Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz kalman7 #7696 üzenetére

    Szívesen , azért kellett rá várj mert ez azért némi előlkészületet igényelt...és most szántam rá magam kellő lelkes hangulatban.
    Az oldalra tett csúszka a te dolgod könnyíti meg, könnyebb a kész fiókhoz csúszkát készíteni ha szorul begyalulni mint afiókból gyalulni ha szélesebb lett mondjuk és szorul, meg mi van ha lötyög :) .(mondjuk én gépi megmunkálásra mondom, nem tudom kézzel csinálva mindent hogy könnyebb)Vagy ha L vagy U csúszókat csinálsz a kész fiókhoz akkor azt tudod begyalulni ,ha szoros lenne.Ezek ilyen buta szakfogások, enélkül is meg lehet csinálni csak sokkal nehezebb,úgy hogy jó is legyen, meg tovább tart megcsinálni :) Persze kisebb fiókhoz kisebb hézag dukál .Ekkorához amit befotóztam , nem túlzás a 2-2 mm hagyományos fa csúszóval, készült fafiók esetén, mert a fa tud dagadni meg száradni a légnedvesség változásától.A fiók oldal általában magasabb a fiók hátsó falánál (fél cm),úgy nem súrol.(vagy ú léc oldalt, vagy nútmarás a fiókoldalban)
    A fiók meg volt pakolva, úgy volt használva rendszeresen,meg 80 év egy emberi alkotásnál elég nagy nyúzópróba.Én nem készítettem még fenyőcsúszóval fiókot, csak keményfa csúszóval , vagy a keményfa fióktest csúszik a keményfa csúszón.Vetemedés ellen jól be kell lakkozni.Az a takaríthatóságban is segít.
    A régebben készített fenyő DVD tartó fiókomra és se tettem felülre keményfát csak a talpára, felül nincs úgy igénybe véve , mert óvatosan húzod ki , hisz nem akarod kirántani ,és csak a végén terhel rá amikor már bukik.Tényleg jó érzés készíteni valamit ami mozgatható és működik is használható, prakti :) Én is kéziszerszámokkal kezdtem + egy angol csempészáru black&decker fúrógéppel vagy 9 évesen (akkor még ) barkácsolást :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák