Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz philoxenia #1297 üzenetére

    Ez olyan, hogy 100 láncdohányosból is van néhány, akinek sosem lesz dohányzással összefüggő betegsége. Szóval bátyád esete igazából önmagában nem jelent sokat, ha ellenérvnek szántad, akkor az anekdotikus érvelési hibát követted el. ;]

    Amúgy persze testalkat (bár én ezt inkább lazán csak "biológiának" hívnám) kérdése, nem minden 2-es diabos kövér, és nem minden kövér ember lesz 2-es diabos. Vagy ahogy írod is, embere válogatja hogy kinek milyen súlyfeleslegnél jönnek elő a bajok (és itt legalább olyan fontos a kor, gyermekkorban sokkal kevesebb a 2-es diab a kövér populáción belül, ahogy nő az életkor, úgy nő a prevalencia). De neki 2-es diab-tól függetlenül is sok az a tömeg, ahogy neked is sok a magasságodhoz még a 92 kiló is (hacsak nem egy kigyúrt állat vagy, és a súlyfelesleg valójában izom). Ráadásul neki már kezdődő 2-es diab van, szóval nála látható, hogy ilyen súlyfelesleget sem nagyon engem már meg a szervezete a cukor szempontjából, 30 évesen. Szóval azt gondolom, nem követtem el szakmai hibát, amikor fogyást javasoltam neki. :P

    "de tudtommal a haskörfogat sokkal jobb fokmérője az elhízásnak a cukor szempontjából, mint a BMI... :)"

    Az elhízás az elhízás, ha a hasadon van a zsír, ha a seggeden. ;] De amúgy igen, ha a hasára koncentrálódik valakinek a túlsúlya (abdominal obesity, apple body shape etc) az rosszabb általánosságban.

    Hát ha gyúrnék, akkor valóban inkább 85 kiló lenne a jó nekem, de úgy, hogy a jelenlegi testsúlyomból még azt a 3-4 kiló zsírt a gyúrás előtt leadom. de nem gyúrok. Úgyhogy a gyúrós topic bekaphassa. ;]

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák