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz Renato1993 #27524 üzenetére

    vigyázz ezzel
    én ma kipróbáltam ám a nyáron vett Gigabyte B85M-D3H alaplapomon lévő Realtek gigabites LAN-t
    és ha auto módon van a speed akkor a hálózati kapcsolatra gigabitet ír valamiért
    ellenben mikor csinálok PPPoE kapcsolatot és csatlakozom ott meg 100megabitet
    valszeg utóbbi a valós tehát te is nézd úgy :K

    zsolt501
    UTP kábel tesztelőt nehogy idehaza vegyél :D
    ebay-en 5-600foritn körül indul az ára, de van olyan készlet hogy 2ezer körül egy 4-6-8p krimpelő mellé pedig UTP tesztelő és ingyen házhozszállítással.
    mondjuk van egy tippem ezek a tesztelők csak simán azt nézik mind a 8ér érintkezik-e mindkét végén rendesen, azt már nem nézik hogy milyen frekvencián mit teljesít az így legyártott kábeled

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz poli27 #27542 üzenetére

    hogy őszinte legyek én is FTTH-ra mennék mert itt a lépcsőházban ahol vagyok az FTTB úgy látom kezd bedugulni... már sokadik hétvége ősz óta amikor nincs meg az 54megabit feltöltésre
    most is csak 40 max 45körül mérek már még a digi.hu mérővel is
    hiába van itt egy lépcsőházra egy ONT 2,5/1,25 gigabit GPON hálózaton ha az ONT gigabites portjaiból 100megás switch-re megy az áldás. gondolom egy switchre 2LAN-on 200/200-at raknak és az oszlik a lakások között, ami mostanság már kezd kevés lenni.
    FTTH-nál nincs ilyen problem mert családi környezetben amúgy is kevesebb az előfizető pláne a HC user
    és ugye ott max 32osztásra jut a 2,5/1,25 viszont azt mindet meg lehet kapni az ONT-on keresztül csak a gigabites port limitál.

    tehát nem mindegy hogy a lakásomban van egy gigabites eszköz ami 2,5gigabiten lóg
    vagy a lakásba jön egy kanóc ami egy 100-as switch-en lóg még kitudja hány másik előfizetővel szintén
    utóbbi hamar bedugul sajnos :U
    remélem mihamarabb kivágják a régi 100-as switcheket és jönnek a gigásak

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz jansky1 #27572 üzenetére

    hétvégi csoda :)
    nyugi nálam is előjön úgy 1hónapja...
    a helyzet az hogy a lépcsőházban még nálad sem cseréltek gigabites switch-re és a 100-as switch-ek meg nem bírják a nagyobb csomagokat. ugye van egy ONT aminek van 4gigabites portja
    meg nálunk van 3darab ezer éves 100-as switch... na most ha mindegyik switch-be csak egy darab 100-as linket tolnak az ONT-ról akkor biza hamar dugulás lehet.
    amíg nem cserélik át gigabitesre addig sajnos ilyen lesz, reméljük mihamarabb megtörténik a dolog :K

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    esetleg kontakt spray-vel nem akarjátok befújkálni hátha jobban megy a gigabit?
    bakker, sima CAT5 kábelen 15méteres otthon magamnak csavarhúzóval krimpeltem és gyönyörűen megy rajta a gigabit LAN :D
    a DIGI kábele ami nálunk a panelben van a bejárati ajtóig sima CAT5 kábel semmi extra, ha előfizetnék 1000-es csomagra majd biztos újrahúzzák mi? :D és aki a 10-11.-en lakik? annak újat húznak a 3.-on lévő switch-től 8emeleten át a lakásáig :D ó persze
    kábel nálam bejön az ajtó felett, van rajta egy toldó aztán lakáson belül CAT5e fali kábel (tömör ér nem sodrott) és kész. 100megabites link a 100-as switch miatt és ez a DIGI bejövő kábelén is ennyi szóval a toldó sem számít meg hogy még toldva van vagy 20méter CAT5e kábellel a CAT5 kábel...

    amúgy tudtommal a DIGI-nek csak a lakás ajtajáig kell vezetni az UTP kábelét, szóval kb. az előfizetők jó nagy százalékának van toldója és azzal vezeti tovább a szobába a routerhez a kábelt mert senki sem az ajtó mellett gépezik :D ezek alapján senkinél sem lehetne 1000-es csomag :D

    árnyékolt UTP kábelt meg nem is tudtok használni mert ha jól tudom annak mindkét végét célszerű leföldeni márpedig a műanyag kis routeren nincs semmi féle földelés és a DIGI eszköz felőli oldalán sem, úgy meg az egész kábel egy nagy antenna lesz csak :U

    na de lássuk amit látnunk kell :) tegye fel a kezét az akinek 200-500-1000-es csomagja van és a DIGI eszköztől a lakásáig sima CAT5 kábel van még mégis megy rajta rendesen a dolog :K

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz wwenigma #27584 üzenetére

    persze lehet szar toldó is de 100forintos cucc, ha már benne van mind a 8 tűnek a csatlakozója mindkét oldalán akkor talán belül is átkötik. én lecsekkoltam a közvetlen DIGI kábelt is szintén 100-as még és ugyanazt hozta mint amikor toldóm van meg 15méter CAT5e utána. egyelőre majd akkor lehet letesztelni ha gigabites switch lesz végre. addig ez van

    CAT6 kábel meg tényleg tökmindegy, az akkor érne valamit ha teljesen a DIGI switch-től lenne húzva a lakásban lévő routerig :B

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz Soma01 #27617 üzenetére

    fenét csökken :)
    nézd meg a CAT5 és a CAT5e közötti különbséget, alig van, meg már vagy 1 évtizede legyártják a kínaiak a CAT5 meg CAT5e kábelt azonos minőségben és csá.

    egy 11emeletesben szerinted a 11.-en lévő userhez újrahúznak 30méternyi kábelt a 3.-ról csak hogy 200-500-1000-es csomagot tudjanak neki adni?
    menni fog az a most meglévő CAT5 kábelen is gond nélkül függetlenül hogy az ajtód előtt a szekrényben van a DIGI cucca vagy 8 emeletnyi kábel után

    más tészta :
    engem az érdekelne hogy cserélik-e ezerrel a switcheket országosan
    vagy csak lapulnak a gazban, mert nem sikerült év végére teljesíteniük az emelést?
    ismerős csajnál is még csak 94/25-öt mértem pedig TOPNET-es volt így már 200-nak kellene lenni nála :U

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    ja csak akkor júliusban csinálhatták volna azt hogy a TOPnet előfizetőket is átrakják 100/50-re 1ezerrel olcsóbban... ehelyett fizettették velük továbbra is a TOPnet árát a sebesség meg nem emelkedett :D
    akinek volt egy csepp esze azonnal módosított így már vagy 6ezret spórolt azóta és még a sebessége is gyorsabb (100/50 100/25 helyett)

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz SATIKA31 #27732 üzenetére

    ez itt biza 100-as LAN port hiba lesz :)
    nézd meg le és fel is 94megabited van, tehát limitál a 100-as LAN
    routered típusa? gépet típusa amin használod?
    hamar kiderülhet hogy nálad van a hiba :K

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz dadmike #27790 üzenetére

    wifi : BGN mixed mód vagy ha csak N-es eszközöd van N-only-ra teszed
    sávszélesség 20MHz módban 1x1-es eszközzel 72megabit 2x2 eszközzel 150
    40MHz módban 1x1-es cuccal 150 ha jól tudom és 2x2 eszközzel 300megabit
    titkosítás WPA2-AES, így meg legjobb módon az N-es wifi

    ha kábelen megvan neki az 50/30 akkor ott más lesz a wifivel

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz ACE- #27806 üzenetére

    vagy a Viber meg a Facebook-nál a Messenger.
    csak legyen wifi és lehet telefonálni órákat ingyen :K
    nekem ha saját lakásom lenne a panel és okos csomagra szerződnék akkor se kellene a vezetékes telefon, csak azért választanám hogy a kedvezmény járjon.
    kanóc végére gigabites router aztán mehet 24/7-ben a téma :R kell a bánatnak a ZTE "csoda" :))

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz poli27 #27817 üzenetére

    én meg úgy vagyok vele hogy csak 2 okostelefon lóg a wifin, oda meg elég a 2,4GHz mert 30megabit így is megvan 20MHz módban 1x1-es telefonokkal, minden másra ott a gigabit LAN :R

    Flashget : kétlem hogy kihoznak ilyet
    minden palettát lefedik most is, max mivel a régebbi SOC gyártások leállnak és a TP-Link főleg Qualcomm Atheros partner annyi lesz hogy a 7xx 8xx routerekben is erős proci lesz de limitált wifi-vel
    a 10xx cuccban ugyanez de már gigabit lannal 5GHz nélkül
    aztán meg jön még a csúcs N-es router család a 3600-4300 full gigabit de már 5GHz viszont ott is különböző sebesség tudás
    és végül az AC amit egyre jobban fognak erőltetni

    1043ND V2-ben a SOC már alapból tudja a 3x3:3 2,4GHz N wifi-t és az ereje is megvan mivel a csúcs routerek-nek is az az alapja egy másik AC wifi vezérlővel összerakva
    ha idén olcsóbb lesz minden akkor a 1043-3600-4300-4900 szériákat összevonhatná a TP-Link és akkor jöhetne gigabites 2,4-5GHz-es N-es router, akinek nem kell AC az még évekig el lenne ezzel
    kihajtja a gigabitet és nem mostanság fogunk 10G-re átállni szóval amíg nem rohad szét elég lehet egy DIGI nethez
    max azt tudom elképzelni ha pár év múlva emelik a feltötlés 2-300megabitre akkor egyidőben nem fogja bírni az 1000/300megabitet mondjuk bár lehet az is menne most is

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz Multibit #27825 üzenetére

    hülyeség...
    [link]
    ugyanaz a SOC van benne mint a 1043ND V2-be vagy a C5 C7-be
    Qualcomm/Atheros QCA9558@720MHz

    Archer C5 1.x TE7C5 Qualcomm/Atheros QCA9558@720 128 16
    Archer C7 2.x TE7C7V2 Qualcomm/Atheros QCA9558@720 128 16
    Archer C8 1.x TE7C8 BCM4708@800 128 16
    Archer C9 1.x TE7C9 BCM4709@1000 128 16

    WDR3600 1.x TE7WDR3600 Atheros AR9344@560 128 8
    WDR4300 1.x TE7WDR4300 Atheros AR9344@560 128 8
    WR1043ND 2.x - Qualcomm/Atheros QCA9558-AT4A@720 64 8

    ettől 1 erősebb SOC van a Qualcomm kínálatában a QCA9561 ami ugyanez csak 750MHz-es

    illetve van 2 ARM V7-es Internet Processor 2xKrait 300 maggal
    [link]

    szerintem DIGI-hez az itt felsoroltak közül bármelyik elég lesz az 1000-es csomaghoz még évekig
    max FW hiba lehet hogy a WDR4300-al több a baj, bár az még sima Atheros SOC nem Qualcomm és látható hogy gyengébb is mégis kihajtja az 1000-es csomagot ugyanúgy, sőt a sokak által fikázott 1043ND V2-re is mindenki azt mondta nem fogja bírni az 1000-es netet és tessék simán 940megabitig jó, tehát ki tudja hajtani és nincs wifi gondja se mint a 4300-nak

    ZTE cuccot a szekrény tetejére és venni ezek közül valamelyiket és csókolom :R

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz TeeJay #27826 üzenetére

    lejárt az idő
    annyi még hogy Archer C2-t nem szabad venni a Mediatek SOC miatt
    [link]

    én jelenleg most egy C5-el simán el lennék évekig bár mivel nincs AC-s cuccom és nem is lesz mostanság a 1043ND V2 bőven tökéletes számomra is :R
    mint láttuk kihajtja az 1000-es DIGI-t
    max akinek az van nézze meg torrenten csutka fel és letöltés esetén mit bír mert az a gyenge pontja minden routernek mikor egyidőben kell fel és le is tölteni nagy sebességgel :R

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz Gézengúz #27832 üzenetére

    kicsit agyalj utána hogy ekkora táp a 2 darab USB miatt van... mert ha rávágsz kettő 2,5" külső vinyót azt is el kell hajtania, maga a router pláne alig használva 5watt alatt van tutira :U
    ugyanaz a SOC mint a 1043ND V2-ben és már páran írták hogy valami 2watt körül fogyaszt a cucc annyira jó csíkszélességen gyártják már ezeket
    a C7 csak az AC vezérlőben több fogyasztásra de az minimális lehet
    úgyhogy nem kellene ilyet írni :U

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz Gézengúz #27834 üzenetére

    na majd akinek van 1043ND V2 megméri de nem lepődnék meg ha 3-4watt lenne max hiszen erős SOC van benne ami jóformán üresjáratban megy mindig és max több ezer szállal lehet megterhelni torrentezéskor.
    a tápokat meg szokás túlméretezni úgy mint a számítógépek sem fogyasztanak 5-600 wattot csak mert akkora táp van benne...

