Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • egresij

    csendes tag

    válasz Drag77 #1705 üzenetére

    Sima, egyenes kábellel működik.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz Laca19 (a) #1709 üzenetére

    Észrevételek:
    1. Amint elkezded a rögzítést már egy kicsivel gyengébb képminőséget láthatsz.
    (semmi köze a felvétel minőségéhez)
    2. A felvétel minősége elég jó a fájl méret 1perc kb 25Mb SD a HD 1perc 90Mb
    3. Számítógépre áttolva hibátlan kép és hang.

    A 3.pont érdekel, nekem nem sikerült eddig a PC-ről megnézni a rögzített videót.
    A "Mediaport" áthozza a fájlokat (3.db.), de ez kiterjesztésével a PC nem tud mit kezdeni. Ha pedig az át hozatal után bármit kérek (MPEG, DVD), ugyan létrehozza a könyvtárat, de az belül üres. Csupán a raw könyvtárban van az eredeti 3.db. fájl.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    Egy másik Fórum:
    [link]
    ami szintén a Digikábel témában íródik.

    [ Szerkesztve ]

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz blúmen #1708 üzenetére

    Elhibáztam, az előbb rossz üzenetre válaszoltam.

    A 3.pont érdekel, nekem nem sikerült eddig a PC-ről megnézni a rögzített videót.
    A "Mediaport" áthozza a fájlokat (3.db.), de ez kiterjesztésével a PC nem tud mit kezdeni. Ha pedig az át hozatal után bármit kérek (MPEG, DVD), ugyan létrehozza a könyvtárat, de az belül üres. Csupán a raw könyvtárban van az eredeti 3.db. fájl.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz blúmen #1704 üzenetére

    A korábbi válaszom elhibáztam.

    Sima, egyenes kábellel működik.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz Morris #1734 üzenetére

    Jól tudod, ha a TV-nek nincsen saját DVB-C tunerja, akkor kell egy SetupBox.
    Mivel a DIGIKábel nem kódolja a digitális adást, így valóban kártya nem kell, elvileg bármilyen BOX jó, ha DVB-C tunerje van és legalább MPEG2-öt tud.

    Mégis javasolt a DIGI BOX-ai közül választani, mert így elkerülhetőek egy későbbi vételi viták.
    Jelenleg 3 féle a választék a DIGInél, 1 SD, és 2 HD, amiből már csak a TechniSat DIGIT HD4 CX érhető el, a másik már nincs (legalább is a Bp. XV.kerben).
    Jók a tapasztalatim, ára 32.000 Ft, vagy 3 havi részlet, vagy 1000/Ft/Hó bérletben, én ezt a konstrukciót választottam.

    Az SD-vel is nézheted a HD adást, de ezt a BOX csak SD felbontásban továbbítja a TV-hez.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz Laca19 (a) #1738 üzenetére

    A TV-k közül az LG-t javaslom mellőzni, nekem is ez van, és a fórumokon is az LG-nél vannak a 700 MHz (felső) sávokon vételi probléma, ha nem használsz SetupBoxot. Többen esküsznek a Samsungra.

    A SetupBox nem azért kell, mert kódolt, vagy nem kódolt az adás, elvileg a TV-be is lehet kártyát betenni ha szükséges, és van benne kártya bővítő hely (PCMCA kártyahely), pld. az LG-ben van, ez csak azért izgalmas, mert ki tudja mikor lesz kódolt a DIGI-nél is, most még kódolatlan (ingyenes).

    [ Szerkesztve ]

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz looser #1741 üzenetére

    Figyelmedbe ajánlom a Fórumon lévő 1321 számú hozzászólásom.

    A Philipszről nem olvastam rosszat, bár igaz amit írtál, valaki, aki a székesfehérvári gyárban dolgozik, azt írta, hogy LG alkatrészeket is használnak, de ez a tápegységre vonatkozott, a többi, mindenféle vegyes. Az LG-nek a baja pedig a DVB-C tunerjében keresendő, minden jel erre mutat.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz blúmen #1726 üzenetére

    Köszönöm a rögzítési, lejátszási infókat, tökéletes megoldási lehetőség.

    Én a következőt teszem:
    1. Rögzítem a műsort (időzítővel)
    2. A Mediaport programmal átmásolom (mindenféle konverzió nélkül), a PC és a Setup-Box össze van kötve Ethernet kábellel. Nagyon kényelmes a kezelés , Norton Commanderhez hasonló, de grafikus felület, kijelölöm másolom mindkét irányban másol.
    3. A PC-n lejátszom az általad javasolt [MPlayer classic] programmal, akár teljes képernyőn, kép, hang tökéletes.

    55 perc SD = 1 GB fájlméret, AXN-t vettem fel (Csillagkapu sorozat).

    Kipróbáltam a [Digiextractor] progit is, ez is működik, jól felismeri a PC-re átdugott USB Wincsit, és átmásolja róla a videófájlt.
    Nekem az Ethernetes megoldás tökéletes, és egyszerűen kezelhető megoldás, ráadásul, így az USB lehet a Setup-Box fájlrendszerére formázott is, és nem kell folytok átdugdosni a PC és a Setup-box között.

    Még egyszer köszönöm a segítséget.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz egresij #1742 üzenetére

    Másik fórumon leírt ([1321 számú hozzászólásom.]) az LG TV-re visszavezethető hiba jelenséggel kapcsolatosan (770-794 MHz sávokban nem talál jelet), a fejlemények, íme (felemelő érzés!):

    Megjött az LG szerviz válasza a DVB-C tuner hibájával kapcsolatosan.
    Állítólag az LG gyár dörgedelmes választ írt a szerviznek, melyben megmagyarázták, hogy a televízió kezelési útmutatójában világosan le van írva, hogy az LG nem garantálja a DVB-C tuner helyes működését, csupán Finnországban, és Svédországban.
    Ez azt jelenti, hogy hiába van DVB-C tuneres televízióm, mégsem tudom használni csak Setup-Box-al! A kedves vevő szokja a gondolatot és nyugodjon bele ebbe, azaz feleslegesen vett egy drága TV-t, az arra nem jó amire árulják, csak éppen a vételkor erre nem hívják fel a figyelmet.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz Morris #1756 üzenetére

    Akkor bizony rosszul tudod.

    A Pofátlanság teteje az LG-től, hogy valóban úgy árulja a TV-t, hogy alkalmas a DVB-C (kábeles digitális) vételre, és elfelejti tájékoztatni a forgalmazókat arról az apróbetűs részről, ami a kezelői kézikönyvben van, idézem:
    "A DVB-C Cable bizonyos kábelszolgáltatók esetén nem működik.
    A kompatibilitás a DVB-C digitális kábel adásoknál nem szavatolt."

    Csak azt tudnám, ha a fenti kitétel igaz, márpedig igaz, akkor, hogy van pofájuk Magyarországon forgalomba hozni!

    A teljes leírást tartalmazó CD-n ez szerepel, most nem idézem, mert akkor meg kellene találnom a CD-t:
    Ha a Svéd, vagy a Finn ország beállítással nem sikerülne a hangolás, akkor országként válassza a __ (két aláhúzás), azaz ki tudja, mit és hol keres és talál majd, leginkább 7700-794 MHz-n, semmit nem talál!

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz blúmen #1726 üzenetére

    A [MPlayer classic] lejátszó, a HD-s felvételt nem játssza le, fel sem ismeri a kiterjesztést a TS4-et, helyette más?

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz duofon #1809 üzenetére

    Ha valóban ez a TV-d van ([LG_32LF2510]), akkor valami nem stimmel, mert a leírás szerint ebben nincsen DVB-C tuner, márpedig végig erről eset szó!
    Gyártó LG
    Típus LCD televízió
    Képátló 32" (81cm)
    Felbontás 1920x1080 pixel, Full HD
    Képarány 16:9
    Kontrasztarány 50000:1
    Képfrissítés 50-60Hz
    Látószög 178°/178°
    Támogatott szabvány DVB-T (földi sugárzáshoz)
    Tuner típusa MPEG-4
    Többablakos üzemmód nincs
    Hangsugárzók teljesítménye 2x10W
    Hangrendszer SRS TruSurround
    Egyéb jellemzők HDMI-CEC, előreprogramozott hangmódok, teletext
    Csatlakozások Euro-SCART, HDMI, Koaxiális digitális, VGA (D-Sub), komponens video

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz anrab #1812 üzenetére

    Akkor most el kellene dönteni, hogy melyik igaz:
    DVB-C, mert akkor ez földi sugárzású,
    Digitális kábeltvtuner, akkor viszont ennek DVB-C tunernek kellene lennie.
    Mi szerepel az eredeti használati leírásban?

    Kipróbáltam az enyémen, ha földi sugárzásúra állítom és ott keres, akkor csak az analógokat találja meg!

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz duofon #1809 üzenetére

    Megkerestem az LG hivatalos oldalán a [32LF2510] adatait:

    LG 32LF2510

    32” Full HD LCD TV

    Az LG új LF2510 televízióját elegáns megjelenése és Full HD képmegjelenítése mellett az úgynevezett SIMPLINK technológiával is felszerelték, amely nagyban megkönnyíti a TV és más audioeszközök közötti kommunikációt. A Smart Energy Saving pedig az alacsony energiafelhasználásról gondoskodik. Kezelése felhasználóbarát, képminősége pedig kiváló.
    A készülék alkalmas a magyarországi földfelszíni, szabad hozzáférésű digitális televíziós műsorszórás vételére

    Tehát ezzel a TV-vel digitális kábel vétel kicsit furcsa.

    Az is furcsa, hogy 64 csatornát talált, és a HBO-val kezdte, ez így sehogy nem azonosító, kérem pontsítsd az információkat!.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz duofon #1809 üzenetére

    Szeretném tisztázni az állapotot, mivel sok megerősítő és kevés cáfoló üzenet is érkezett.

    Összefoglalva:
    LG 32LH3000 TV-m van, melyben DVB-C tuner használatával szeretném nézni a DIGI Kft. kábeles digitális csatornáit (tehát STB vétel nem érdekel!).
    2010. február 28-ig kifogástalanul működött, viszont március 1-től mostanáig (jelenleg is!) a 770-794 MHz frekvencia sávra felhelyezett digitális csatornákat az LG TV nem találja, ha a bejövő kábel jel normális szintre van állítva. Most (ideiglenesen) úgy jönnek be a felső sávban lévő csatornák, hogy a TV-be bemenő antenna csatlakozó elé 18 Db jelcsökkentés van beépítve (2.db. irány csatolt elosztó), viszont a felső sávokon a jelszintet így a TV 8-10%-osnak, a jel minőségét 95-100%-osnak mutatja.

    FELHÍVÁS!
    Keresem azokat az LG TV-vel (bármilyen típus) rendelkezőket, akik a TV DVB-C tunerjével veszik a DIGI Kft. kábeles digitális adását, és a felső sávokon a 770-794 MHz frekvenciákat is hibátlanul megtalálja a TV és a jelszint (50% feletti) és a jelminőség (90% feletti) is megfelelő!
    Budapesti LG tulajdonosokat előnyben részesítem, kérésem a következő:
    Kérem adjon lehetőséget arra, hogy a saját TV-met elvihessem és felcsatlakozva a kábelhálózatra kipróbálhassam, hogy az én LG TV-mmel van a probléma, vagy pedig a DIGI által szolgáltatott jellel. Ezzel a módszerrel végre bezárhatnám az immáron 2 hónapja tartó rémtörténetet!

    Köszönettel várom az TG TV-sek jelentkezését.

    [ Szerkesztve ]

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz hcs57 #1820 üzenetére

    A gondolat jó, bár a WiFi-k 2-5 GHz körül dolgoznak, este kikapcsolom.
    Én bízok abban, hogy lesz LG-s jelentkező, ahova feldugva a TV-m, kiderül minden turpisság!

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz zhagyma #1819 üzenetére

    Igen jól feltételezed, a bejövő antenna kábel egy 2-es elosztóban végződik, innen kapja az STB a jelet közvetlenül, és ugyaninnen kapja a TV a csillapításon keresztül.
    Este kipróbálom, mit csinál az STB a csillapított jellel.

    Azért továbbra is egy másik LG-s csatlakozást szívesen kipróbálnék, remélem lesz rá jelentkező.

    [ Szerkesztve ]

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz hcs57 #1828 üzenetére

    Hazaértem, első dolgom volt, hogy kikapcsoltam a WiFi routert, sőt még a vezeték nélküli telefont is, aztán kihúztam a 220-ból a H-DVD rögzítőt és a VCD készüléket is. Semmi olyan készülék nincs bekapcsolva ami rádiófrekvenciás jelet sugározna.
    A helyzet semmit nem változott, tehát a hiba nem a közvetlen környezetemben keletkezik.

    Ezután kipróbáltam az STB-t ugyanazzal az antenna csatlakozóval, ami a TV-be van bedugva (18 Db jelszint csökkentéssel), az STB veszi az összes csatornát, de egészen elképesztő értékeket mutat a csatorna diagnosztika, íme egy kis összehasonlítás:
    STB eredeti jel bemenettel: 354-386 MHz között 80% jelszint, 100% jelminőség, 770-794 MHz 60% jelszint és 95% jelminőség.
    STB csökkentett jel bemenettel:
    354-386 MHz között 60% jelszint, 95% jelminőség, 770-794 MHz 10% jelszint és 70% jelminőség.

    TV-tunerrel, eredeti jelszint: 354-386 MHz között 100% jelszint, 100% jelminőség, 770-794 MHz 95% jelszint és 0% jelminőség, nincs jel üzenet.
    TV-tunerrel, csökkentett jelszint: 354-386 MHz között 95% jelszint, 100% jelminőség, 770-786 MHz 30% jelszint és 100% jelminőség, 794 MHz-n ezektől eltérően 10% jelszint és 95% jelminőség.

    A két táblázat nem mutat összefüggést, bár szerintem azt lehet kikövetkeztetni, hogy az LG tunerje lényegesen érzékenyebb, mint az STB, de hogy 95% jelszintnél, miért nem talál jelet, ez egyenlőre érthetetlen.

    Nagyon várom egy működő LG TV-s DVB-C tuneres jó vételes jelentkezését, úgy tűnik nincs sok ilyen, legalább is nem tolonganak!!!!!!!!!!!!Kérem a jelentkezést, köszönettel.

    [ Szerkesztve ]

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz zhagyma #1831 üzenetére

    zhagyma írta: "Talán az LG tunert túlvezérli az analóg csatorna jele, amikor a digitális adást venné (Strength: 100%, Quality: 0% csillapításmentes esetben). Így a keletkező torzítások miatt a QAM jelet nem képes értelmezni a tuner. Ez akkor igaz, ha a tuner bemenetén széles sávú, szabályozott erősítő fokozat van (LNA) és az analóg jelek szintjénél a digitális jelek szintje jóval kisebb (~15 dB a szokásos különbség) ..."

    Tisztelt DIGI Kft. Műszakiak, Elektromérnökök!

    Tudom, hogy olvassák a fórumot, kérem segítő közreműködésüket a március 1 óta fellépő hibajelenség végleges megoldásához.
    Az LG-től hiába kértem segítséget, annyit tettek, hogy kicserélték a még garanciális (2009.12.21 vásárolt) TV alap lapját, de mivel ezzel is változatlanul lehetetlen a digitális vétel, a TV kezelési leírásában lévő alábbi két mondatra hivatkozva nem hajlandók foglalkozni a bejelentett hibával:
    "A DVB-C Cable bizonyos kábelszolgáltatók esetén nem működik.
    A kompatibilitás a DVB-C digitális kábel adásoknál nem szavatolt.
    "

    A hozzászólás elején idézett gondolatmenetben van szerintem a hibajelenség és a megoldás kulcsa.

    Eredeti szakmám acélszerkezet (hidak, daruk, áthidalók), tehát láthatóan semmi köze az elektrotechnikához, de fiatalabb koromban rádióamatörködtem, így talán jártasabb vagyok ezen a területen, mint az átlag TV néző.
    Tisztel DIGI, kérem segítsenek abban, hogy a még hátralévő életemben élvezhessem a technika új csodáját a digitális televíziózást (jövő héten töltöm be 63,-dik életévemet).

    Tehát a fenti gondolatot részletezzük egy kicsit.
    "az analóg csatorna jele túlvezérli a digitális csatorna jelét", szerintem ebben rejlik minden!
    Feltételezem, hogy igaz az állítás, mert valóban a kísérletezéseim során azt tapasztaltam, hogy ha a bemenő jel szintjét lecsökkentettem, akkor egy szűk határ között (3-5 dB) hajlandó a TV felismerni és kezelni a digitális jelet a felső sávban is, a jelenség leglátványosabb a 794 MHz-es sávban, ennek jelszintje töredéke az alsó sávok (354 MHz) jelszintjéhez képest, ezt igazolja a STB diagnosztikája is!
    Ha a jel szintjét (erősítővel) emelem, akkor a TV diagnosztikája a jelszint emelkedést visszaigazolja, de ezzel ellentétesen, a jel minősége folyamatosan romlik, míg teljesen elveszti a digitális jel felismerését.
    Felvetődik a kérdés, miért pont csak az LG DVB-C tunernél áll fenn a jelenség? Ez a kérdés feltevés hamis, ugyanis a jelenség fennáll minden más TV-nél, sőt a STB-nél is, csak az LG-n kívűl a jelenség nem annyira jelentkezik, aminek oka az LG tuner érzékenységére és nem megfelelő (talán!) visszaszabályozására vezethető vissza.
    A kísérletem igazolja a feltevésemet, hiszen ha sikerül a bemeneti jelet annyira lecsökkenteni, hogy a tuner ne szabályozzon vissza az analóg jel miatt, akkor felismeri a digitális jelet és fel is tudja dolgozni, ez a határ a TV diagnosztikája szerint a 10%-os jelszint határ körül van.
    Az STB-vel miért jó a vétel, talán, mert ebben nincsen benne zavarólag az analóg tuner sajátossága!

    A fentiekből megoldás is következhet, mégpedig több irányú is:
    1. Ellenőrizni kellene az analóg csatornák jelszintjét, nem lóg-e ki egynéhány túlzottan, mégpedig a 700 MHz feletti sávon (C50-C67 csatorna).
    2. Ellenőrizni kellene a 770 MHz feletti sávokban a digitális jel szintjét, legfőképpen a 794 MHz-t, mert ennek jelszintje esetleg túlzottan alacsony az alsókhoz képest.

    Ez úton szeretném megköszönni a Budapest, XV. ker. terület eddigi pozitív, segítő közreműködését, különösen a terület vezetőjének személyes segítségét, aki szívén viseli az ügyfelek kiszolgálását.
    Ma délutánra kaptam lehetőséget, hogy a TV-met bevigyem az ügyfélszolgálati irodába és megnézhessük, hogy a fejállomáshoz közel, milyenek a vételi tapasztalatok, ez is remélem előbbre visz majd a végleges megoldás felé.

    Köszönettel:

    [ Szerkesztve ]

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz zhagyma #1836 üzenetére

    "Amikor a "kicsi" digitális jelre hangolsz, akkor az AGC megnöveli a széles sávú erősítő erősítését, aminek hatására a "nagy" analóg jel is erősödik. Az erősítőnek van maximális kimenő jelszintje, amit nem léphet túl és e felett torzítani fog, mind analógra, mind digitálisra ...."
    Talán megértettem. Viszont ebből én arra következtetek, hogy a felső sávokon a digitális jel szintje túl alacsony, tehát, ha ezt ugyan oda állítaná a DIGI, akkor az erősítőnek nem kellene a határain túl dolgoznia.

    A fentiek alapján akkor viszont nem találok magyarázatot a jelenlegi megoldásomra, ha a tunerre bemenő jel szintjét csillapítom (azaz csökkentem az amúgy is gyenge digitális jelet), miért tudja kihámozni a digitális jelet, hiszen ebben az esetben az erősítőnek még jobban fel kell erősítenie a jelet, pedig a digitális jel mégis elérhetővé válik.

    Itt érzek némi ellentmondást!

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz egresij #1833 üzenetére

    És ehhez a hozzászóláshoz mit szóltok:
    "393. Elküldve: Ma, 09:31:54 [2.]
    egresij:

    Rosszul gondolod.

    Nem a digi hálózatával van a probléma, hanem a tv-ddel:

    Az echosmart ( SD és HD) DVB-C box is tökéletesen működött amíg át nem álltak a felső sávokra.
    Onnantól a felső sávokon akadozott a vétel, ugrált a jelszint, használhatatlan lett a készülék.

    A gyár mérnökei két nap múlva küldtek új szoftvereket, amiket a készülékekre feltöltve megoldódott a hiba és tökéletesen üzemelnek a gépek.

    A kérdésre hogy mi volt a baj annyit válaszoltak, "nem jól kezelt valamit a tuner".

    Tehát a te esetedben is csak az lesz a megoldás ha az LG mérnökei megtalálják ugyanezt a szoftveres hibát, kijavítják, és az új szoftvert a boldogtalan tv tulajdonosok számára elérhetővé teszik.

    Addig kár kísérletezned bármivel nem fog javulni a helyzet."

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz zhagyma #1839 üzenetére

    Most beszéltem az LG telefonos ügyfélszolgálattal, miután hétfőn a WEB lapjukon bejelentett és tegnap megismételt bejelentésemre semmi választ nem kaptam, holott e-mailt és telefonszámot, pontos címet megadtam.

    Érdekes beszélgetés volt, szó szerint nem tudom idézni, de nagyjából ez az LG (ügyfélszolgálatosának) álláspontja.
    Ha felhívtam volna a vásárlás előtt az ügyfélszolgálatot, akkor azt mondták volna, hogy ne vegyem meg a készüléket, mert az 32LH3000 nem alkalmas a DVB-C szolgáltatás vételére, csak Svédországban és Finnországban. Állítólag van valamiféle megállapodás a magyarországi jelszolgáltatókkal erre vonatkozóan, hogy az LG nem forgalmaz DVB-C tuneres készüléket magyarországon, ezen adások vételésre a jelszolgáltató biztosít STB-t! Mindezek miatt a magyarországi DVB-C kérdéskörrel az LG nem szándékozik foglalkozni a közel jövőben.
    Jól felhúzott, a vérnyomásom 300, ez aztán a tisztességes üzleti magatartás, persze, mindig elfelejtem, hogy ez Magyarország, egy kicsi porszem, egyáltalán hol van a világtérképen?

    Mivel a hibajelenéség nem tömeges, figyelembe véve az évi 2,5 millió készüléket csupán néhányról van szó, nem tudnak foglalkozni minden egyes hibával, csak a tömegessel, így a hiba megoldása nincsen napirenden.
    Az LG Magyarországon csupán csak a földi szabad hozzáférésű digitális adás vételére alkalmas készüléket hoz forgalomba., hogy a készülék egyébként tudná a DVB-C szabványt is, az egy dolog, vegyük úgy, hogy az nincs is benne, erre vonatkozik a már többször idézett Használati leírásban lévő két mondat!

    Szóval ez az egész felháborító és vérlázító!

    Arra a kérdésemre, hogy a kereskedő miért úgy árulja a készüléket, hogy az alkalmas a DVB-C szabványú vételre, a válasz, ezt kérdezzem meg a kereskedőtől
    Ők, mármint az LG úgy forgalmazza a TV-t, hogy abban nincsen DVB-C tuner, ezt a készülék ismertetőjükben ezért nem is tüntetik fel. Ezt támasztja alá a korábban már e témakörben egy hozzászólás is, mely szerint a http://www.lg.com/hu/televizio-audio-video/tv/LG-lcd-tv-42LH4000.jsp címen olvasható a 42LH4000 TV, és ebben valóban meg sem említik a DVB-C tunert, csupán a "A készülék alkalmas a magyarországi földfelszíni, szabad hozzáférésű digitális televíziós műsorszórás vételére." Ugyanakkor az LG német oldalán pedig szerepel a DVB-C tuner is, sőt valaki írta, hogy nála rendben van a DVB-C vétel (ha jól emlékszem Miskolcon).

    Ennyit az LG üzleti és ügyfél politikájáról!

    Úgy tűnik marad a STB és plusz egy távirányító, hacsak a DIGI nem lesz partner a digitális jel szintjének rendbe tételében.
    Mellesleg már egészen jól megbékéltem az STB-vel, kiváló szolgáltatású darab Nejemet még kímélem a használatától.

    [ Szerkesztve ]

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz zhagyma #1841 üzenetére

    Kedves Mindenki!

    A mai próbát lemondtam, miután értelmetlenné vált. Az LG álláspontja szerint a készülék a magyarországi DVB-C vételére nem alkalmas. Itt befejeztem a témakörrel való további foglalkozást.
    Vettem egy olyan TV-t, ami arra nem alkalmas amire vettem. Sajnos nem tudom bizonyítani, hogy a vételkor azt mondtam az eladónak (Cora Fót), hogy olyan készüléket keresek, amelyik alkalmas a DVB-C vételére, erre volt az ajánlat az 32LH3000. Tavaly decemberben ez akcióban volt 140.000 Ft. Az LG szerint nem alkalmas, a Cora mégis így adta el, de ezt utólagosan bizonyítani nem tudom, tehát a hiba bennem van, ezt a békát velem nyelették le!

    Miért éppen LG-t választottam akkor? Mert akkor nem volt Samsung, meg a Samsung márkával már megjártam, sajnos az sem alkalmas arra, mint amire vettem, de ez csak a használat során derült ki. A termék a Samsung Omnia PDA telefonja volt, a Samsung nem foglalkozott a javítással, szoftver frissítéssel azóta sem, inkább kidobta a javított változatát a piacra Samsung Omnia II. néven, így hát a Samsungban már nincs bizalmam, de ez egy másik történet.
    Így bízzon az ember egy márkában!

    Elnézést kérek mindenkitől, hogy az eltelt 1 hétben, mióta tagja lettem a Fórumnak, sokat leveleztem, most abba hagyom, köszönöm segítségeteket, és türelmeteket!

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz vivaldee #1844 üzenetére

    A külső csatlakoztatható DVB-C tunert hívják Set Top Box-nak, az enyém a DIGI-től van bérelve havi 1000,-Ft, és HD kivitelű, azaz HDMI csatlakozáson egy HD TV-n a maximális felbontással tudja átadni a jeleket. Az STB-m, egyben alkalmas arra is, hogy külső USB-s wincsire lehet rögzíteni a digitális műsort, amit vissza lehet nézni, nagyjából ennyi.
    A típus alul olvasható.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz antilop79 #1850 üzenetére

    Mennyire korrekt az LG tájékoztatása, íme:
    LG 32LH7000 LCD televízió

    Jellemzők

    * Felbontás:1920×1080
    * Full HD LCD TV
    * Kontrasztarány:80000:1
    * Válaszidő:2,4ms
    * Láthatósági szög: 178°
    * Smart Energy Saving Plus - Intelligent Sensor
    * TruMotion 100Hz
    * AV Mode II (Mozi,Sport,Játék)
    * Rejtett hangsugárzók 2×10W
    * Mr. Mark Levinson úr álltal beállítva
    * SRS TruSurround XT
    * Clear Voice II
    * Picture Wizard
    * Csatlakozás: 4 HDMI 1.3, 2 Scart, Component, RGB in (D-sub 15pin), AV In,Fejhallgató kimenet.Digital Tuner (DVB-T MPEG-4)
    * USB 2.0 (Jpeg,MP3,DivX HD)
    * Bluetooth 2.0 (jpeg,mp3,wireless fülhallgató)

    A készülék alkalmas a magyarországi földfelszíni, szabad hozzáférésű digitális műsorszórás vételére

    Láthatóan nincs benne a DVB-C, és csak földfelszit emlegeti.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz GuruZone #1859 üzenetére

    Tökéletesen igazad van!

    Aludtam kettőt az LG ügyfélszolgálattal való vitám óta.

    Végül is az LG-nek igaza van, Ők soha nem állították, hogy a TV amit vettem alkalmas a DVB-C vételére Magyarországon.
    A WEB lapjukon kint lévő készülékek egyikénél sem tüntetik fel a DVB-C meglétét.

    Megnéztem jó néhány kereskedő WEB lapját is, ott sem szerepel, pechem, hogy a Cora Fót úgy adta el, hogy van benne és az jó lesz, mert Ők kipróbálták, igaz nem a DIGI szolgáltatásával.

    Azért annyi szépséghibája van a dolognak, ha már a készülékben benne van, akkor miért nem lehet alkalmassá tenni a magyarországi vételre is?

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz JuliuS #1884 üzenetére

    A Digis Box-ok közül is van HD-s, és ebbe kártyát is lehet tenni, lásd alul az aláírásban.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz VGYke #1888 üzenetére

    Korábban ki volt téve a Digikabel web lapján lévő XLS táblázatban a változtatások története, most már ez nincs benne.
    Arra emlékszem, hogy a változás mindössze annyi, hogy a Pro7 és a VOX kikerül az analóg közül, és már csak digitálisban lesz elérhető.
    Megnéztem a Budapest fület, valóban nincs benne a két csatorna.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz JuliuS #1887 üzenetére

    Nekem nincsen HBO előfizetésem, maga a csatorna megvan, csak fekete a kép, és hiányolja a kártyát.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    HEURÉKA, HURRÁ, HURRÁ, HURRÁ!

    Megjavult az LG TV-m, hibátlanul (na azért nem egészen!), veszi a digitális adásokat a DVB-C tuneren keresztül.
    ÉRDEKES, hogy Én nem csináltam semmit, a TV-hez sem nyúlt senki!

    Nejem hívott napközben, hogy borzasztó a TV, mert szinte nem lehet nézni semmit, mer hol van, hol nincs, mint a mesében, és ez az összes csatornára igaz.

    Most este hazajöttem, lefuttattam a TV diagnosztikát, és lám csodát, a korábban csupán 8%-os jelszínt a felső sávban (770-794 MHz), 40% jelszintet mutat, és mégis jó a vétel. Na mondom magamban, megjavult a TV-m, vagy mégis a DIGIkábel módosított valamit a saját központi rendszerében. Kivettem a 18 dB csillapítást, és ekkor döbbentem meg igazán!
    Minden sávon 95%-os jelszint van és 100% jelminőség, minimális eltéréssel az alsó és a felső sávokon.

    Megnéztem a STB-én is a diagnosztikát, ő 65% jelszintet és 100% jelminőséget mutat minden sávon.

    Akkor mégsem a LG DVB-C tunerjában volt a hiba, hiszen nálam nem változott semmi, mégis teljesen rendben van, azaz egy picike szépséghibája még maradt.

    A DVB-C tunerrel való vételnél, néha-néha, sötét kép lesz 1-3 másodpercig, aztán folytatódik minden rendben, kép szétesés nincs.
    Viszont a STB-nél ugyanez a jelenség nem tapasztalható.

    Lehetséges, hogy kezd kialakulni a digitális rendszer, és vehető lesz STB-vel és DVB-C-vel is egyaránt?!

    Lehet, hogy a szemem csal, de mintha élesebb lenne minden csatorna képe, Én az AXN-t és a Sat3-at szoktam gyakran nézni, itt biztosan jobb lett a kép minősége.

    [ Szerkesztve ]

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz anrab #1906 üzenetére

    Nem egészen magyar, mert az ország _ _, azaz nincs ország kód, ilyenkor választható a hangolásnál a Kábel!
    A skandinávot csupán azért kell választani, mert máshol nincs a menüben kábel lehetőség a digitálisnál, csupán antenna bemenet, hiszen hivatalosan az LG-ben nincs DVB-C, csupán DVB-T, azaz antennás földi szabad sugárzású digitális tuner.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz egresij #1904 üzenetére

    Na azért nagyon nem kell örülni az LG DVB-C-nek, mert nézhetetlen, nagyon idegesítő a fekete kép és hang hiánya, egy idő után, leszedtem az összes digit és csak az analógot nézem a TV-ről (legalább is amíg nem lesz nézhető hiba mentesen a DVB-C-ről), addig marad az STB, arról viszont hibátlan, a szokásos (mások által is emlegetett) Hallmark hang akadozásától!

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz egresij #1908 üzenetére

    Szívesen venném, ha hozzáértők segítenének abban, hogy mi lehet a hiba még, mi okozza a kép és hang kieséseket a DVB-C-n?
    (gyors a jel, nem elég gyors a TV procija, és nem tudja folyamatosan dekódolni, stb.). Hátha ezzel megint csak tippeket adhatunk a műszakiaknak és talán ezt is sikerül megoldani oly módon, hogy mégsem kell a DVB-C tuneres TV-ket kidobni az ablakon!

    Köszönet mindazoknak, aki részt vettek az elmúlt 2 hét együtt gondolkodásában és felvetettek jó néhány hasznos gondolatot. Meggyőződésem, hogy (I)közös erővel tudtuk elérni(/I) a jelenlegi (közeli végleges) állapotot, és mégsem az lett a megoldás, hogy a TV tunerjét kell bizgerálni, vagy magyarosítani!

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz antilop79 #1938 üzenetére

    Helyzetjelentés.
    Kár volt örülni, az öröm mindössze 3 napig tartott, most visszaállt a korábbi állapot, LG DVB-C nem veszi a 778-794 MHz sávokat, állítom nem az LG a hibás e miatt!!!!!!!!!!

    Álláspontom szerint nem a TV-ket kellene a Digihez igazgatni, hanem végre az EU szabványnak megfelelő jelet kellene szolgáltatni.

    Az sem lehet normális megoldás, hogyha nem tetszik az "ingyenes, hab a tortán szolgáltatás", akkor menjek másik szolgáltatóhoz. Ha már kilép egy szolgáltató a piacra, az ártól függetlenül, köteles jól szolgáltatni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    [ Szerkesztve ]

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz allfinanz #1961 üzenetére

    Sajnos nem ennyi, a hiba a digi-nél van, amit sikerült 3 napra rendbe tenni, azt most újra szétbarmolták.

    Nem értem, ha végre jó valami, akkor azt miért kell tovább piszkálgatni?????????????????

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz allfinanz #1970 üzenetére

    Az én LG TV-ben van egy PCMCA kártya hely, ha ez egy olyan PCMCA kártya, amibe be lehet dugni az előfizetői kártyát, akkor működik a dolog.
    De, hogy milyen PCMCA kártya jó erre, és azt hol lehet beszerezni azt nem tudom.
    Hátha használ valaki ilyent és akkor pontosabb választ kaphatsz róla.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz KTTech #2280 üzenetére

    Én is a Bp.XV-ben lakom (Nádastó park), és végre nálunk teljesen rendben van kb. 1 hete minden csatorna, sőt az akadások és a kimaradások (3Sat, Travel Chanel) is teljesen megszűntek, mind a DVB-C és a STB esetében is. Jelszint 95% jelminőség 100%, ezek alapján a hiba nem központi jellegű!

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    Más tapasztalta a Technisat DIGIT HD4 -el való rögzítés során, hogy egy beállított rögzítést nem végzett el az STB.

    Már nem először fordul elő, hogy egy 1-5 napra beállított időzített rögzítés van mikor nem hajtódik végre, azaz nem találok rögzített fájlt, de a rögzítési listában a következő napi dátumra átírja.

    Konkrét példaként az AXN-ről való rögzítés van beállítva 1-5 napra, naponta 9-10, 14-15, 19-20.
    És hol az egyik, hol a másik napi rögzítés nincs meg

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz rocket #2256 üzenetére

    Hasonló problémával küzdöttem korábban én is a márciusi átállást követően, aztán vita a Digivel meg az LG-vel, hogy hol a hiba. A megoldás nálam is az volt, hogy jelszint csökkentéssel oldottam meg, aztán egyszer csak se só se beszéd magától megjavult a TV-m, mert minden csatornán beállt a 95% jelszint és 100% jelminőség mindenféle csillapítás nélkül, tehát mégsem a TV-m volt hibás, hanem a jel érkezett hibásan.

    Ma már teljesen hibátlan a LG TV DVB-C-vel is a vétel, akadás és kihagyás mentessé vált.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz konrada #2291 üzenetére

    Nem értek egyet, az analógnál az STB-vel vett digitális kép minőség össze nem hasonlítható, a digitális javára, a HD adásokról nem is beszélve!

    Egyébként ha Technisat DIGIT HD4 STB-t választod, akkor műsorrögzítésre is jó, ráadásul digitális minőségben, ami jóval jobb, mint akár DVD-re való rögzítés.
    A Technisat DIGIT HD4, HD minőségben rögzít, amit a DVD nem tud megtenni.
    És még sok minden más előnye is van, pld. EPG, időzített csatornaváltás, stb.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz g0dl #2613 üzenetére

    Ajánlom az általam használt eszközt, alul olvashatod.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz Kija #2611 üzenetére

    Nem értem a jelenséget!
    Márciustól, az átállástól kezdve ezzel küzdöttünk majd három hónapon keresztül, aztán se szó, se beszéd, egyszer csak magától (Digi-től) megjavult minden csatorna, se pixelesedés, se akadozás, ez tartott 2-3 hétig, aztán újra leromlott minden, újra kockásodás, akadozás, nálam szinte minden sávon, de jellemzően a 700 MHz csatornákon.
    A legrosszabb az AXN és felette, élvezhetetlen, csak kockából áll a kép, hang nélkül!

    Érdekes (korábban is így volt), csupán a DVC-C TV tunerrel ilyen rossz a vétel, mintha direkt az STB-hez igazítanák a jelet, mert ott teljesen kifogástalan, talán arra akarják kényszeríteni a kuncsaftokat, hogy STB-t vegyenek, béreljenek! Bár ennek teljesen ellentmond a jelenség, amikor azt olvasom állandóan, hogy STB viszont nincs, heteket, hónapokat kell rá várakozni.

    Ideiglenesen visszatértem a korábban már bevált módszerre, betettem a TV bemenet elé egy csillapítót, most elegendő 5-8 db, korábban (április) 15-20 db kellett.

    De jó lenne, ha végre sikerülne beállítani valahol a közvetítő rendszert, hogy megfelelő minőséget kapjunk, ha már digitális vételre vágyakozunk, vágyakozunk, vágyakozunk ......!

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz g0dl #2643 üzenetére

    3 hónapja használom a Techisat HD-t, csak felvételre használom.
    Jól programozható, közvetlenül az EPG műsorprogramból, rendszeres rögzítésre van hétfőtől péntekig, csak szombat-vasárnap, és csak 1x előfordulás.
    USB-n külső HDD-re rögzítek, a Fat32 korlát csak az olvasásra vonatkozik, erre rögzíteni nem tud, csak a saját fájlrendszerre megformázott HDD-re, idő és méter korlát nincsen.

    Az SD műsort MPEG2 (TS kiterjesztésű fájl), a HD műsort MPEG4 (TS4 kiterjesztésű fájl) rögzíti.

    Az Etheret, számítógéppel való hálózati öszekötésre használható, így egy Technisat programmal hálózaton keresztül lehet fájlokat ide-oda másolni, egy NortonCommanderhez hasonló grafikus felületen. Áthozva a TS/TS4 fájlokat a PCre, Én VLC videó lejátszóval nézem meg, a PC HDMI-vel van összekötve a monitorral, így FullHD monitoron teljes HD képminőséget kapok, mivel a monitorom is FulHD (24").

    Néha vannak gondjaim a rögzítéssel, de még nem jöttem rá mi az oka:
    1./ néha a PCre átmásolt fájlt TS formátumban nem lehet lejátszani, mert teljesen kockás, és hang is pocsék, de ilynkor a Technisat programmal átkonvertálom a TS fájlt MPEG-é, és így már hibátlanul lejátsza a VLC, ilyenkor a Technisat saját lejátszójával egyébként jó a kép.

    2./ Néha a programozott rögzítések közül van mikor nem rögzíti a műsort, de a következő felvételi programra mégis ráál, oka valószínűleg szoftver hiba (ez a gyanum).

    Más problémát ez ideig nem találtam, a DVB-C tunerje tökéletes, mindig, minden csatornán 100% a jel minősége, akkor is, ha a TV DVB-C tunerjével a vétel használhatatlan.
    Áttekinthető, egyszerű menürendszere van, csak dicsérni és ajánlani tudom, havi 1000 Ft a bérleti díja, azaz 3 év alatt kerül 36.000, de szerintem ezen időn belül úgy is kijön egy új típus, így a cseréje is egyszerű, ráadásul a teljes bérleti díj alatt garanciális.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz Speccy #2648 üzenetére

    A TV-k DVB-C tunerjével mindig gond szokott lenni, ez típusonként más-más, egy Samsungosnak kellene válaszolni a beállításokkal kapcsolatosan.

    Nekem LG-m van így csak nagy vonalúan tudok hozzászólni, de hátha ez is segít.

    A bemenetet Kábel bemenetre kell állítani, é Full kereséssel kell próbálkozni.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz GazRic #2766 üzenetére

    Én is csak szenvedek, meg dühöngök, korábban arra fogták, hogy a az LG TV-mben van a hiba, mivel akkor a Digi STB-jén jöttek a jelek, mára már ez sem igaz, most reggel éppen a FIX-HD -t próbáltam nézni az STB-vel és látom ám, hogy szétesik kockásodik, akadozik, a hang kimarad, pedig ez az Ő STB-jük, akkor mégsem a TV-mmel van a baj.

    Az STB diganosztikája annyit mutat, hogy a videó jel rate 0,1 - 4,7 Mbit/s, minél alacsonyabb annál, jobban szétesik, tehát!!!! a jel továbbítás csapnivaló.

    A helyzet az, hogy a DIGI egyenlőre szívességet tesz, hiszen a a digitális jelért nem kell fizetni "ingyenes, ajándék", akkor meg mit merészelünk reklamálni?!

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    Rátaláltam a TechiSat DIGIT HD4 CX szoftver frissítésére.
    Itt érhető el: [link]
    Ezen az oldalon a "Software-Version 2.40.13.6-1607b" bekezdésnél lévő ZIP fájlt kell letölteni, majd a következő eljárást végezni:
    1./ Egy USB memória kulcsot FAT32-re megformálni és rámásolni a ZIP-ből kicsomagolt: tsd33080204006131231607b.tpad és singleupdate fájlokat.
    2./ Az STB-t kikapcsolni, majd bedugni a memória kulcsot.
    3./ Bekapcsolni az STB-t és hagyni lefutni a szoftver frissítést.

    4./ Ha lefutott a frissítés, akkor a az STB menübe belépve, a nyelvet (Language) meg lehet változtatni Magyar-ra, ettől kezdve magyar menü van!

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    Veszettül fel vagyok háborodva, első dühömben ezt írtam a Facebook oldalamra:

    "Csúcs ilyen nincs!!!! de van!!!!

    DigiTV előfizetésem van, már napok óta, hol van jel, hol nincs, ma reggeltől már csak néha néha van jel.

    Felhívom a hibabejelentőt, nagy nehezen némi gombnyomogatással eljutok a hibabejenentőig. Elmondom mi a problémám, válasznént kérdezi a hölgy, analóg jelem van-e? Mondom nem tudom, mert a TV-men nincs analóg tuner, így nem tudom, hogy van-e analóg jel.
    Ügyintéző: Ők csak analóg jelre vállalnak garanciát, de ha megrendelem, akkor 2500 Ft-ért kijönnek és megállapítják, hogy a hiba a TV-mben van-e?

    Mondom, hogy évek óta csak digitálisan nézem a csatornákat és eddig minden rendben volt, válasz: a digitális jelszolgáltatás ingyenes, és erre semmiféle kötelezettséget nem vállalnak.

    Udvariasan elköszöntem, bár csak káromkodni tudtam volna, de nagyon cifrán.

    Ez a DigiTV minőségi szolgáltatása és ügyintézésem hibabejelentéssel tarkítva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    A félreértések elkerülése végett erről a TV szolgáltatóról (????????????) írtam: http://digi.hu/ "Egyszerű a választás" ez a szlogenje.

    Igen valóban egyszerű a választás, de mégis mit választhatok: voltam akkor még MatávkábelTv-nél, otthagytam, mert digitális minőséget ígértek, de átverés volt, más kábel szolgáltató meg nincs, akkor tegyek ki a házra egy parabólát és akkor mit választhatok? MindigTv-t, vagy UPC-t?

    Ez aztán a választék??????!!!!!!!!!"

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz zsoltyy #24437 üzenetére

    Igen megtaláltam az AFSZ-ben, mondjuk félrevezető kissé, hogy a csomagot DIGI+ nak hívják!

    Vettem egy nagy levegőt és bejelentettem újra, mint analóg hibát.
    A már nem használt szalagos videómagnon van (eszembejutott), analóg (csak ez van rajta) tuner, amikor elmegy a digitális jel, akkor az analógon sincs jel, tehát valahol hiba van a közvetítő rendszerben az egyszer biztos.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

  • egresij

    csendes tag

    válasz kali #24440 üzenetére

    Pontosan azt, hogy a neve "DIGI+", ez a félrevezető.

    Réges-régen amikor még Matávkábeltv-nek hívták a mai T-COM-ot, akkor már volt egy vitám és akkor a Hirközlési Hatóság nekem adott igazat, akkor a kezdetekkor, félrevezető hírdetéssel próbálták eladni az akkori kezdetleges setupbox-ukat "Digitális kép és hang minőségben" így szólt a szlogen, aztán mint kiderült a setupboxon, mindösszesen AV kimenet volt.
    Ezért tértem annak idején át a digiTV-re, de igaz valóban a digitális jelet, ingyen, kódolatlanul, szívességből szolgáltatják, így aztán nincs is mit reklamálni, örüljünk, hogy van és "ingyen", ugyebár MA, amikor európa áttért a digitális földfelszini jelsugárzásra, de hát ez a kábel jelszolgáltatásra nem vonatkozik.

    www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

Új hozzászólás Aktív témák