Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fulmi

    senior tag

    sziasztok!

    a segitsegeteket szeretnem kerni egy 1 hetes problemanal, amit nem sikerult azota sem megoldanam, s abban sem vagyok biztos, hogy a video kartya a problema-e vagy valami mas.

    azt tapasztaltam, hogy egyik pillanatrol a masikra nincsen kep a monitoron. a monitor biztosan mukodik, ki lett probalva masik PC-n. a biztonsag kedveert megprobaltam egy masik monitorral is, hogy azon lesz-e jel, de azon sem volt. vagyis az tortenik, hogy bekapcsolom a gepet a kartyaval a gepben, radugva a monitort D-SUB csatlakozon keresztul, 1 pittyogas hallatszik, s amikor meg kellene jelennie a boot kepernyonek, akkor semmi sem jelenik meg a monitoron, tokeletesen fekete a kepernyo.

    ezek utan gyanakodni kezdtem a videokartyara (egy relative regi agp-s), hogy valami tortenhetett vele. kiprobaltam egy masik agp-s vga-val, amit egy masik gepbol szedtem, ahol tokeletesen mukodik, de azzal sem volt kep. a monitor nem irja ki, hogy "no signal" vagy hasonlo, egyszeruen feketeseg van a kepernyon.

    vagyis nem nagyon ertem, hogy most mi tortenhet. mivel az alaplap jelez egy beeppel, hogy elindult es nem pittyeg tobbszor, hogy baj lenne valamelyik hardwarerel. de a bootolast nem latom a monitoron, csupa feketeseg van. a videokartyak mukodnek masik gepekben normalisan. sajnos alaplapba integralt vga nincs, amit tovabb hasznalhatnek az agp-s helyett.

    mit tudtok mondani erre a jelensegre, alaplap hiba? hogy lehetne kideriteni, hogy mi a hiba, ha csak fekete kep van a monitoron? ebbol kovetkezik a kovetkezo kerdes, hogy lehetne kepet varazsolni a monitorra?

    koszonom a segitsegeteket: fulmi

Új hozzászólás Aktív témák