Hirdetés
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Motorola Edge 40 Pro - szélsőséges eset
- Ezek a OnePlus 12 és 12R európai árai
- HarmonyOS Next rendszerrel érkezett a Huawei Mate X6
- Samsung Galaxy S7 - páratlan galaxiS
- Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
- Mobil flották
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Videón a Galaxy S25 Ultra
- Honor 200 Pro - mobilportré
Új hozzászólás Aktív témák
-
thyeby
őstag
válasz ácsszerzet #22847 üzenetére
A táblásításnak, de általában mindenféle finomabb famunkának mindig van egy kockázata. Készítettem én már olyan kb 16 vastag bükk táblát 100 széles anyagból, ami öt éve már tök sík változatlanul, és kajlult meg gyúródeszkám, amit pedig 70-es csíkokból építettem, ahogy a nagyok is ajánlják.
Szerintem a dizájnon nem tudsz akkorát szépíteni a szélesebb darabokból való táblásítással, hogy megérje a nagyobb kockázat. A tábla szempontjából minél keskenyebbek a csíkok, annál kisebb a vetemedés esélye is, és a mértéke is. Éppen ezért van az, hogy akik előttem szólottak, 7 cm-es darabokból építkeztek, hogy a látvány is javuljon, de a tartalom is megmaradjon. (És dizájn ide, mintázat oda, a bütüket úgy érdemes összeforgatni, ahogy a szakma tanítja.)
Hanem van egy viszonylag olcsó, és reményt adó, bíztató trükk. Építed a konyhabútort frontostól, korpuszostól tömör anyagból. Megvan hozzá a jó köbméternyi anyagod ugye, amit szélezetlenül szereztél be, szárítottál, és igazán még most se tudod, hogy mennyi is az annyi. Ilyenkor többnyire az ember úgyis több anyaggal készül a nagy durranásra, mert ha két szál léc hiánya miatt borul a projekt, hát az jó szar ügy. Csinálsz tehát egy, vagy két ajtóval többet. Ez ilyenkor már nem oszt, nem szoroz, sem időben, sem anyagköltségben, sem munkaidőben. Ezt egyszerűen tartaléknak, hogy ha mégis valamelyik ajtó csúnyán vetemedésre adná a fejét, akkor csiribá, csiribú. Mert a korpusz nemigen fog vetemedni, hiszen blablabla. És a front sem ordítóan, rosszabb esetben itt egy kicsit, ott egy kicsit. És ha fél évet megélt vetemedés nélkül, akkor már jó az esély hogy később sem fog vetemedni.
Egyébként úgy gondolom, hogy inkább fontos tényező a jól szárított, és a fronthoz gondosan kiválogatott válogatott fa, mint a csíkok szélessége. (Na, ezt jól megfogalmaztam, de biztos érted, legfellebb Balázs nekem is megírja, hogy ennek fussak neki mégegyszer.)
Egyébként most botlottam bele nemrégiben eladó, régen száradó cseresnyébe valahol a Balaton déli partján (Ha jól emlékszem). Emlékeim szerint 70 ezer az ára. Ha érdekel, kikeresem Neked a hirdetést.Több fa van, mint asztalos!
-
#22145024
törölt tag
válasz thyeby #22850 üzenetére
De ez nem hangos, mert ez villanygitár, nem akusztikus!
Kerámiacs.:
Én maradnék a hibridnél, mert az egész gép nincs felkészítve a full kerámiára (szerintem).
Viszont a hibridnél is már maga a golyó sokkal "gömbölyűbb", mint amit acélből el lehet érni, ezáltal a tengely futása sokkal simább lesz.
Faiparban nem tudom mi a helyzet, de a fémiparban az egyik kiemelt szerszámgyilok a tengely ütése. Ilyenkor ugye nem (csak) az élével megy neki az anyagnak a szerszám amire túlképp tervezve van, hanem a homlokával meg is fejeli. A felesleges plusz terhelésen túl, ilyenkor úgy alakul hővé a bevitt energia ezen része, hogy nem történik érdemben forgácsleválasztás elrepítve a keletkező hő egy részét, ergo az tovább melegíti a szerszámot a maga helyén.
Szerintem az asztalos szerszámok sem szeretik, ezt a fajta igénybevételt.A por elleni védelemről nem tudok nyilatkozni, fémiparban, ahol ezt elkezdték széles körben alkalmazni, ott ez így általában nem jelentkezik (CNC főorsók)
Az igaz, hogy a kerámia sokkal kopásállóbb, de a két gyűrű továbbra is acél, ha maradunk a hibrid megoldásnál. És miért ne maradnál, ha csak az a rentábilis. A fullos olyan 150 USDkörül nyit. (CNC-kben nem ritka, hogy megüti a 7 számjegyet forintban, de az ugye lényegesen nagyobb, etc )
Én mindenképp tennék egy próbát egy olyan géppel, ami egyébként is csapágyazásra szorul és nincs is kritikus helyen. Ha a régi csapágy esetleg kijárta volna az öntvényben a fészket, akkor 1-2 tizednyit ki lehet tölteni a zöld loctite csapágyragasztóval is. Van hogy beválik és nem kell kicserélni a gép egyik főelemét... -
hali.papa
csendes tag
Egy eladó egyengető gyalugépet ajánlok figyelmetekbe.... LINK
-
ácsszerzet
újonc
válasz thyeby #22851 üzenetére
Köszönöm a kimerítő válaszod,figyelembe fogom venni ezeket a dolgokat. A faanyaggal nem lesz probléma,a gyöngyösi parkettagyártól szoktam vásárolni,műszárított,szerintem nagyon szép és jó minőségű fűrészárujuk van(nem reklám). Nem olcsó,de elég nagy választékból lehet válogatni.
-
Robertoq
őstag
válasz Sanyabá #22857 üzenetére
Akkor majd kiderül idővel a BLum mit bír, bár az a sarokszekrény úgysem a napi dolgokat fogja tartalmazni.
más:
elkezdtem feltérképezni a Blum Metabox fiókok beszerelését, viszont elakadtam, ebben kérném a segítségeteket. Részleges kihúzású, ráütődős fiók lenne, mondom mik a problémáim. Az online katalógus alapján, de belinkelem az adott oldalakat:1.) Mi a különbség a "Fiók" és a "Frontkihúzós fiók" között?
(415 oldal)Mert ránézésre semmi, csupán van magasító korlát utóbbinál, viszont a leírásban a "sima" fiók 2-dimenzióban állítható előlap míg a frontkihúzós 3-dimenzióban állítható előlap, illetve a helyszükséglet az egyiknél +3mm míg a másiknál +7mm.
(418 oldal és 424 oldal jobb felső sarok)2. Hogy kell kiszámolni?
M-es fiók 550-es (418 oldal) A helyszükséglet névleges hossz (550) + 3mm, vagyis a korpusz mélysége min 553 lesz, de akkor kerekítek 555mm-re. Ez kb ok.
Ami kérdéses, hogy melyik előlaprögzítő kell és mi a különbség (2a, 2c)
Illetve a fióktest számítás:
Itt 16-ossal számol, az a kérdés, hogy lehet-e 12 esetleg 10mm-essel csináli? Itt inkább a csavar a para, mert a legkisebb a 2,5x10-es csavar, viszont félő hogy ennek átesik a feje a lyukon. Erről tapasztalat mi a jó bútorlap + csavar kombináció?
És akkor a számítás más vastagságú lappal (ami lehet 10 vagy 12), a példába most x.
A hátfal szélesség ok (korpusz - 31) ,a magasság pedig Metabox magasság - x + 1mm?
A fenéklap szélesség ok (korpusz - 31) és a hosszúság is.És még 1 kérdés Lesz ebből belső is, ott ugyanez a számítás, viszont nem értem miért lesz szélesség 64mm kevesebb mint a korpusz, vagyis 33mm-el keskenyebb mint a fenéklap. Ez mitől van? Ide ugy a 3-as kell a rendelési infókból és ott 1 db 16,5 mm és ez adja a különbséget? Illetve miért 61mm a hátfal 71mm-vel szemben? Az meg ok ,hogy a fenéklemez hosszúsága Metabox hosszóság - 2mm - x.
Röviden: hogy kell kiszámolni pontosan őket és melyik rögzítő kell. (Lehet egyszerűbb lett volna ennyit kérdeznem )
[ Szerkesztve ]
-
thyeby
őstag
válasz #05304832 #22863 üzenetére
A legjobb emlékezetem szerint 3 év garancia van minden Kress termékre.
Kicsit bajban vagyunk azonban mindketten, mert az 1200 NTX immár kifutott termék.A garancia él hozzá, de hamarosan alkatrész és kellék nélkül maradunk.
Sajnálom. Szolid ára volt, és kiszívta a deszkából a szeget a maga 210 mbar-jával, akár egy jobb szopós qrva.
A 3511-es Makita a közelében sem járt - és nem is az a Kress legerősebb porszívója, mert az 1400 RS még a Festool némely típusát is szégyenbe hozza.Több fa van, mint asztalos!
-
yooccoo
aktív tag
válasz thyeby #22864 üzenetére
vegyél egy másikat tartaléknak
kress 1200 ntx
mielőtt írnátok, igen, tudok olvasnoi, nem küldi magyarországra
ellenben van ismerősöm bécsben, ki tudjuk hozzá küldetni, aztán ő meg elhozza -
thyeby
őstag
válasz martong #22866 üzenetére
Nagyon nehéz kérdést tettél fel.
Fő szempont az ár.
Amit feltétlenül tudnia kell:
- min 180 Mbar szívóerő
- jól eltalált szűrőrendszer, hogy amit beszívott, azt ne fújja vissza a pofádba, hiszen éppen azért veszed.Amit jó, ha tud. Legyen:
- csendes
- tartós
- nagy tartályú
- javítható
- flexi gégecső, nem ilyen pofánvágós, kemény, eltörős, szétesős, kirepedős occó műanyag
- géppel indítja a porelszívástExtrák:
- antisztatikus
- lerázza a filterről a port
- kábelcsévélés
- netán hely gém, ostor rögzítéséhez, vagy akár pakolhatsz a tetejéreOtthoni barkácsolásra lehet, hogy megfelel egy tizenezer forintos lidis csodabogár is. Volt olyanom, de megszabadultam tőle, mert olyan erős hangja volt, mint egy MIG-nek gyorsításkor. (A szomszéd, aki egész nap a flex-et visíttatja, könyörgött, hogy csináljak vele valamit, mert belebolondul.) Egyébiránt jól szívott, fém tartálya volt, automatikusan indított, és még pofás is volt. Meg kellett oldanom, hogy a filter ne tudjon egyszerűen leesni róla (mert ha ez bekövezkezik, hát hamar tönkre is megy).
Most ezért szomorkodunk, hogy ez a Kress kifutott termék lett, mint legolcsóbb, mégis nagytudású gép.
Barkácsolásra alternatíva lehet még, ha kifogsz a használtpiacon egy jó állapotú ipari gépet. Tavaly 30-40 körül elég sok jó példányt láttam. A tesztje az egy ilyen gépnek kipróbáláskor, hogy mennyire halk, és hogy mennyire rezonál. Ha halk, és a tenyeredet rátéve nem érzel rezonanciát, miközben a gép jó erővel szív, az barkácsolásra örök életű lesz, ha vigyázol rá. Én pl az első Kresst azzal ütöttem agyon, hogy nem ürítettem, amikor kellett volna. A szó legszabályosabb értelmében kétszer akkora kupac fűrészport ürítettem belőle, mint amekkora a tartálya - és még mindig nem vettem észre, hogy ja, nem szív ez gyengén?. Utána ment még talán egy órát, aztán kijött belőle a füst.Több fa van, mint asztalos!
-
daniel2121
senior tag
Gyöngyös környékén tudtok egy megbízható,jó asztalost?
-
thyeby
őstag
válasz #22145024 #22873 üzenetére
Mint a legtöbb fórumunkban feltett kérdés, ez is eléggé általános, amire körültekintően kell válaszolni, hogy használható legyen valamennyire.
Első körben is azt mondom, hogy minden gond nélkül megbírkóznak vele. Csak ugye a fémforgács szívása más problémákat vet fe, mint egyéb szilárd forgács.
Nekem pl a Ghibli gégecsöve eldugult tőle. Mert a fúrógép által produkált 15-20 centis vas spirálokat nyelettem le vele, amik ugye összeakadtak. A fő gond ebben az esetben magával a gégecsővel volt, ugyanis annak a belseje nem sima, mint a jobb forgácselszívó tömlők esetén.
Minden fém forgácsa másmilyen természetű. Többnyire szeretnek hozzáragadni ahhoz, amivel érintkeznek. Ez nem csak a gégecső belsejét jelenti a gyakorlatban, hanem pl a filtert, vászonzsákot.
Fontos persze a porszívó jó tömítettsége is, ami szerencsére jobb gépeknél hiba nélkül megvan, mert a fémek ugye vezetők, nem lenne szerencsés, ha pl a kommutátoron kötnének ki. Gondolni kell aztán az emulziótól nedves forgácsokra, amik vegyi úton nem tudom, mikre lehetnek képesek - habár az ilyen ipari porszívókat többnyire száraz-nedves porszívónak keresztelték. Igen ám, de ez a gyakorlatban annyit szokott tenni legtöbb esetben, hogy más szűrőt kell használni folyadék szívásakor, mint szilárd hulladék szívásakor, itt meg ugye együtt van a kettő.
Ha pl a nemrég szóbanforgó alu idomok gérvágása közbeni/utáni forgácsot gondolod elszívni, akkor szerintem gond nélkül fog menni. Ha automatikusan indul a porszívó, és nincs kikapcs késleltetés, akkor nem érdemes az automatikát használni, hanem tovább bekapcsolva hagyni a gépet, hogy ne tudjon a forgács leülni sehova, amíg a helyére nem került.
A filtert én pl védeném a fémforgácstól a következő trükkel: Egyszerűen körbetekered sekszpírrel, és egy cellux-al odafogatod. Nekem működik ez a fajta operáció, és nincs baj a filter tisztántartásával.De hát a puding próbája az evés. Legfeljebb lesz egy kis plusz munka a dugulással, tisztítással. Én nem gatyáztam, kipróbáltam. Arra jutottam, hogy kisebb mennyiségű macerás forgácsot egyszerűbb seprűvel, lapáttal. De az oszlopos fúrón maradt fémpornak simán nekimegyek a porszívóval, és nem nézem, hogy a földön nehogy legyen valami fém, én megyek a porszívóval, mint a dózer.
Több fa van, mint asztalos!
-
#22145024
törölt tag
válasz thyeby #22874 üzenetére
Igazad van, kissé általánosan fogalmaztam. Bár a lényeget így is sikerült leírnod.
Alapvetően aluvágásból/marásból származó finom forgácsot, illetve fúrásból keletkező hosszú forgácsot akarnék vele gyűjtetni. Acélforgács max 5%-ban fog keletkezni. Ha a cső esetleg eldugul(na), az annyira nem gáz; mert amit söprűvel könnyebb összeszedni, azzal nem fogom a porszívót kínozni. Ami viszont számít, hogy ebből mennyi tud átjutni a szűrőn, be a motorba. A legtöbb esetben kenőanyagot sem fogok használni, így szinte végig "száraz" üzemmódban működne.
