Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raus

    aktív tag

    PC-én(win7 64bit, Intel proci és GTX580 GPU, HDMI-vel megy a monitorra YCbCr 4:4:4 szintérben) Total Media Theater 5-tel lejátszva egy BD50-es BDMV filmet úgy hogy be van kapcsolva a hardveres gyorsítás, nem produkál olyan képet mint ugyanaz a BDMV a Popiban lejátszva ugyan azon a monitoron, szintén YCbCr (BT.709) színtérben(azt hiszem ez felel meg a 4:4:4-nek). A különbség nem számottevő így 23"-on nézve, de mégis szembeötlő a javulás a szigma javára. Még élesebb de valahogy ugyanakkor analógosabb és filmszerűbb a képe. MKV-nél pedig sokkal-sokkal kevesebb zajt látok a háttérben a szigmával lejátszva. A GeForce-on annak ellenére hogy mindent alapra, 0-ára állítok a driverben tehát kontraszt meg színjavítást és digital vibrance-ot sem használok mégis tupírozottabb színeket látok. Nekem szubjektíven a szigma áll közelebb a valósághoz. A monitoron persze a szaturáció szintén nullán van és 6500K a színhőmérséklet.

    Audiofil vagyok így hangban is fontos a színezetlenség és a szigma semlegesebb jobb képet ad videóban számomra.
    De elfogadom és meg tudom érteni azokat akik szeretik a Realtek-es cuccokat mert jók. Nem akartam flamet gerjeszteni ezáltal.
    :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák