Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koncsik

    MODERÁTOR

    válasz BBéci #12813 üzenetére

    Ne legyünk gonoszak, elég komplex kérdés - nekem legalábbis, mert nem értem egy részét:

    "Érdeklődni szeretnék 5.1 ügyében, hátha tudtok segíteni." - oké, figyelek

    Nem rég cseréltem le a TV-met egy Sony X85J szériára. Ennek a TV-nek van 4 HDMI portja (ebből 2 már 2.1-es HDMI - és abból az egyik ARC-ot is támogat).

    Van egy régi Blu-Ray lejátszóm (Sony BDV-E2100), azzal kötöttem össze a TV ARC HDMI-jét. - Így a TV-n, ha Netflixezem, vagy USB-n nézek valamit, az 5.1-ben kimegy. - hová megy ki? a lejátszóra? Update: Bocs, közben rákerestem, ez házimozi cucc BD lejátszóval. Ok. Lehet, hogy érteni fogom :B megnéztem a hátsó fertály képét...

    Egy AV erősítő + hangfalak vásárlása + régi cucc eladása, szerintem jobb lenne, mint ez a Sony, (BD lejátszás a PS5-tel megoldva) de nem ez volt a kérdés, bocsiii.
    Szerintem a TV beállításaiban van a huncutság, az alábbiak alapján azt gondolom, hogy csak a HDMI3-on tudja az 5.1-et. Gondolom erre van kötve a házimozi. Hiába dugnánk ide a többi kütyüt, nem vinne előre.
    Szerencsés esetben a TV tudná az 5.1 kimenetet optikán, akkor meg lenne oldva a dolog, de nem tudja sajnos.

    TV user guide-ból (az online-nal nem jutottam sokra)
    Audio:
    In eARC (Enhanced Audio Return Channel) mode Refer to the online Help Guide for
    details.
    Except eARC mode 5.1 channel linear PCM: 32/44.1/48/ 88.2/96/176.4/192 kHz 16/20/24 bits, Dolby Audio, Dolby Atmos, DTS eARC/ARC (Enhanced Audio Return Channel/Audio Return Channel) (HDMI IN 3 only)*6
    In eARC mode Refer to the online Help Guide for details.
    In ARC mode Two channel linear PCM: 48 kHz 16 bits, Dolby Audio, Dolby Atmos, DTS
    DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL)
    Digital optical jack (Two channel linear PCM: 48 kHz 16 bits, Dolby Audio, DTS)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Új hozzászólás Aktív témák