Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smithsys

    aktív tag

    válasz bentami #5274 üzenetére

    Én High Speed PLA-t nem láttam EU shop-ban, persze lehet hogy felületes voltam és nem néztem körül alaposan.
    A simával gond nélkül mennek ezek a sebességek:

  • fabula

    őstag

    válasz bentami #5274 üzenetére

    Örülünk, hogy te is csatlakozol a Bambu csapathoz :D .
    Azért arra felhívnám a figyelmed, hogy hiába "out of box" a Bambu P1S, lesz még rengeteg tanulnivalód a 3D nyomtatás technikájáról és technológiájáról, az anyagtípusokról és azok fontos tulajdonságairól, a különféle nyomtatási trükkökről, a nyomtatásbarát 3D tervezésről, a szeletelő programok beállításairól és még rengeteg más dologról :K .
    Ez nem olyan, mint a laser vagy tintasugaras nyomtatás (bár volt olyan, aki azt is helyből el tudta rontani, out of box :DDD ), szóval ez az out of box kissé félrevezető lehet, ha ez az első 3D nyomtatód, bár kezdésnek jelenleg talán ez a típus (meg ax X1C, ha van rá pénz) a legjobb választás, azért készülj fel a meglepetésekre is :D .
    Általában a PLA+ kissé jobb tulajdonságokkal rendelkezik, mint a sima PLA párja, de az is gyártófüggő, mekkora ez a különbség. Jó ha tudod, hogy a PLA meg a PLA+ leginkább dísztárgyak, esetleg kisebb és nem túl meleg helyre kerülő (max 50 C) funkcionális tárgyak nyomtatására jó. Ugyan ezt a legkönnyebb ugyan nyomtatni, de ridegebb is, mint pl. a PETG vagy ABS, no meg a hőt sem bírja annyira, ezért pl. autóba kerülő tárgyak esetén nem is ajánlott semmire sem. Autóba vagy kültérre kerülő tárgyakat én pl. ASA-ból szoktam nyomtatni a hőállósága és az UV állósága miatt.
    A sebességet valóban befolyásolja az anyag típusa, pl. a high speed anyagok jellemzően gyorsabban nyomtathatók, de ezt befolyásolja a nyomtató hotendje is, ez a együttesen max volumetric speed értéke, erről itt tudsz tájékozódni: [link] , meg nézd meg ezt: [link] .
    Szóval bármilyen anyag is legyen, érdemes ezt jól beálítani, ha az adott nyomtató/anyag kombóban a leggyorsabban akarsz nyomtatni.
    Kezdhetsz tanulni, mire megjön a nyomtató és nem csak itt a fórumon, hanem videókból is, remgeteg jó van fent a youtube-on, pl. Igor [link] , Teching Tech [link] , Stefan a CNC kitchen-en [link] , Thomas Sanladerer [link] , meg még egy csomó más.
    Ezek az én tanácsaim, de a te döntésed, hogy mit fogadsz el belőle.

  • w580

    tag

    válasz bentami #5274 üzenetére

    Szia!
    Eryone-ból PETG-t ne vegyél, nem bambu barát.( Nem szereti 100mm/s sebességet, vetemedik is elég jól stb..)
    Sima pla-t is jól lehet nyomtatni.
    Nekem van High speed pla+-om nem rossz, kicsit fényes, petg jellegű, viszont 300 belső fal a gyári fúvókával határeset, ha kicsit sűrűbb az anyag, nem fogja bírni.
    Érdemes előtte kalibrálni a Max Volumetric Speed -et. gyári hotend ~22mm3/s felett már nem fasza.
    Itt video: [link]
    Itt tudsz kalkulálni: [link]
    300mm/s hez 24mm3/s Volumetric Flow Rate kell.
    Nekem benne van lentebb is említett alis hotend CHT clone nozzle-val így 30-32mm3/s Flow Rate-t tudok, ami elvileg elég 400mm/s hez.

    Eryone high speed pla+ porfilom:

    Remélem tudtam segíteni, ha csak 1-1 tekercset próbálnál, elég jól bevásároltam íj pm aztán adok át.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák