Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adi mester

    tag

    Sziasztok!
    Lenne két esti, fárasztós kérdésem, tápegységgel kapcsolatban. Rövid sztory:

    Hozzám került egy tápegység, aminek a lábkiosztása nem éppen szabvány ATX, hanem XK480. Perpilllanat ott tartok, hogy 24 pinből, kb. 22 a helyén van, viszont kicsit itt elakadtam. Azaz nem akadtam el, csak megerősítést várok tőletek. Az első és lényeges kérdésem az lenne, hogy:

    Egy szabványos ATX tápegység egyik pinjén -4.6V-ot mértünk multiméterrel. Ez azon a tápegységen egy fehér szinű kábel - /Konkrétan fogalmam sincs, hogy egy kábelen hogy mérhetek minusz értéket akkor, hogy ha a multiméter másik tüskéje éppen egy -12V-os (fekete) ágra van kötve. / -de ezt a kábelt már a másik tápon nem találtam meg. Mennyire lehet probléma, hogy ha a -4.6V os kábel helyére egy -12 V-os fekete kábelt kötök be? Elvileg nem baj, gyakorlatilag kétszer is megkérdezem, mielőtt megalkotom....

    A másik pedig, hogy hiányzik nekem innen egy +5V-os ág is. Hogy ha áthidalom egy másik +5V-os, már bekötött Pinről a feszültséget, akkor az életképes, igaz? Áthidalás alatt azt értem, hogy a két pin között lesz egy átkötő kábel. Az egyikbe be lesz direkt vezetve a +5V és kijön egy szál, ami a másik pinbe csatlakozna. Ott már nem lesz direktbe kötött +5V csak az áthidaló szál.

    Minden értelmes gondolatot meghallgatok, 1KW azért nagyot pukkan, ezt nem szeretném végignézni. Ha megtörténne, akkor azon szakadni fogok... :DDDDD

    Csak két közönséges herkentyű husi, de ha egy bajnok tudásával szakértő módon hajítjuk el: "Ez a jegy a fájdalomba, csak odaaaa :D

Új hozzászólás Aktív témák