Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shokkolo

    addikt

    válasz bul07 #131250 üzenetére

    Egy kicsit elkanyarodott már erre arra a téma, de az alaphoz hozzászólva leírnát a HUTCHDB-hez hasonló élménye(i)met:

    Tesco parkoló, szinte lehetetlen úgy bepakolni egy bevásárlást, hogy ne jönne legalább 1.
    Beleuntam, már nem is viszek készpénzt olyankor, nehogy...
    Ugyanis jön, kéreget és amikor felajánlod a "2 napja nem ettem" dumára, hogy pénz ugyan nincs nálad, de egy kis péksüteményt és felvágottat szivesen adsz...
    ...erre azt válaszolj h. "b@szd meg, nekem pénz kell".

    A másik oldala, hogy én magam pl csak nagyon ritkán fogyasztok alkoholt. Jó ha évente 3x.
    Akkor had mondjam már azt, lelkiismeretfurdalás nélkül, hogy nem!
    Nem azért dolgozok, hogy más igyon. Ha annyira nem bírja alkohol nélkül keresse meg az árát. Bunkóság? Lehet...
    De mivel én kerestem meg az a pénzt, had döntsem el én, hogy mire- és kinek adok.


    És hogy legyen egy kis pozitív kicsengése is a dolognak:
    Karácsony, szenteste. Egyedül éltem, halom kaja itthon... tudtam h. úgyse fogy el mind.
    Tudtam, hogy van egy hajléktalan bácsi, aki persze h. iszogat, de egy kis kajának is mindig örül. (vettem neki párszor amikor arra volt dolgom).
    Fogtam egy régebbi de jó télikabátot, szedtem össze egy kis ételt, süteményt is elvittem neki.

    Vagy ha a fórumnál járok, hátul a park felől ott szokott ülni a srác, aki gitározik.
    Nem koldul, nem inzultál, csak zenél. Neki is szoktam adni.
    És miért? Mert ordít róla, hogy nem piára kell.

    Félreértés ne essék, nem érdemlek glóriát érte, csak arra próbálok rávilágítani, hogy szerintem is teljesen normálsi dolog, ha valaki nem akar mások piálására pénzt adni.
    Szerencsére nem fáj 100 forint, de amire költi az már igen.

    A másik, hogy a város irdatlan összeget költ a hajléktalanokra.
    Minden rászorulónak jutna ágy, tiszta ruha és meleg étel. Az ilyen helyeken ez csak úgy alanyi jogon "jár". Egyetlen elvárás van: TILOS inni. Emiatt inkább be se mennek...
    Az ilyen embereken (és most tartsatok egy baromnak nyugodtan) nem is akarok segíteni.
    Lenne lehetőségük, és nem élnek vele.
    A mi (igen, az én...) adómból is finanszírozzák mindenzt.
    Bármilyen keményen hangzik, ez szerintem több, mint elég.
    Nem érzem úgy, hogy bármivel is tartoznék még nekik.

    "A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

Új hozzászólás Aktív témák