Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mhn

    tag

    Sziasztok!

    Laptop vásárlás előtt állok. Kiemelkedően fontos szempont, hogy dokkolóval szeretném használni a sok periféria miatt.
    Jelenleg egy Thinkpad T440p-t használok a gyári dokkolóval és nagyon kényelmes, hogy csak rácuppantom a gépet a dokkolóra és minden rá is van kötve ami kell. Ez jelenleg 2 WQHD monitort(jövőben nem kizárt 2 db 4k vagy 3 db WQHD monitor), ethernet portot, usb eszközöket(egér, billentyűzet, webkamera, pendriveok, stb.) és analog audió kiemenetet jelent.

    A kérdésem az lenne, hogy ehhez mindenképp legalább TB3-as dokkoló kell vagy USB 3.x-ből is van olyan ami ezt tudja?

    Annyit tudok, hogy a TB3-on 40Gbps a max átvitel, usb 3-on meg 20Gbps. Hogy tudom kiszámolni, hogy elég e a 20Gbps-es USB 3 vagy sem?
    Az addig megvan, hogy a hálózat elvisz 1Gbps-t, az usb eszközök valszeg nem sok vizet zavarnak. De hogy kell számolni a monitorok meghajtásához szükséges sávszélt?

    Egyébként csak a sávszél számít vagy más tényezőtől is függ?

    + TB3-as portot AMD-s konfigokon ne keressek? Ez Intel specifikus port, vagy csak lespórolják? (csak mert nem találtam még AMD procis laptopot TB3-as porttal)

    Elnézést a duplikálásért, betettem ide is, hátha itt előbb kapok választ.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák