Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Bigemperor #5467 üzenetére

    Egyetértek. Én is úgy vagyok vele, hogy minél többet olvasok a témában, annál inkább elbizonytalanodom.
    Szerintem a két legfontosabb dolog ezzel kapcsolatban (is), hogy egyrészt pontosan meg kell tudni határozni az igényeket (hogy mire van (és lesz!) szüksége az embernek), másrészt alaposan utána kell olvasni a témának (így kisebb a pofáraesés valószínűsége).

    A nagy gyártók (pl. Panasonic) mindig is le voltak maradva a formátumok támogatásával. Így volt ez az asztali DVD-lejátszóknál is: aki DivX-et is akart nézni, kénytelen volt Yamada meg egyéb, nem túl neves márkák kínálatából választani. Amikor az első DVD-lejátszómat vettem, a némileg ismertebb márkák közül a Philips és a Toshiba már gyártott DivX-es lejátszót (előbbit választottam, utóbbit kevés helyen forgalmazták). Sajnos ez van. Amúgy mkv-képes BD-lejátszót már lehet kapni márkásabbat is (pl. Pio), illetve az olcsóbb árkategóriában az LG és társai versenyeznek (túl sok véleményt nem olvastam a témában, de néhány hsz-ből úgy tűnik, a normálisabban supportált lejátszók már elérték egy középkategóriás médiaplayer szintjét mkv-lejátszás terén, úgyhogy akinek optikai lemez-lejátszásra is szüksége van, már nem kell feltétlenül két külön eszközt vennie).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák