Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    kár hogy így pang a pest topic

    Azt úgy finoman jelezném, hogy siránkozás helyett lehet, hogy pörgetni kellene, nem?

    Hogy jó példával járjak elöl, bedobok egy engem pár hete foglalkoztató témát, ami ugyan nem Budapest-specifikus, de talán érdemes eszmét cserélni vele kapcsolatban:

    Milyen cuccokat vinnél magaddal, ha egy barátod azzal hív fel, hogy nem kapcsol be a gépe és a segítséged kellene az életrekeltéshez? A fantáziát lehet nyugodtan szabadon engedni, a felszerelés szabadon variálható tapasztalatok alapján.

    Az én eddigi listám, anélkül, hogy ezzel foglalkoznék hivatásszerűen (messze nem voltam ennyire felkészült a valóságban, mert csak menet közben derültek ki olyan dolgok, hogy jó, akkor komplett adatmentést is kellene, természetesen anélkül, hogy külön rendszer- és adatpartícióra lett volna osztva a HDD pl.):

    - nyilvánvalóan csavarhúzó-készlet kell, az alap
    - nem árt egy notebook (táppal, esetleg saját mobilnettel) + saját külső merevlemez elég sok szabad hellyel
    - univerzális merevlemez dokkoló 3,5" IDE és SATA vinyókhoz egyaránt (ez nekem nem volt, helyette mindenféle, ehhez képest sokkal több helyet foglaló és nehezebb külső házakkal variáltam + PCMCIA eSATA portos kártyával)
    - Linux live CD és/vagy Hiren's Boot CD (ízlés szerint optikai lemezen / pendrive-on)
    - kis méretű (pl. ITX-es szabványú) saját, garantáltan működő táp

    Mivel tápszereléshez, alaplap újrakondizáshoz nem értek, ezért ehhez való tesztelőkütyüket nem vettem bele.

    Természetesen az, hogy ha tudod előre, milyen cuccot kell megnézned, és a manualját/szerelési útmutatóját elmented magadnak valamilyen könnyen hozzáférhető helyre (pendrive, Dropbox), sokat segíthet.

    Otthonra meg nem árt egy-két öszvér Asrock alaplap (pl. DDR1 és DDR2 RAM-ok, valamint PCI/PCI-E/AGP kártyák teszteléséhez).

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák