Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V/

    Topikgazda

    válasz vigyorgó #15075 üzenetére

    Ha forintra állítod akkor forint terhelés jön tőlük, váltáshoz ők adnak árfolyamot, ez a legtöbbször rosszabb mint amikor a kártyakibocsájtó számolja át.
    Azt még nem hasonlítottam össze -mivel nem úgy fizetek- hogy ha PayPal egyenleg a pénzforrás akkor melyik árfolyammal járna jobban az aki fizet. Mivel naponta változik az árfolyam és néha erősödik a forint is, nem lehet általános érvényű szabályt meghatározni, számolgatni kell fizetés előtt.
    Folyószámla nélkül paypal számlával fizetném megrendelt árut. Ez nem egészen pontos.
    PayPal egyenleg vagy PayPal fiókhoz hozzáadott bankkártya amelyhez a banki váltás van beállítva szokott lenni. Folyószámla magyar fiók esetén nem fizetőeszköz.
    Akkor mindjárt számolgatok.
    Van ez a Xiaomi MI9T mobil (csak az ár) az ára 359.99 $
    Ha én a Paypal fiókomhoz hozzáadott Erste Visa kártyámmal fizetem akkor 109117 Ft lesz.
    Ha a Banggood-on forintra állítom akkor 110096 Ft lesz amit a bankkártyáról vagy a PayPal egyenlegről lefognak emelni.
    Ha hagyom $-on és a PayPal fizetéskor váltja át akkor 113742 Ft.
    Van lehetőség arra hogy az egyenlegen forintban lévő összeget az egyenlegek közti konverzióval a fizetés előtt átváltom $-ra és a $-os áron hagyva fizetem akkor 111992 Ft lesz.

    Most ma vásárolva a Banggood-on, úgy hogy a PayPal egyenlegen lévő pénzt használná fel valaki, akkor célszerű a Banggood-on forintra állítani a devizát és úgy fizetni.
    3643 Ft és 1896 Ft amennyivel drágább a PayPal egyenlegről a $-os ár kifizetése. Nem elfelejteni nincs bankkártya csatolva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák