Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz AMD Power #9798 üzenetére

    En nem ertem miert nem csinalnak octavia jellegu sedanokat.... Tudom tudom, hivatalosan hatchback, de az alakja nem.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz mirci18 #9732 üzenetére

    Ha valasztani lehet inkabb tili toli jarassegito, mint bebikomp. Nalunk fel eves kora ota van jarassegito, annak hasznalta legkevesbe. Komp nagyon nem ajanlott ...

    charliedrop, aha es mit csinalsz ha napkozben csak fel orat alszik, es este meg ejfelkor alszik be reggel 9kor kel, es a napot sok esetben vegigtolja, vagy epp csak akkor alszik, ha pont kimesz vele setalni???? Bebiszitterem nagyon profi takaritasban, hotelben takaritott szobakat, sokat, meegis van, hogy nincs a fiam mellett mostanaban mar a takaritasra ideje. Nekem megugyse.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • mirci18

    addikt

    válasz tildy #9802 üzenetére

    Olvasgattam én is ezért akarok lassan letenni a bébikompról.
    Szerintem kiváltom egy utazó ággyal.

    Szükség van rá mindenképp mert pont tegnap egy olyan nap volt mikor otthon voltam nyűgösebb volt nem akart aludni reggel hattól este ötig összesen ha aludt 1 órát több részletben akkor sokat mondok.
    Pedig 3 hónaposan többet kéne még pihennie napközben.

    De legalább az éjszakákat végig alussza.

    Na most ilyenkor van az hogy ha a feleségem egyedül van otthon akkor nehezen tudott volna a gyerek mellett létesülni.

    Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

  • Ghoosty

    őstag

    válasz tildy #9802 üzenetére

    Nekem pont ilyen gyerekeim vannak/voltak. Szinte alig aludtak, 11-12 volt, mire elaludtak.
    Főzés:
    Mikor kicsik voltak, beraktuk a babahordóba és felraktam magam mellé a pultra. A kezébe adtam valami érdekeset. (szűrő, kanál, fakanál stb.)
    Mikor nagyobbak voltak, akkor simán felültettem magam mellé, kapott egy tálat/fazekat és kevergette. Ha olyan volt, akkor kapott egy tésztadarabot és gyúrta.
    Takarítás:
    Már kicsi koruktól kezdve akartak ők is porszívózni, de volt, hogy csak kergették a porszívófejet, vagy játszottak a csővel, miközben én porszívóztam. Általában 2-3x annyi ideig tartott, mint normál esetben, de ő csak annyit érzett, hogy játszom vele a munka meg elkészült.

  • CharlieDrop

    veterán

    válasz tildy #9802 üzenetére

    reggel 9ig alszik?

    Ne már, egy csomó időd van megfőzni ;)

    Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

  • emmm

    senior tag

    válasz Ghoosty #9804 üzenetére

    Takarítás meg a főzés nálunk is dettó így van. :)

    (#9805) CharlieDrop: de éjfélig fent vannak a gyerekkel, a fene se fog 6-kor felkelni, amikor végre lehet aludni. Ez ilyen örülsz-ha-élsz végre.

    [ Szerkesztve ]

  • Melack

    veterán

    válasz CharlieDrop #9805 üzenetére

    7-9 között egy 3 fogásos menü elkészül, vagy a lényegi részek addigra letudva, elrogyog az magában is.

    Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

  • Real_Necro

    veterán

    Kicsit elhanyagoltam mostanában a topicot, de most bepótoltam az olvasást.

    Kezdjük azzal, hogy Dávidunk nagyon eleven (tegnap töltötte be a 14. hónapot), mostanában az elmúlt pár napban jó ha nap közben 1-1 órát aludt, persze este meg 11-12-t. Korábban nap közben 3-3,5 óra alvás meg volt, mellette 10-11 óra alvás este...
    8 fog kint van és mintha jönne egy rágófog, de abban nem vagyunk biztosak.

    Egyre ügyesebb, pl sapkát fel tudja saját maga venni, így tesz a harisnyával is, csak azt is a fejére... :D
    Bebújós előkét szintén...
    Egyre ügyesebben eszik saját maga kanállal, valamint pohárból is tanul inni. Most már fürdésnél is eljutottunk odáig, hogy kis pohárral meríti a vizet különféle pörgős-forgós játékokba.
    Korábban nem fogadta el a sajtot, felvágottat, most már szendvicset eszik, igaz előtte szétszedi és külön a sonkát, külön a vajas kenyeret. Tegnap már egy egész hámozott almát is boldogan vitt mindenfele és nagy örömmel harapdált le belőle. Banánt is nagyon szereti.

    Babakocsi témához:
    Mi használtan vettünk egy Britax B-Smart 4-et, amihez volt egy Baby-Safe SHR II Plus hordozó is. Vettünk rá egy új mózest, így került az egész 100k-ba. A hordozó kapott idővel egy bázistalpat, a babakocsira meg bár van téliesítés, de vettünk most egy Brendonos bundazsákot, így készülünk a télre.
    Ferdehátú G Astrában nem volt egyszerű szállítani, bár befért, de elég sok helyet foglalt. Persze most már van kombi Mondeo... :D Abban meg még nem volt a babakocsi (szerintem majd csak a 2. gyereknél lesz ha oda érünk), mert gyerkőc jobban szeret vagy tipegni mellettünk, vagy a bevásárlókosárban üldögélni.

    „Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

  • tildy

    nagyúr

    válasz Ghoosty #9804 üzenetére

    O|h, nalunk nem ulne meg a sejhajan. Kapu van a konyhanal, kulonben menne oda pakolaszni ki be a szekrenyekbol ( sokra raktunk zarat, de meg igy is a fiokokat kihuzza. A szobaban felmegy a normal szekre , neha meg az etkezoasztalra is. Nem rossz, es rendszeresen raszzolunk, hogy nem szabad, egyszeruen csak szabadon van tartva. Ami nem veszelyes, azt tobbnyire lehet.
    btw: a takaritas nem csak porszivozasbol all. Az a legkevesebb. Sooot, az szinte jatek, ahogy irod. De mikor felmegy az asztalra, kiboritja a perecet, vagy barmit, ha nem engedi,h ogy egyedul etesd,o is akar enni, es kanalat adsz neki, es persze hat megy mindenfele, mikor "segit" kipakolni a mosogepbol, es az egesz lakas teli van ruhakkal, amit osse vissza hordozgatott, es akkor a napi 10x osszepakolt jatekrol meg nem is beszeltunk...

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz CharlieDrop #9805 üzenetére

    Aztan mikor? Mikor lenne ra idom? Ha en mondjuk emiatt hajnali egyre kerulok agyba, 7.30-kor kelek, 8 kor meg mar rohanok furodni reggelizni, es dolgozni????

    Csak ugy tudunk fozni, hogy este egyikunk lefoglalja, mert ez a gyerek biza nem ul meg a sejhajan, megymindenfele, maszik szekre asztalra. Nem rossz, csak kivancsi.

    Igy megfozunk aznap estere es masnap delre. Ha egyedul vagyok/lennek otthon, akkor aznap nincs fozes, mert vagya gyerek, vagy a pihenes karara megy.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Real_Necro

    veterán

    válasz tildy #9809 üzenetére

    Nálunk csak sütés-főzésnél nem mehet a konyhába, meg sok szekrényen és fiókon van zár.

    Ellenben a műanyag dobozokat előszeretettel pakolja szét, viszont már össze is tudja pakolni. Tanítgatjuk, hogy rakja a helyére a dolgokat nap végén. Persze nem 100%-os, mindig van mit elrámolni még. Szóval ismerős a helyzet. :D

    „Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

  • tildy

    nagyúr

    válasz Melack #9807 üzenetére

    7-kor meg alszok. 9-kor meg mar vagy a munkahelyemen vagyok, vagy eppen uton befele. Szoval persze, elkeszul, ha otthon vagy. Nem minden anyuka "ul" ( egyebkent az is igen nagy melo, fizikailag lefarasztja az embert, folyamatosan keszenletben lenni) otthon a 16 hos gyerekevel. En sem.

    Egyebkent mostanaban kel 9-kor, jopar hetig fel 8-8kor kelt, ejfeli alvas mellett. Aztan igy probalj te is keszulodni munkaba indulasra, ugy, hogy a parod is megy, bebiszitter meg fel 9 korul jon. MEgoldjuk, mert meg kell, csak akkor ne menjen arrola fama, hogy "jaj hat reggel 7-9 kozt haromfogasos menu elkeszul) Te meg aludj mellette 6 orat, legy top otthon is meg a munkahelyeden is. Hat nem. Erre csak az a megoldas lett nalunk, egyikunk a gyerekkel foglalkozik , masikunk foz. Amikor alszik, nem tudunk megfozni. ( minden nap fozunk szinte amugy)

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • CharlieDrop

    veterán

    válasz tildy #9810 üzenetére

    Időbeosztás kérdése.

    De ahogy írtam mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. Részünkről a párommal inkább kevesebbet aludtunk, mint hogy a gyerek ilyen szarba álldogáljon.
    Én nem ítélkezek, csak a kifogás hegyek idegesítenek rohadtul.

    És mikor pihenünk? Ritkán, egy átlagos munkanapunk most már csak 10-12 óra, szerencsére :)
    Volt 14 is. :)

    Mindig úgy osztottuk be az időnket, hogy jó legyen :) Sőt, most ott tartunk, hogy kaját rendelünk, a gyerekek az oviban/suliban esznek, így nem szarakodunk a főzéssel, csak hétvégén :)

    Szóval nincs para, mindenki csinálja úgy, ahogy szeretné, de a kifogásokat hagyjuk, illetve ha valaki véleményt kér, akkor vagy tegyen vele valamit, vagy ne, de ne akarjon meggyőzni ;)

    Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

  • DeFranco

    nagyúr

    A hétvégén megvolt két parafaktor. Nálunk is viszonylag szabad gyermekmozgás van, főzéskor etetőszékben ül és figyel, vagy én lefoglalom, vagy alszik. Mászik mindenhova kiforgat mindent.

    A hét végén elmentünk bauhausba, nem maradt meg a bevásárlókocsiban menni akart mindenképpen, és folyamatosan elszaladgált. Most jutott el arra a pontra, hogy képes teleportálni, pislantasz egyet és két sorral arrébb van. Gondoltam is rá, hogy ez egy barkácsáruház, hiába akarok megnézni dolgokat, szó szerint nem engedhetem el a kezét.

    Aztán egyszer egy pillanatra mindketten úgy gondoltuk, hogy a másik figyel Elnök úrra, aki azzal a lendülettel a két sorral arrébb levő sor végi displayhez teleportált, és akkurátusan magára rántotta a 10-15 kilós kábeldobot. Szerencsére volt annyi esze hogy hátraugrott/esett, így elé landolt a cucc. Én láttam a mozdulatot, de esélyem nem volt odaérni, mint ahogy a kettőnk között fél úton haladó eladónak sem.

    Persze mindenki meg volt rémülve, a gyerek is, értelemszerű okokból, az eladó is, mert nyilván félt a perpatvartól, kártérítési igénytől, akármitől, meg mi is, értelemszerű okokból. Plusz eszméletlenül szégyelltük magunkat hogy ilyen hülyék voltunk.

    Polcokra minden vissza, semmit nem veszünk, megyünk haza.

    Otthon aztán délután egyszer begőzölt, mert nem kapott szent tejet amikor kért (lett egy kis hasmenése pénteken mert sok tejet kapott, így diétára fogtuk) és épp nem jöhetett ki a szobájából mert fontos telefont intéztem (Édesanyja vele volt, de nálunk nem lehet ajtót csukni, egyszerűen tilos, ezt Elnöki hatáskörében eldöntötte). Kinyitottuk az ajtót és azzal a lendülettel kiteleportált a konyhába az etetőszékre kapaszkodni mert "tejcsi tejcsi". Miután közöltük vele hogy nem kap, mérgében rácsapott a legközelebb álló objektumra, ami a forró sütőajtó volt. Agyleolvadás, csap alá tartás, ő mélységesen megijedés, bődületes sírás, mi napot elhinni nem akarás.

    Hát így.

    @CharlieDrop: easy... igazad van, de engedd el. a jó társaság többet ér.

    [ Szerkesztve ]

  • tildy

    nagyúr

    válasz CharlieDrop #9813 üzenetére

    6-6.5 oranal kevesebbet mar hova?
    Nem kifogas, csak elmondtam, hogy hulyeseget irtatok, hogy reggel 7-9 kozt siman meg tudnek fozni. Nem tudnek. 9-kor mar otthon sem vagyok, sokszor mar 8-kor sem.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • CharlieDrop

    veterán

    válasz DeFranco #9814 üzenetére

    Bocsi, igaz :)

    És bocs mindenkitől, ha túlzásba vittem :)

    Visszatérve az írásra: kemény lehetett, a teleport képesség a legnehezebb időszak, de majd utánagyorsultok, illetve 1-2 ilyen ijedtség és ő is sokat tanul, kitartás és balesetmentes teleportálásokat.

    Nálunk most már más dolgok mennek, a nagy suliba jár és imádja, hogy tud olvasni. Egy este gondoltam megtréfálom (mert ami a könyvben van 1-2 szótagos szavakat megtanulja így nem is olvas) és egy üres tejfölös dobozt mutattam neki (ami zöld volt és olyan nagyon ritkán veszünk). Mondom neki: Na mi van ide írva? - és mutattam a tejföl szóra. Erre a 4 éves öccse rávágja: TEJFÖL!

    Hát dőltünk a röhögéstől :D

    Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

  • Real_Necro

    veterán

    válasz CharlieDrop #9813 üzenetére

    Mi este főzünk, gyerkőc 8-9 környékén elalszik, ha nem jön a foga, vagy nincs valami puki vagy büfi, már reggelig nem ébred fel. Általában f7-7 között kel, ma majdnem 8-ig aludt.

    Hétvégén egyikünk főz, másik gyerkőccel játszik. Takarítás szintén így, vagy sokkal több ideig tart.

    Persze mi is vagyunk úgy, hogy inkább rendelünk néha, vagy összeütünk valamit gyorsan, pedig párom ugye még gyerkőccel otthon van.
    Alvásból napi 5-6-7 óra jut nekünk.

    „Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

  • tildy

    nagyúr

    válasz Real_Necro #9817 üzenetére

    Mi nagyon ritkan rendelunk, egyreszt draga, masreszt meg nem tul egeszseges amit ferjem szive szerint rendelne( pizza, es tarsai :Y ) , mikozben nekem ket autoimmun betegsegem miatt oda kell figyelnem, miket eszem.

    Szerencsesek vagytok, hogy ilyen koran alszik, nalunk akkor alszik be este 8-kor, ha reggel 8-9-kor kelt, es egesz nap nem volt fel ora alvas sem, es sok vendeg van, vagy sok helyre megyunk. Akkor bealszik. De ha napkozben csak 1 orat is alszik, akkor este 11 elott nincs alvas. Nem tudom hogy csinalja. Egy korabeli gyereknek 13-14 orat kene naponta aludnia. Ez a gyerek 10-11t alszik. Max.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • #76385920

    törölt tag

    válasz DeFranco #9814 üzenetére

    Ezek elkerülhetetlen dolgok, bármennyire is azt hisszük, hogy elkerülhetőek. A teleportálos időszak nekünk is megvolt, imádtam! :DDD

  • mirci18

    addikt

    Én a gyereknevelés főzés takarítás tengelyén egy kérdést tennék fel.
    Miért kell egy anyukának mindíg dolgoznia?
    Tök jó hogy egyesek még a régi iskola elvén vannak.
    Otthon van a nő hadd dolgozzon gyerek mellett is meg kell mindent csinálnia.

    De kérdem én ha egész nap a gyerek nem alszik csak keveset s vele kell foglalkozni vagy éppen aktív vagy nyűgös gyereke van az embernek akkor elvárható egy nőtől az hogy a maradék szabadidejét csak a ház körüli dolgoknak szentelje.
    Magára vagy egy kis pihenésre mikor lesz ideje?
    Szerintem minden nő anyuka egy kicsit szeretne magával is törődni.

    S sok férfi ezt rosszallóan nézni s akkor még az anyósokat nem is említem.
    Szerintem nem bűn az ha a gyerek mellett mikor alszik nem csak a takarítás főzés program jut eszébe.
    Szerintem minden férfinak ki kellene vennie a részét a közös munkából a gyereknevelés főzés vagy akár takarításból.
    Mert nekünk könnyű a gondok elől elszaladni ha gond van a gyerekkel sebaj úgyis megyünk másnap dolgozni de egy anyuka otthon van minden nap a babával. Ő nem tud eltűnni és feltöltődni.
    De ez az én véleményem csak.
    Lehet hogy férfiként egyedül leszek itt vele.

    Ugyanúgy rosszallóan nézem az olyan férfiakat akik csak azért külön szobába rakják az újszülött babájukat hogy tudjanak tőle aludni.

    Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

  • mirci18

    addikt

    válasz #76385920 #9819 üzenetére

    Az biztos de még később is.
    Saját példámból tudom.
    Egy gyerek addig ugrál a vízóra tetőn míg be nem esik és kitörik vagy két foga.
    Vagy éppen tetőn mászkál vagy beejt valamit a házi kútba és utána eltűnik mindenkire a frászt hozva hogy azt hidjék beleesett a vízbe stb.

    Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

  • Melack

    veterán

    válasz mirci18 #9820 üzenetére

    Reggel 5-kor kelek, 8-ra beérek Pestre dolgozni, este fél 7-re érek haza, utána velem vacsorázik, olvasunk, játszunk fél 9-ig. Fürdés, ágybabújás. Itt vagy én olvasok, vagy anya. Mivel nem otthon dolgozom, így én így tudok hétközben segíteni. Vacsora után takarítunk, vagy kipakoljuk a mosogatógépet. Hétvégén feleségem főz, mi takarítunk, a kertben vagyunk, elsétálunk a boltba, egyebek. Ne általánosíts. Főleg ne itt. A bicska elég könnyen kinyílik mostanában a zsebemben.

    Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

  • tildy

    nagyúr

    válasz mirci18 #9820 üzenetére

    Nagyon sok haztartasban kiveszi az apuka is a reszet a dolgokbol. Nalunk minden este a masik vigyaz a gyerekre, mert egyik este en, masik este parom foz masnapra ebedre is.

    Elotte/utana meg sokszor meg este 10-kor is kimegyunk setalni a dokkhoz , hogy faradjon a gyerek. Ha en vagyok a fiunkkal, akkor parom filmet hiv elo, (vegyszeres moka, gyereket el kell zarni elole, ilyenkor vagy lelepunk, vagy ferjem kizarjuk/bezarjuk a konyhaba( gyerkek persze menne, babakapu vedi meg) vagy epp fotozni megy esemenyekre, mitn ma is.

    En sokszor fel 7 de van mikor este 8-ra erek haza, ma pl a bebiszitternel van a gyerek, ott vigyaz ra, ez azt jelenti, hogy ha utana meg beugrok vasarolni, akkor este 8 elott nem erek haza. Fel 9-kor van a gyerek vacsoraja legkesobb, 9-kor furdes.

    Es utana meg kezdodik a 3 oras farasszuk le elegge a gyereket, hogy elaludjon moka :D

    Amugy total egyetertek, ha lehet valasztani, hogy a gyerekkel jatszak es szaladjon a lakas, vagy rend legyen de a gyerek meg lehet kevesbe jokedvu, akkor inkabb az elobbi.

    A tesot amugy elvesztettuk, sajnos:( Pajzsmirigy maitt igy kivizsgalasokra is jarok, mert siman okozhat vetelest, es autoimmun hypothyroiditisem van.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • mirci18

    addikt

    válasz Melack #9822 üzenetére

    Én nem mondtam neveket.
    Sem nem bántottam senkit.
    Ellenben egy tendenciát írtam le ami számomra zavaró.

    Ha valaki erre megsértődik akkor az nagy valószínűséggel azért mert magára veszi okkal vagy ok nélkül.

    Nem az én tisztem eldönteni hogy eleget tudsz e te otthon segíteni a családnak vagy nem.
    De mivel te is leírtad azt hogy amit csak tudsz segítesz így ez a kis gondolatsor amit írtam nem neked nem rólad szól.

    Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

  • mirci18

    addikt

    válasz tildy #9823 üzenetére

    Nem irigyellek téged nagyon fárasztó így élni ahogy elmesélted.
    Most számunkra még nagyon kényelmes az élet mivel a feleségem otthon van.
    Édesanyám ha kell bármikor tud segíteni.
    Én relatíve sokat vagyok otthon havi 20 napot így megint ki tudom sok mindenből venni a részem.

    Majd ez ugye akkor lesz nehéz ha a feleségem is visszamegy dolgozni s a gyereket vinni kell majd bölcsibe.
    S mind a ketten dolgozunk és mellette főzni kell s egyéb dolgokat is megcsinálni.
    De ahogy eddig is ezután is közös munkával meg tudunk bármit csinálni.

    Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz mirci18 #9820 üzenetére

    blalblablabla

    S sok férfi ezt rosszallóan nézni s akkor még az anyósokat nem is említem.
    Szerintem nem bűn az ha a gyerek mellett mikor alszik nem csak a takarítás főzés program jut eszébe.
    Szerintem minden férfinak ki kellene vennie a részét a közös munkából a gyereknevelés főzés vagy akár takarításból.
    Mert nekünk könnyű a gondok elől elszaladni ha gond van a gyerekkel sebaj úgyis megyünk másnap dolgozni de egy anyuka otthon van minden nap a babával. Ő nem tud eltűnni és feltöltődni.

    De ez az én véleményem csak.
    Lehet hogy férfiként egyedül leszek itt vele
    .

    erről beszéltem amikor leírtam hogy egy bigott passzív-agresszív energiavámpír vagy. ezeken a k.va kiszólásokon. nézz magadba és kérdezd meg magadtól hogy miért volt erre szükség. főleg fogalmatlanul úgy hogy nem tudod itt ki mit vállal a családjáért és mennyire él-lélegzik együtt a közös gondokkal, esetleg még nálad is nagyobb részt vállalva, vagy okosabban csinálva vagy még több terhet viselve hogy még jobb legyen a társának és a közös gyermeküknek.

    kikérem magamnak a többiek nevében is. szégyelld magad.

    mikor estünk mi neked baszki hogy egy befőttet akarsz csinálni a gyerekből meg berakni a tök-midegy-hogy-nevezed járókába hogy anya-apa kicsit ki tudjon kapcsolódni és főzés felkiáltással mondjuk nyugodtan tévézni egy kicsit vagy telefonozni netezni.

    meg hogy a saját kényelmed érdekében demagóg féligazságok mögé bújsz hogy megmagyarázd a tudatlant meg a vállalhatatlant.

    de ez az én véleményem csak
    lehet hogy férfiként egyedül leszek itt vele

    [ Szerkesztve ]

  • mirci18

    addikt

    válasz DeFranco #9826 üzenetére

    Már elmondtam leírtam akinek nem inge nem veszi magára.
    Nem vájkáltam személyesen eggyikőtök életében sem.
    Mert nem nekem a dolgom eldönteni jó apák és férjek vagytok e.
    Én örülök neki ha ti jó apák vagytok s férjek sajnos sok mai férfi erre képtelen.

    Arra szép jellemrajzra inkább nem válaszolok amit rólam alkottál mert te sem ismersz engem és mégis folyton leírsz valaminek. Mert nem tetszik a véleményem vagy a gondolkodásom.

    mikor estünk mi neked baszki hogy egy befőttet akarsz csinálni a gyerekből meg berakni a tök-midegy-hogy-nevezed járókába hogy anya-apa kicsit ki tudjon kapcsolódni és főzés felkiáltással mondjuk nyugodtan tévézni egy kicsit vagy telefonozni netezni.

    Azért maradjunk abban kioktattatok elég szépen amit magamévá is tettem. Sőt én legalább normális hangnemben leírtam a reakciómat rá. Az hogy te egy olyan képet látsz rólam amiben nekem azért kell egy járóka vagy más eszköz hogy egy kicsit tudjak pihenni vagy a feleségem az elég szomorú. Valahogy azt érezem hogy próbálsz te is bennem olyan dolgokat keresni vagy felfedezni amik nem valósak de legalább beállíthatsz egy szar alaknak aki itt csak okoskodik és trollkodik.

    Sajnálattal látom hogy itt is mint sok más fórumon ha valakinek ellenkező véleménye van vagy olyan gondolatai akkor azokat már üldözni kell.
    Azt hittem ez a szint megmaradt az anyukás fórumoknál ahol sokszor a nők egymással versenyeznek sokszor még be is szólnak a másiknak.

    Remélem hogy ezen a későbbiekben tovább tudunk lépni és végre normális mederben tovább beszélgetni.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz mirci18 #9827 üzenetére

    3 dolgot emelnék ki:

    Már elmondtam leírtam akinek nem inge nem veszi magára.

    Ez egy hamis feloldás, ugyanaz mint a blikk címlapon a rágalmazás végén a kérdőjel, max. technikailag ment fel, de pontosan látszik, hogy mi volt az állítás valós üzenete. A "Lehet hogy férfiként egyedül leszek itt vele." kiszólás pontosan mutatja az állításod mértékét és irányát.

    "Sajnálattal látom hogy itt is mint sok más fórumon ha valakinek ellenkező véleménye van vagy olyan gondolatai akkor azokat már üldözni kell."

    Ez egy hamis állítás, soha nem volt így, bőven megfér egymás mellett sok eltérő álláspont, olvass vissza, a faszkodás meg az ebet a karóhoz kötés meg a passzív-agresszív általánosításokkal véleményt torkokon lenyomás nem fér bele. Mint például a fent idézett mondat.

    Azt hittem ez a szint megmaradt az anyukás fórumoknál ahol sokszor a nők egymással versenyeznek sokszor még be is szólnak a másiknak.

    Na, monami, ez a hímsoviszta, gender-relatív, pejoratív, minősítő hozzászólás nem az hogy mikor lehet megfőzni az ebédet mozgékony gyerek mellett.

    És akkor innentől már csak egy kávét kérek.

    [ Szerkesztve ]

  • mirci18

    addikt

    válasz DeFranco #9828 üzenetére

    Na akkor még pár gondolat a mai nap margójára aztán részemről befejeztem mert nem szeretnék további vitát szítani inkább baráti eszmecserét tartani.

    Ez egy hamis feloldás, ugyanaz mint a blikk címlapon a rágalmazás végén a kérdőjel, max. technikailag ment fel, de pontosan látszik, hogy mi volt az állítás valós üzenete. A "Lehet hogy férfiként egyedül leszek itt vele." kiszólás pontosan mutatja az állításod mértékét és irányát.

    Ha rugózni akarsz egy hibás mondatszerkezeten akkor tedd hajrá.
    Egyébként beismerem mindenkinek írtam azt a pár sort galád módon. :D Mea culpa.

    Ez egy hamis állítás, soha nem volt így, bőven megfér egymás mellett sok eltérő álláspont, olvass vissza, a faszkodás meg az ebet a karóhoz kötés meg a passzív-agresszív általánosításokkal véleményt torkokon lenyomás nem fér bele. Mint például a fent idézett mondat.

    Ahogy látom itt és most nem rád gondolok volt már rá példa hogy nekem is próbáltak véleményt lenyomni a torkomon nem épp kellemes módon.

    Azt hittem ez a szint megmaradt az anyukás fórumoknál ahol sokszor a nők egymással versenyeznek sokszor még be is szólnak a másiknak.

    Na, monami, ez a hímsoviszta, gender-relatív, pejoratív, minősítő hozzászólás nem az hogy mikor lehet megfőzni az ebédet mozgékony gyerek mellett.

    Ha neked egy általános körkép szociológia helyzetjelentés ennyire zavaró akkor az két dolgot jelent.
    Egyrészt nem járkálsz eleget fórumokra a legtöbb sajnos ilyen nem csak az anyukásak.
    De az ayukásaknál van a legjobban jelen ahogy én látm.

    A másik dolog ahogy látom minden áron próbálod a szavaimat minősíteni és hibát keresni bennük és ezzel virtuálisan karóba húzni mégha ezzel nem is bántottam meg szerintem senkit. Bezzeg az nem leminősítő mikor itt kijelentik emberek hogy egy gyermek mellett ezt vagy azt meg kell csinálni mert neki is sikerült.

    Ahogy látom s tapasztalom is az itteni fórumos létem nem indul zökkenőmentesen.
    Ezt betudom annak is hogy vannak hibáim mert kinek nincsenek. Ráadásul ez egy valamelyest állandó tagokból összeszokott társaság akik egymással jól elvannak s segítik.
    Én ezért is szeretnék még továbbra is maradni.
    S remélhetőleg továbblépni ezeken a vitákon amik sokszor úgy érzem túlértékelt mondatok és mögöttesnek vélt tartalmak miatt születik félig meddig ok nélkül.

    Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

  • Ghoosty

    őstag

    válasz mirci18 #9820 üzenetére

    Ne csodálkozz DeFranco kirohanásán, mert én is egyetértek vele. Fogalmam sincs, hogy hogyan sikerült egy ilyen témát ilyen tálalásban felhozni, mikor én pont azt látom, hogy itt szinte senki sem így áll hozzá a dolgokhoz.
    Magam részéről többször írtam E/1-ben, hogy én főzök a gyerekkel, meg együtt takarítunk.

  • emmm

    senior tag

    válasz mirci18 #9820 üzenetére

    Visszaolvastam a tegnapi termést.

    Szerintem önmagában az, ami írsz az anyukákról, szigurúan véve, ÁLTALÁNOSSÁGBAN, hogy a sok gyerekkel kapcsolatos dolog mellett végre magukat is össze akarják vakarni, az rendben van. Mi is megoldottuk, amennyire csak lehetett, kivettem a részemet a dolgokból, például az esti játék és fürdetés, az éjszakai kelések (2 hónap után elapadt a tej), a reggeli kelés-öltöztetéssel együtt. Ma már szerencsére nem kel fel éjszaka (kivétel ma, mert este vulkánhányásos-party volt nála). Így a feleségem is össze tudta kapni magát, csinos anyuka tudott maradni, aki jól érzi magát a bőrében.

    Azzal is egyetértek, hogy a férfiaknak is ki kell venni a részüket akár a háztartásból, akár a gyermeknevelésből. Ma már modern világban élünk, némileg összemosódtak a szerepek, és megmondom őszintén, én magam is elavultnak tartom, hogy a férfi elmegy dolgozni, hazajön, és nem csinál semmit. Az én apám sajnos ilyen volt, és soha nem akartam ilyen férfi lenni. Nem is lettem!

    "Mert nekünk könnyű a gondok elől elszaladni ha gond van a gyerekkel sebaj úgyis megyünk másnap dolgozni de egy anyuka otthon van minden nap a babával. Ő nem tud eltűnni és feltöltődni."
    Ezt bizony sok családnál tapasztalom/tapasztaltam. De azt hiszem, hogy ez sokkal jobban működik most, mint a saját szüleink idejében. Nekem annyira furcsa, hogy sok nagypapa még csak meg sem fogja, fel sem veszi a saját unokáját, mert egyszerűen a saját gyerekét sem merte és nem vette ki a részét anno a nevelésből.

    De ezzel vitatkoznék: "Ugyanúgy rosszallóan nézem az olyan férfiakat akik csak azért külön szobába rakják az újszülött babájukat hogy tudjanak tőle aludni."