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz KDSH #27836 üzenetére

    nálam ez van :D tény hogy eddig nem volt ilyen

    1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1
    2 * 64 ms * 10.0.0.1
    3 65 ms 61 ms 67 ms 10.1.130.33
    4 90 ms 98 ms * te-2-4.dr01.xiii.digicable.hu [78.131.4.120]
    5 84 ms 73 ms 74 ms te-0-0-0-1.xr01.budapest.digicable.hu [94.21.3.81]
    6 77 ms 79 ms 76 ms te-1-229.deninet.hu [217.113.61.229]
    7 85 ms 81 ms 77 ms ge-1-234.deninet.hu [217.113.61.234]
    8 86 ms 100 ms 95 ms www.bix.hu [193.239.149.1]

    az valami DIGI core eszköz lehet mert ha közvetlen DIGI BIX portot (193.188.137.96) keresem akkor is azon megy keresztül

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz thxer #27846 üzenetére

    online traceroute felületen szoktam saját IP-mre visszakeresni
    és az utolsó amit még megjelenít az ez
    te-2-1.dr01.xviii.digicable.hu 78.131.4.102
    te gondolom 10GB ethernet rövidítés illetve 18. kerület digikábeles eszköz
    ezt bárki meg tudja nézni
    http://ping.eu/traceroute/

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz Flashget #27848 üzenetére

    jó kérdés :D
    akkor lehet a "te" sem 10GB ethernetet rövidít

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz Flashget #27854 üzenetére

    lehet vannak jobbak de WAN-LAN sebességben semmivel sem lesznek gyorsabbak tőle mivel ez is kihajtja az 1gigás csomagot. fogalmazzunk úgy hogy vannak tőle bővebb szolgáltatást nyújtó de ugyanolyan gyors routerek drágábban. a WR1043ND V2.x az alap router 500 és 1000-es csomag kihajtáshoz 12ezer forint körül.

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz szili.tamas1 #27863 üzenetére

    azokban az országokban elég sokat süt a Nap :) napelem meg akkuk, ott sosem eszik nincs ami árnyékoljon úgyhogy bitang sok áramuk lenne ha teleraknák fél afrikát napelemekkel :K

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    tegnap játszottam hajnalban kicsit a wifi-vel
    TP-Link WR841ND V7.2 routerem van legutolsó FW-el
    és bizony ha a wifi-t 20MHz N-Only-ra állítottam az LG F6 telefonom 24-25megabitet tudott mérni speedtest applikációval, amint pedig BGN-Mixed módra raktam 32-35megabit is megvolt stabilan és feltöltésre is ennyi jött ki. próbálgassátok ti is végig szerintem

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz buster1989 #27892 üzenetére

    realtek procis és 100-as WAN-LAN portos
    lehet nem bírja a netet és behal tőle. javaslom menj be és a DNS-t írd át a google DNS-re (8.8.8.8 és 8.8.4.4)
    aztán hátha azzal jobb lesz, illetve helyedben kipróbálnám LAN-on mert lehet a WIFI a gáz...

    BGN Mixed módra teszed, 20MHz-re első lépésben
    titkosítás szigorúan WPA2-AES és a wifi csatornát próbáld végig 1-13 között melyiken stabilabb
    6-ot kerüld el mert az az alap csatorna és a sok hozzánemértő azon hagyja aztán egy panel telepen 200darab 6-os csatornán lévő WIFI zavarja egymást :D

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz buster1989 #27896 üzenetére

    LAN kábel + laptop :)

    a wifi ha nincs BGN Mixed akkor N-onlyra tedd bár ha van G-s eszközöd nem fog tudni csatlakozni
    nincs erre a routerre frissebb FW amúgy? érdemes lenne rátenni a legutolsót mert elég fapadosnak tűnik márpedig azért az Asus routerek elég jó menüvel rendelkeznek

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz knuckle #27901 üzenetére

    ciki mert fél éve július elején jelentették be hogy jönnek az új csomagok, már akkor is vagy 5raklap switch-et kellett volna hozatniuk utána meg minden hónapban ennyit hogy legyen bőven kapacitás
    kínaiak ezerrel tolják a ZTE cuccokat, nem hinném hogy ne tudnának 2-3 kamionnal legyártani a DIGI-nek :U ráadásul láthatjátok milyen kevesen fizetnek elő nagyobb csomagokra így sok lépcsőházban még most sem kell switch-et cserélniük hiszen max 100/50-es előfizetők vannak oda meg még jó a régi

    persze én is várom már mikor fogják kicserélni gigabitesre de hát majd 1x csak idejutnak :D

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz Soma01 #27908 üzenetére

    mivel gondolom kínai switch-eket raknak a lépcsőházakba így ZTE a tippem
    persze nálunk pl az ONT Huawei úgyhogy akár az is lehet az eszköz gyártója
    annyi biztos hogy nem Cisco :D

    egyébként meg egy sokportos gigabites switch-et a ZTE is le tud gyártani faszán, nem hiszem hogy annyival rosszabb lenne mint egy másik nagy márka :K

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    ma este 9 után volt egy veszett nagy szakadás BIX-en
    olyan csiga volt a net hogy öröm volt nézni
    DIGI 40G portján úgy eltűnt a forgalom mint az állat
    másnál is volt lassulás?
    BIX total

    DIGI 40G

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák