Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz csakb #8320 üzenetére

    Azt hiszem feláldozom az említett obit a barkácsolás, ismerkedés oltárán :).
    Az a baja, hogy 200mm-en jobb szél homályos kissé. Decenteres.
    Már kálváriát jártam vele szerviz és üzlet között. Szerviz faszának mondja az obit (mintaképek ellenére is) az üzlet meg emögé bújik.

    Már piszkálgattam. Szerintem a fókusz lencse kerül valahogy rossz pozícióba. Mikor 200mm-en közelre fókuszálok (pl 2m-re) akkor jónak mondható. Mikor a végtelenbe akkor jobb szélen homályosodás történik. ennek mértéke hol nagyobb hol kisebb
    Valószínű, hogy nem tudom megcsinálni, hiszen lehet lencse hiba, műanyag tartóelem fröccsöntési hiba... akármi, és az is lehet, hogy teljesen máshol van a gond. Pláne ha azt nézem, hogy egy szerviz nem tudott ezzel mit kezdeni (vagy csak szartak bele, mert valamelyik alibi teszten átment a lencse) ami számomra vicc!!! Ráadásul gyenge magyarázatot adtak (kívül van a fókuszsíkon a homályos rész, peeeersze! végtelenbe fókuszáláskor a 3 km-re - vagy távolabb- lávő városrészlet kiesik ebből....)
    Valamint, ahogy Te is írod esetleges speckó szerszámom sincs a furfangos részek szétszedéséhez. Ebben is tudna segíteni egy összeszerelési utasítás/rajz.

    Persze ebből tanultam. Szürkeimportos fost áruló cégnél nem vásárolok. És jobban kipróbálom a lencsét, mint egy működik/nem működik teszt. A gari meg arra jó, ha teljesen elromlik a cucc akkor ingyen javítsák...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák