Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GâLî

    tag

    Sziasztok!

    Hamarosan szeretném kicserélni PC-m főbb komponenseit és amíg az álom anyagi oldala összeáll, szeretnék kicsit informálódni a lehetőségekről. Nagyjából már megvannak az elképzelések, i7 4790k hozzá 16gb 1600 vagy 1866os memóriával; valami GTX970es VGA-val. Alaplap ügyben viszont kicsit tanácstalan vagyok. Az biztos hogy hamár k-s proci akkor Z97, és mivel nem kívánom megválni szeretett Xonar Essence ST-m től így PCI slot is kellene. Ahogy elnéztem ami ennek megfelel azok a 'lista alján' szereplő termékek, kevés hangzatos extrával amire nem tudom hogy egyáltalán szükségem van-e. A procival szeretnék kicsit játszani, már amennyire egy léghűtés/kompakt vízhűtés engedi (emiatt ábrándozok a gyári specifikációnál nagyobb sebességre képes memóriákról) viszont ezek az alaplapok csak? 8 fázisú táp szekcióval bírnak a CPU mellett. Elégséges ez? Az ennél több 12 stb csak extrém tuningnál fontos? Pillanatnyilag ők lennének a jelöltek:
    ASUS Z97-A
    volt már asusom, szerettem, még jól is néz ki (nem mintha érdekelne vagy ablak lenne a házon, nem igen tudok érveket felhozni)
    ASROCK Z97 Extreme3
    MSI Z97S SLI Krait ed.
    ez utóbbi kettő mellett fel tudnám hozni hogy ha valami csodafolytán SLI lenne a következő fejlesztés, úgy 2slotot foglaló VGA-kat feltételezve és van hova dugni a hangkártyát. Viszont elsődleges szempont a tápellátás stabilitása, konfigurálhatósága, hogy az a minimális tuning a lehető legstabilabb legyen.
    GIGABYTE? valahol az idők folyamán elvesztettem a bizalmam velük szemben, nem tudnám megindolkolni hogy miért, de nem viszakoznék ha végül ők adnák a tökéletes megoldást.
    Ebben a kérdéskörben szeretnék kicsit 'brainstormingolni' :)

    Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!

    [ Szerkesztve ]

    Coo?!

Új hozzászólás Aktív témák