Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aryes

    nagyúr

    válasz bob011 #126091 üzenetére

    Ahogy Zola írja, a finomított / gyorsan felszívódó szénhidrátokat hagytam el és a cukrot, valamint a zsírt. Mondjuk, hogy Norbi diéta, csak más irányból közelítve és nem használom a termékeit. :)
    De a tutiság nem ebben van, mert ez önmagában kevés lenne és nem is tudnám tartani, hanem abban, hogy hogyan cseréltem le ezeket a mindennapi életben olyan ételekre, amiktől ugyanúgy jóllakom és jól érzem magam. Például tészták, krumpli és fehér rizs helyett hajdinát, bulgurt, csicseriborsót eszem köretnek. Az éjszakai nassolások helyett túrót eszem különböző fűszerekkel, az édességek helyett pedig magvakat, főleg mandulát és mogyorót. Nálam a legtöbb problémát az okozta, hogy sokszor késő estig dolgozom, és éhesen nekiestem a hűtőnek. Most is nekiesek, csak olyanokat eszem, amitől fogyok. :D
    Az első hónap volt nehéz, az édességek elhagyásakor az érzelmi függés a legerősebb, de rászoktam helyette a sózott mandulára, olyan, mint a nikotin tapasz (az ára is hasonló...).
    A legjobb az egészben, hogy most már módjával tudok glutén tartalmú ételeket, kenyeret, piskótát, péksütiket is enni hasfájás nélkül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák