Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Winner_hun #509 üzenetére

    Köszi!
    ...és még mindig ragasztás:
    Tulajdonképpen leggyakrabban fajátékot készítek (általában bükkből). Így kezdődött tavaly az én "asztalosságom". Eredetileg informatikatanár vagyok, (meg felsorolni is sok, h még miminden) de azelőtt is nagyon szerettem fával dolgozni.
    A fa kardok készítéséhez egyebek között vásároltam egy ritka spéci FESTOOL hosszlyukmarót, amivel a markolatokba nagyon gyorsan és ugyanolyan precízen készítem el a hosszlyukat. Ez a gép aztán átdimenzionálta soksok egyéb munkámat is, mivel szédítően erős csapkötéseket lehet vele villámgyorsan produkálni. A géphez árul a gyártó csapokat is. Olyasmi, mint a horonymaróhoz a "keksz". Mivel ez az én kekszem kurvadrága (a 10-esnek darabja 20 vagy 40 Ft, már nem is emlékszem, mert feldühödtem annyira, hogy magamnak marom ki azóta). A gyári hosszanti irányban redősen mart, enyvtáskának meg mindegyik kis bizbaszba bele van préselve a FESTOOL védjegye. Az általam készített viszont sima, mint a Salamon töke. Ha van időm precíznek lenni, vagy ha a munka nagyon megkívánja, akkor sajtolok bele egy alátét segítségével kicsi enyvtáskát.
    Tulajdonképpen a kagyományos körpálca is két kivitelben fordul elő a kereskedelemben: Sima, és redőzött.
    Kérdezném, h Te mekkora jelentőséget látsz ebben a "részletkérdésben", ill. tudsz e javaslatot arra, h a felsőmaróhoz juthatok-e valahogyan olyan rádiuszmaróhoz, ami még a redőt is megcsinálná ugyanabban a menetben?

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák