Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SOAD19

    addikt

    válasz Fagyi #126812 üzenetére

    Igazad van, szívem szerint én se adnék, csak lehet lesz később még egy műtétem, és szeretném, ha azt is ő csinálná. Nem szeretném, hogy esetleg megjegyezzen magának. Bár, ahogy tapasztaltam rendes emberkének tűnt. Igazából az emberek rontották el anno, hogy elterjesztették, ezt a szokást.

    Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

  • Salex1

    senior tag

    válasz Fagyi #126812 üzenetére

    Részben igazad van, de ne általánosítsunk. Feleségem is orvos, éppen most lett szakorvos, és soha nem fogadott el parát. 10 éve dolgozik (2 gyerek megszakítással) és mégis nagyon szar a fizetése..szerintem egy fodrász vagy bolti eladó többet kap nála, pedig tanult 6 évet egyetemen, utána rezidensképzés, majd szakvizsga.
    A fizetések átlaga lett rendezve, de azt nem kapják meg a "kis" orvosok. A prof-ok meg hasonlók meg tényleg jól élnek és még csak nem is nagyon dolgoznak. Voltam olyan Prof "rezidencián" a klinikán, ahhol még jackuzzija is volt a kedves dokinak. Iszonyat nagy a különbség.
    Bőrgyógyászaton volt sógornőm, és 2 hónapra kapott időpontot egy anyajegy vizsgálatra. Kiderült, hogy jó lenne lekapni, de mondta a dokim hogy csak közel 3 hónap múlva tudja beütemezni...VAGY jöjjön be következő héten a magánrendelésére és megcsinálja (nem emlékszem mennyiért). A magánrendelő is a klinikai rendelő volt. Azaz állami épületben, állami eszközökkel magánrendelt a doki. :W

  • Zola007

    veterán

    válasz Fagyi #126812 üzenetére

    :R
    Ismerek olyan kezdő orvost, aki aláírta a mostani hálapénz szerződést (akik esetleg nincsenek képben, fizetésemelést kap cserébe nem fogadhat el hálapénzt). Aztán továbbra is zsebre teszi
    Ez gyakorlatilag lopás a rendszerből.
    Ha nem az ismerősöm lenne, már feljelentettem volna, de így is megfordult a fejemben mikor vigyorogva mondta.

    (#126814) Salex1 : :R
    Esküje szerint a tőle elvárható maximális szaktudást kellene nyújtson a körülményekhez képest.
    Tehát a fizetős egészségügynek nem arról kellene szólnia, hogy a hozzáállás jobb, hanem a körülmények.

    Az emberek azzal, hogy tömik a pénzt zsebbe azt érik el, hogy az eredetileg "maximális hozzáállás"szétbomlik idővel paraszolvencia kategóriákra és attól függ az ellátást minősége azonos körülmények közt, hogy ki mennyit fizet. Magyarul pont magukkal b.sznak ki hosszútávon.

    Amíg a NAV vagy az orvosi kamara el nem kezdi kőkeményen tesztelni az orvosokat és az ellátást "próbavásárlással" mint a boltok esetén a számlaadással kapcsolatban, addig semmi nem fog változni.
    Aki pénzt fogad el, annak kerüljön be egy fekete pont, aki pedig kifejezetten pénzt kért állami közegben végzett ellátásért, attól meg simán elvenném az orvosi diplomáját.
    Mocskosul fel tudnak háborítani az ortopéd, szülészet és kardiológia "díjazások", lassan a Klinikán ki lehetni függeszteni mennyibe kerül egy szülés vagy térdprotézis, ha azt akarod hogy egészséges legyen a gyereked vagy tudj újra járni annak ellenére hogy a TB is kifizeti.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák