Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bocsek

    aktív tag

    válasz r3pl4y #3623 üzenetére

    2 külön user, ergo 2 külön kliens, egy rTwi. Ha csak a user.confba hozzáadok egy usert, ugyanazzal az address-sal akkor mind2 user ugyanazt látja.

    Ezzel azt akarom elérni (sőt el is értem), hogy az elbérlőtársam meg az én userem ne lássák egymás torrentjeit, és mivel két külön rtorrent processz fut, így két különböző rtorrent.conf-ot tudunk használni, ergo két különböző letöltési helyre.

    Ha külön indítom a két szkriptet, akkor működik. A user.confba-ba benn is van mindkét user. Persze mind2 usernek más address-t adtam meg, azt amit a saját rtorrentjük által meghívott rtorrent.conf-ba scgi_port-ként megadtam.

    Ideiglenes megoldásként van bent a post-boot-ban az egyik szkript. Nem értem hogy az init miért nem indítja el, csak az egyiket :F Most ezt a rejtélyt próbálom megoldani.

    Én így állítottam be a blokkolós témát:

    post-boot-ba:

    insmod ipt_recent

    post-firewall-ba:

    iptables -A INPUT -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT
    iptables -t nat -I PREROUTING -p tcp -m state --state NEW --dport 22 -m recent --set --name SSH_ATTACKER --rsource
    iptables -I INPUT -p tcp -m state --state NEW --dport 22 -m recent --update --seconds 10 --hitcount 3 --name SSH_ATTACKER --rsource -j DROP

    Csak akkor voltak jók így az iptables parancsok, ha előtte az insmod ipt_recent parancsot kiadtam. Most arra várok, hogy megint bepróbálkozzanak :) Majd holnap megnézem a logbackup-okat, és este leírom hogy működött-e a dolog.

    Szerk:

    ha nem értettelek félre, akkor nem értettél félre :DD :)) :DD
    most mind2 usernél 1-1 torrentet seedelek próbaképp, CPU használat atop szerint 2-3% körüli :Y Annyi hogy plusz 10% memhasználat...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák