Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mhif

    senior tag

    Sziasztok,

    a következő hibajelenség okát és megoldását keresve fordulnék hozzátok:

    adva van egy zafír 5770 PCI-E VGA új, ahogyan az egész komplett konfig, telepítve win7 ultimate magyar op.rendszerrel. A hibajelenség amit folyamatosan hónapok óta produkál a rendszer, hogy teljesen váratlan időközönként szétesik a kép. Kevert színű pixelkockák jelennek meg rendezett hálóban, vagy épp csak a kurzor képe esik szét és minden esetben lekapcsol a monitor, de 1-2 mp-en belül visszaáll a kép és lent a jobb sarokban a felugrik egy szokásos win-szövegbuborék kb a következő szöveggel: a VGA illesztőprogram hibát észlelt majd helyreállt.
    gúgliba utána kerestem, 1-2 fórumon az Aero-funkció kikapcsolásával orvosolták a problémát, nálam ez sem segített. Használva volt a VGA a win7 telepytő által felismert driverrel is, telepítettem a CD-n lévőt is, valamint a legújabbat is feltettem, egyik eset sem segített. Tápegység is cserélve lett a gépben, az sem hozott eredményt. Mindezek okán meggyőződésem, hogy valami szoftveres csavar állhat a háttérben, esetleg valami driver beállítást kéne elvégeznem a Catalyst-ban!?
    Találkozott már valaki efféle problémával?

    Előre is köszi!

Új hozzászólás Aktív témák