Egyébként a forgácsoló emulziók eléggé "fémbarátok". A legtöbb gépnél, az egyébként könnyen rozsdásodó, tiszta fémfelülettel érintkeznek és mégsem úgy néznek ki, mintha kinthagynád a szabad ég alatt az esősebb időszakban (amint azt a sok gépkereskedő teszi ). Bár találkoztam már olyan emulzióval, ami futórozsda-szerű elszineződést eredményezett, de azt is inkább csak elővigyázatosságból cserélte le a tulaj egy mégdrágábbra, nem pedig azért, mert kinyírta volna a drága CNC-jét
Ez a shakespeare ez micsoda?
szerk:
Meg ha körbetekerem, akkor elve jobban fog erőlködni a gép. Honnét tudom hogy milyen gyakran kell cserélni/tisztítani a szűrőt még a füst kijövetele előtt? Tegyek a kimeneti csonkra egy hőmérőt és az egyszerűen megmutatja, hogy nemcsak erőlködik -ami miatt eleve több hőt termel- de a lecsökkent légáram miatt nem is hűti már megfelelően a motort?[ Szerkesztve ]
-
thyeby
őstag
válasz #22145024 #22875 üzenetére
"Ez a shakespeare ez micsoda?"
Sheggtörlőpapír.
"Meg ha körbetekerem, akkor elve jobban fog erőlködni a gép. Honnét tudom hogy milyen gyakran kell cserélni/tisztítani a szűrőt még a füst kijövetele előtt? Tegyek a kimeneti csonkra egy hőmérőt és az egyszerűen megmutatja, hogy nemcsak erőlködik -ami miatt eleve több hőt termel- de a lecsökkent légáram miatt nem is hűti már megfelelően a motort?"
Áhh, túlbonyolítod.
Egy jó gép képtelen erőlködni. Csináli a vákumot akkor is, ha befogod a tömlő végét, és nem melegszik, nem erőlködik, nem lassul, csak megy, mint egy harckocsi. Azért 1200 watt egy lapátkerék pörgetéséhez nem piskóta.
Semmi dolgod, nem tudod fémmel eldugítani.
Esetemben arról volt szó, hogy a finom fa por betömörödött, összegyűrte a gép magán a hengeres Hepa filtert. Ürítés után a szimering már nem tudott tömíteni, és valószínűleg ez a fa-lösz bejutva az elekrtomos érinkezők közé, egyszerűen begyulladt. Égettem már le gépet, a lakknak más szaga van. Nekem a műanyag égett, ezt a szagról egyértelműen tudom. Bár nem szedtem még szét a gépet, pedig lehet, hogy egy alapos tisztítás, és egy új szűrő feltétele után menne ismét hibátlanul. Nem túloztam, szó szerint értendő, hogy a húsz literes tartályból negyven liter fűrészport borítottam ki. Ilyesmire csak Dynamo és én vagyunk képesek. Nem bírtam kihúzni a tartályból a filtert, és a csavarhúzót is alig bírtam beledugni az összetömörített porba, hogy a filtert kiműtsem onnan. (Az számomra máig egy csoda, hogy miként nem lehetett érezni ekkora mennyiségű tömítettség után, hogy gyenge az elszívás. Valószínűleg úgy, hogy ennek a típusnak olyan erős a szívóereje.)De nyugi, te ezt fémmel képtelen lennél reprodukálni. És talán nincs még egy asztalos az országban, aki úgy megkínozzon egy porszívót, ahogyan nekem sikerült. Tanultam is belőle, mert termelés ide, határidő oda, ez bizony költséges hanyagság volt.
Több fa van, mint asztalos!
-
#22145024
törölt tag
válasz thyeby #22876 üzenetére
sekszpír: Ok, így már ismerős.
Bár azt nem értem, hogy ez miért akadályozná meg a hepafilter összegyűrődését. Vagy ezzel együtt is összegyűri, csak most már figyelsz a szimmeringre mikor pucolod?
szerk:
Egyébként eme papír helyett lehet esetleg olyan szövettatyót ráhúzni a hepára, mint amibe pl. a jobb cipőket csomagolják, belül a papírdobozban?[ Szerkesztve ]
-
thyeby
őstag
válasz #22145024 #22878 üzenetére
Ez csak arra való, hogy nem tud beleragadni a hepafilterbe a forgács. A tisztítás mindössze annyi hogy egyik sekszpír le, másik fel.
Szerk.:
Bármit. Talán legjobb egy darab félcenti vastag szivacslepedő. Lényeg, hogy könnyen átengedje magán az egész troposzférát, sztratoszférát, ionoszférát.
[ Szerkesztve ]
Több fa van, mint asztalos!
-
thyeby
őstag
válasz #05304832 #22881 üzenetére
Ja, értlek.
Akkor Te kidobod a papírt, és nem reújrahasznosítod? Mert úgy más a leányzó fekvése.Utólag könnyű okoskodnom, olcsóbb lett volna inkább papírszűrőt használni akkor is, ha eldobom. De nem a papírszűrő megléte-nemléte okozta szerintem a bajt, hanem az, hogy a szűrőt kikerülve tudott bejutni a por a nemtudomhova.
Több fa van, mint asztalos!
-
epmd
tag
válasz thyeby #22864 üzenetére
A festool minije és midije a helyszínen való melókhoz,és takarításhoz való,nem a műhelybe való egész napos használathoz,nem a teljesítménye miatt,hanem mert kicsi a porzsákja.A kressnek a kategóriatársa inkább a ctl26,vagy a ctm26,de ezek egy kicsit komolyabb kategória.Tönkre tenni gyakorlatilag nem tudod,mert bármi nyűgje van,azt jelzi,és lekapcsol.A teljesítmény szabályzó meg nagyon hasznos benne,pl csiszoláskor.
Először egy Karcher porszívót vettem helyszíni melókhoz.A szívóteljesítménye 230Mbar,az már túl erős,hamar rájöttem.A csiszológépet leszívja nagyon az anyaghoz,és az annyira nem igazán jó.Takarítani is keserves vele,mert ugyanúgy leszívja magát a talajhoz.[ Szerkesztve ]
-
thyeby
őstag
Persze, teljesen igazad van.
Még véletlenül sem az volt a szándékom, hogy lehúzzam a Festool-t. Abszolút nem egy kategória a kettő. Csak azt akartam érzékeltetni, hogy kisebb pénzért is van, bocs, volt elérhető jó porszívó a Kress jóvoltából.A nagy szívóerő a legtöbb esetben áldás. Persze, csiszoláskor nem így van, no meg akkor sem előny, amikor egy kicsi szőnyeget megragad a szobában, és el nem engedi. És a szabályozható szívóerőre tudtommal egyedül a Festool gondolt.
Kikívánkozik egyébként belőlem a Kress-ről eddig kialakult véleményem.
Tartózkodó vagyok ezzel a márkával. Bár jó anyagokat használ, körültekintően tervez és pontosan illeszt, mégis, nem az az ipari kategória csúcsa. Én inkább gyenge belépő szintnek nevezném, miután elég sok és sokféle egyede jóval hamarabb elvérzett, mint ahogyan az várható lett volna.
Az egykezes sarokcsiszolójukat pl azmiatt vettem meg, hogy annak hyper-giga-szuper porvédett kapcsolója volt a marketingesek szerint. Csempevágásra használtam, mert már a sokadik egyéb kapcsoló nyeklett meg a pofelhőben, ami ilyenkor kél. Nos, ez a kapcsoló sem bírta, de legalább jó körülményes és drága a cseréje. Idő előtt csapágyazni is kellett őkelmét. A csapágyakkal is a csempe pora babrált ki persze, de tudni kell hozzá, hogy egy legolcsóbb Makita csapágya háromszor annyi munka után még mindig élt.
Ominózus porszívó sem agyonüthetetlen, jelek szerint nem csak nálam állt meg idő előtt.
És a Kress szervizelése, javítása nem csak annyi, mint több konkurenciáé, hogy elviszem a sarki szervizbe, és ott megoldják, hanem kicsit macerásabb eljuttatni a gépet a javítóműhelybe.
Szóval csak annak merem ajánlani ezt a márkát, akinek a tökei tele vannak már a barkács kategóriával, de jobb iparira még nincs elég pénze.Nevezett CTL, és CTM-26-osok szinte a legkényesebb elvárásoknak is megfelelnek, mármár azt mondom, hogy luxus kategória. Vágyok is egy akár legolcsóbb példányra. Igen ám, de 200 ezer felett jár az ára. És ez sem egy kategória a Kress-el, mert nem egy barkácsoló, de nem egy olyan szaki sem bíri kifizetni, aki egyébként elég jól el van látva megrendeléssel.
[ Szerkesztve ]
Több fa van, mint asztalos!
-
Pydew
csendes tag
http://woodholz.eu/hu/aprohirdetesek/faipari-es-asztalosipari-gepek/63469,c3-31-hammer.html
Ha valakinek most futja rá, megérné valszeg.. én megvenném, ha lenne rá keretem az biztos.
-
thyeby
őstag
Tulajdonképpen ha eladnám azokat a gépeimet, amiket kiváltana, akkor egyben is lenne az ára. Hitelt nem merek ezmiatt felvenni, akkor inkább jók nekem a meglevő gépek.
És ami picikét bosszantó, hogy most költöttem el az árának a felét pószpász apróságokra, úgyhogy a rezsitartalék is kiürült.Amikor indítottam a vállalkozást, és láttam, hogy jobban haladok, mint vártam, akkor célbavettem én pont ezt a gépet magamnak. Aztán az idő azt mutatta, hogy ez inkább csak ábránd marad, mert egyben az új ára, hát az húzós. Győzködött már engem a Felder képviselője, hogy adnak házi hitelt, de semmiféle hitelbe nem akarok belemenni. Ha húsz esztendős lennék, talán bekockáztatnám, de nekem ma már legfőbb szempont a stabilitás, a nyugalom. Van így is min pörögnöm, nem hiányzik még hozzá feszültség, meg rossz érzelmek.
Kicsit elgondolkodtató, hogy egy átlag magyarnak a Felder legolcsóbb alternatívája még harmadáron sem megy csak úgy, hirtelen felindulásból. Picikét nyugatabbra ez egy szerényebb havi fizetés csupán.
Több fa van, mint asztalos!
-
pali923
aktív tag
Hé, ilyen 1m2-es mindentudó gépekről nem ilyen komoly jómunkásembereknek kéne ám ábrándozni, hanem az ilyen botcsinálta amatőröknek, mint pl. én, akinek csak 12 m2 a műhelye! Nem is hiszem, hogy nektek szánják ezeket.
Sajnos azonban én még az ábrándozásig sem tudok eljutni, talán jobb is.A helyzet reménytelen, de nem komoly.
-
thyeby
őstag
válasz pali923 #22894 üzenetére
Alapvetően osztom a véleményem abbéli nézetedben, hogy ami mindenre jó, az semmire se jó igazán.
Ez a Hammer kombigép azonban az én szememben kivétel. Ha végignézed ezt a két videót, lehet, hogy elismeréssel fogsz magad is bólogatni - lehet ezt a kombinálást jól is csinálni talán...
[ Szerkesztve ]
Több fa van, mint asztalos!
-
epmd
tag
Ha valaki netán körfűrészt építene,itt egy keresztvágó asztal.
http://www.expressz.hu/metabo-asztali-korfureszhez-toloszan-toloasztal-48166119/ -
epmd
tag
30 ezer Sok szerencsét hozzá!
http://www.expressz.hu/elektromos-kezi-gyalugep-bosch-elado-48208884/ -
pali923
aktív tag
válasz thyeby #22895 üzenetére
Valószínűleg ezt a kompromisszumot én is szívesen megkötném. Kár volt megnéznem ezt a videot...
És ez még nem is Felder, meg féláron is van, oszt mégsem veszed meg Te sem, meg én sem. Na ez itt a baj. Inkább szenvedek egy aldis fűrésszel, és nincs gyalugépem, marót meg építek.[ Szerkesztve ]
A helyzet reménytelen, de nem komoly.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest