Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geryson

    addikt

    válasz prannk #750 üzenetére

    Szia pumpás! :)

    Sokat olvasgattam az írásod óta (amit ismételten köszönök) a pumpáról és ha most megyek kontrollra, akkor kifaggatom a lehetőségekről az orvosomat is - de egy kérdésem feléd lenne még mindenképpen, amit még mindig nem értek. Miért kell mérni, miért miért Te is napi 2x? Ha jól emlékszem estét és reggelt írtál.

    Olvastam valahol, hogy a sejtközi (remélem jól írom) és a vércukorszint között az a különbség, hogy a vércukorból a sejtekbe idővel jut csak át gluklóz (és vissza ugyanúgy) és emiatt kell állítólag mérni Neked is a vércukorszintet rendszeresen, checkolásképpen. De akkor sem értem, hogy miért? Most kit érdekel az, hogy van 1 egység eltérés? Hát engem tuti az már hidegen hagyna. Ha a gép 12-öt mutat, akkor meg tök mindegy megint csak, mert magas és kész, ezt a pumpán is le kellene tudnom olvasni. Vagy nem értek/tudok valamit? Ha Te mérsz reggel vagy este, akkor igazából utána mit csinálsz? A gép mutat 5.6-ot, Te meg mérsz 6.3-at. Mi a teendőd?

    A szexuális élettel kapcsolatban meg én csodálkoznék, ha ez már most kijönne. Egyrészt én azt így még nem is hallottam, hogy "hamar tönkreteszi a szexuális életet", ennyi erővel a szemedet is tönkreteszi, ott sokkal finomabb erek vannak, de a "hamar" nem tudom egyáltalán mennyire helytálló szó. Írj majd, hogy mire jutottál - ha a topickhoz kapcsolódó - de én 15-17 év után, 37 évesen, 2 gyerekkel, boldog kapcsolatban azt mondom, hogy ez nem a cukor lesz szerintem.

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

Új hozzászólás Aktív témák