Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • illuzion

    csendes tag

    HY ALL.

    Kérnék egy kis segitséget,ötletet javaslatot !!!
    Nemrég vettem egy ASRock 990FX Extreme3 alaplapot és hozzá egy AMD FX 8120 procit.+ vann benne egy
    ATI Radeon HD 5700 Series (1024 MB) video kari.
    Raktam bele DDR-3 4x4 GB Patriot 1866 CL9 Series ramokat.Üres wincsire (akkor ujra formatázva)
    vista ultimate 64 bit es rendszert tettem fel.
    A gondom vele,hogy nem lát csak 12288-t a 16 GB-bol.A dolgot meg probáltam meg oldani:
    elöször is bios-t frissitettem most az 1,5 legujjabb van a gépen.Kiprobáltam
    az összes belerakási variáciot.De a helyzeten nem változtatott.Rakosgatam 2-esével is probaként,de ott volt,hogy 8 GB bol
    is csak 4 GB ot látott aztán egy másik variácioban ujra látta a 8 GB-ot.
    Meg probáltam már szerintem mindent,de nem akar össze jönni
    ( Vicc az egészben,hogy biosban látja a 16 GB ot méghozzá dualban) A gép vezérlöpult rendszerekben szintén látja a
    teljes mennyiséget.
    Viszont A rendszer konfigurácioban ( speciállis beállitások ) már csak 12288 és kipipálva a maximális memoriát
    nem is engedi feljebb rakni.( gyakorlatilag nem lát többet).Megnéztem everestel,aida64 el is ,de azok is csak a 12 gb látj
    ák.A CPU-Z szerint 16384 van benne szintén duallban.
    Az már csak hab a a tortán,hogy képtelenvagyok 1866 Mhz et elérni a ramokkal.Hiába állitotam be ,vagy huztam fell a procit
    1700 körül lefagy.( De arra gyanakszom a két gond összefügésben lehet)

    Megvalom öszintén tanácstalan vagyok.Ha valakinek van valami ötlete szivesen venném................és elöre is köszönet érte.
    Ha lehet csak olyan segiesen aki ért hozzá vagy járt már hasonlo cipöben ezzel a configgal.

    illuzion

    'Az angyalok zokogása semmitsem ér. A valodi kincs egy ördög szemében megjelenő könycsepp....."

Új hozzászólás Aktív témák