    Mi mind a ketten előre eldöntöttük, hogy a saját szobájában fog aludni, a saját ágyában a lányom. Nem volt könnyű, mert sokszor felkelt (én már csak tudom!), de megoldottuk. Iszonyat forgolódós, tehát egy ágyban nem lehet vele aludni; de nem könnyű vele egy szobában sem. :U Ezt nevezheted kényelemnek, akárminek, így volt jó mindkettőnknek és egy percig nem bántuk meg.

    Szerk.: ugyanakkor szerintem az itt leírt vélemények a topicban senkire sem vonatkoznak.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoosty

    őstag

    válasz tildy #9809 üzenetére

    Nálunk is szabad tartásban vannak, de azért nem ennyire. Nálunk is szeretnek szekrényből kipakolni, de azt úgy kontrolláltuk, hogy van a műanyagos szekrény, azt ki lehet pakolni, a többit nem. Elég korán megértették. Soha egy szekrényt nem kellett zárni, se a fiókokat. Mosógép felültöltős, így fel sem merül, hogy segítsen, de hasonló dologban egyszerűen nem kapja meg.
    Etetés ugyanez megy nálunk is, ő eteti magát. Amúgy kenegeti maszatolgatja, addig hagyjuk, majd 2 perc alatt letöröljük a széket, meg a száját/előkét aztán mehet dolgát. Mikor dobálni próbálta a kaját, azt nem engedtük. Elvettük a kanalat és mi etettük. Eleinte volt nagy sírás, de aztán megértette, meddig mehet el.
    Mivel látom, hogy van aki félreérti a szándékot, szólok, hogy nem kioktatásnak szánom, csak ötleteket próbálok adni azzal, hogy elmondom, hogy hasonló helyzetet mi mivel oldottunk meg. De mivel mindenki más nevelési elveket vall, meg a gyerek is más, ezért tudom, hogy nem biztos, hogy máshol is működik ugyanaz.

  • Elemental

    addikt

    Nagyon bírom, amikor a lányom csinál valami hülyeséget (nem nagy dolgot, pl rajzol és jön hozzám mutatva a tenyerét, ami teljesen ősze van filcezve), és kérdem szigorúan, hogy: -Ezt miért csináltad? Ő pedig ezt válaszolja komoly arccal: -Azért csináltam ezt, mert ezt akartam csinálni. :))

  • Real_Necro

    veterán

    Érdekelne, hogy ~14 hónapos gyerkőcnél kinek hogyan alakult a napi kajamennyiség elosztása?

    Tegnap "jött egy update" és úgy tűnik mostantól már kevés lesz uzsi után gyerkőcnek az esti táp, így áttérünk lassan valami laktatóbbra, főzelékre, tejpépre, vadpörköltre... :)

    Jó étvágya van Dávidunknak, reggelire kap 210ml tejitalt, vajas kenyeret, sonkát, sajtot. Utána még elnyammog egy fél vagy egész kiflit esetleg egy Albert kekszet. 10 óraira most megevett egy hatalmas almát, egy körtét meg 3 kekszet (reszelve/pürésítve). Lassan jön az ebéd, amit párom főz, de ma nem tudom mit kap még, de az is csirkehúsos meg krumpli vagy sütőtök vagy répa vagy hasonlók egyvelege. Majd még kifli, esetleg egy kis banán, alma, keksz, majd uzsira gyümölcsös kekszes finomság vagy tejpép majd vacsi.
    Általában napi 2x termel "nagyot", de pl tegnap kimaradt, utána van, hogy 3 is összejön.

    Nap közben még édesköményes teát szürcsöl (kamilla nélkülit)...

    „Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

  • Real_Necro

    veterán

    válasz DeFranco #9835 üzenetére

    2 naponta veszem négyesével a kiflit, ami csak az övé. Mellé kenyér, amit szoktunk variálni, most pl burgonyás volt otthon... Ellenben nem mondanám kövérnek mert jó magas gyerkőc, persze van jó kis pocakja.

    Szerk.:
    Ami a kezében van, azt már ő rakja ki így, meg szokta variálni homokóra alakba meg egy kicsi egy nagyra vagy fordított sorrendben. :)

    [ Szerkesztve ]

    „Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

  • emmm

    senior tag

    válasz Real_Necro #9834 üzenetére

    Kb. most eszik 20 hónaposan ennyit a lányom. 14 hónaposan iszonyat szenvedtünk az etetéssel.

  • tildy

    nagyúr

    válasz Ghoosty #9832 üzenetére

    Uk-ben eloltoltosok a mosogepek tobbnyire, es a konyhaban van, szem elott. Ha nyitva van, segithet kipakolni a kosarba.

    A konyhaban van par szekreny alul, ahol pl uveges baba kaja van arra az esetre, ha veletlen gyorsan kene neki hami, plusz ott van az olivaolaj is, ezert zarni kell, mert pakolna!

    Nalunk elmondtok kismilliomszor neki , hogy ne masszon fel a szekre, ne masszon fel a tv ele. Es mindig le is vettuk. De csak felmaszik. Erti , es tudja, hogy nem szabad, de sokszor csak azert is csinalja.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • ZiD

    tag

    válasz Real_Necro #9834 üzenetére

    Nálunk pár hónappal később kellet ezt elkezdeni :)
    A mi srácunknak annyira beépült a tejital, hogy ha nem kap, akkor teljesen felborul a lelkivilága :D Úgyhogy mi úgy oldjuk meg, hogy megkapja a gyerekitalt(~18:00 körül) és kap második vacsorát, meg kölesgolyót, ropit, gyümölcsöt eszeget kb. lefekvésig:)

  • mirci18

    addikt

    válasz Ghoosty #9830 üzenetére

    Ghosty és Emmm

    Sajnálom ha valakit is megbántottam a mondandómmal.
    Rossz helyen tettem rossz időben.
    Örülök neki hogy ide inkább olyan apukák járnak aki a család része akarnak lenni s nem csak férfiak.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

  • DeFranco

    nagyúr

    uraim. futóbicikli.

    Elnök úr márciusban lesz 2 éves, úgy gondoltuk karácsonyra meglepnénk egy frankó kis futóbickilivel, ha jól tudom itt többen is járatosak a témában.

    1: lehet-e már ilyen korú gyereknek (22-24 hónapos) futóbiciklit venni?
    2: mire érdemes figyelni a vásárlásnál, választásnál?
    3: preferenciák: egészséges ergonómia, lehetőleg sokáig legyen jó (emelhető ülés, nagyobbra cserélhető kerék, nem tudom mi garantálja ezt)
    4: milyen méret az ami most szóba jöhet, milyen paraméter fontos?

  • Melack

    veterán

    válasz DeFranco #9841 üzenetére

    Itt nézzetek körbe.

    Neknk is kettő múlt, mikor megkapta, de igazán élvezni/használni rá pár hónapra tudta. Azóta egész jól megy vele, néha már száguld, Hátrányát nem láttam, ha csak nem azt, hogy neked is cipelned kell, ha megunja :D

    Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

  • twine

    addikt

    válasz DeFranco #9841 üzenetére

    Részünkről különösen ajánlott:
    tanulobicikliponthu

    Érdemes átolvasni a honlapon a "miért ajánljuk", és a "kislexikon" írásokat!

    Pille könnyű, strapabíró(iszonyat mit kapott nálunk, és még mindig használja a pöcsös, ha úri kedve úgy tartja)
    De ha mégis valami gikszer történne, minden cserélhető rajta, és ami fontos nem aranyárban...de mint írtam, nálunk semmi ilyesmire nem volt szükség...

    MI is 2. szülinapjára vettük a srácnak...
    Személyes véleményem, hogy nagyon hosszútávra nem érdemes vele tervezni, mert ha megkedveli a "kétkerekűzést", egy év alatt úgyis fejlődik annyit a srác, hogy a következő évre már "rendes" pedálos bringában gondolkodjatok...(persze ez a gyermek, és a család egyéni döntése)

    Mi megvettük neki 3. szülinapra a pedálost! Feleslegesnek tartottam, hogy a futóval "bohóckodjunk" tovább! De mint mondtam, ha szeretné a srác használni, a mai napig engedem neki, hogy néha-néha rápattanjon, és őrültködjön vele!

    Az ára,hozzáférhetősége,kivitelezése, strapabírása, színválasztéka, alkatrészellátása miatt szerintem a piac egyik legjobb ajánlata, akár újonnan, akár használtan! Nem is nagyon érdemes tovább keresni! (persze ezt majd te eldöntöd ;) )
    Nézegettem, és láttam az egyéb bringákat, fából, fékkel stb...felnőttként tetszetősnek tűnhetnek, de:
    Azokra a fa design konstrukciókra amiket láttam, csak a panaszt hallottam, pld. a fix ülésmagasság miatt!
    Fékre semmi szükség, de ha elolvasod a honlapot, ott le is írják miért!
    Igaz ugyan, nem egyedi, és minden sarkon ugyanez jön majd veled szembe,de ha nem a "mi bringánk menőbb" mutogatás a cél, szvsz. mondhatni hibátlan választás!

    Végezetül:
    Nem kapok jutalékot a cégtől, tényleg a személyes tapasztalat beszélt belőlem... ;)

  • rgeorge

    addikt

    válasz DeFranco #9841 üzenetére

    Csak hogy megerősítsem az előttem szólókat: tanulobicikli.hu. Az sem baj, ha vinni kell, bőven vállalható (mondjuk városliget bármely pontja-stadionok magassága útvonalon is). Lehet hozzá nyeregmagasítót is venni, ha annyira sokáig ragaszkodik hozzá, mint a kisfiam (nyáron még majdnem 7 évesen is ezt nyúzta, igaz, közben a betárazott biciklit is kinőtte). És lehet rá egyedi feliratot kérni.

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • Goose-T

    veterán

    válasz DeFranco #9841 üzenetére

    Nekünk ilyen van, csak régebbi modell. Jóval drágább a tanulobiciklihusnál, mondjuk mi csak úgy örököltük egy ismerőstől. A kölök nagyon szereti, meg játszótéren is jöttek oda, hogy milyen jó, a tanulobiciklihu túl nagy, nem szereti a gyerekük. Szóval ki kell próbálni, bár hosszú távra nem érdemes vele tervezni, mert 3-4 évesen simán tudnia kell a gyereknek pedálos bicajjal is nyomulni. Én is 3 évesen tanultam meg. Petinek odaadtuk a harmadik születésnapján a pedálos bringát, de akkor még nem igazán tetszett neki. Szerintem tavaszra, amikor 3,5 éves lesz, felnő a feladathoz (szó szerint :D ). A futóbicajjal is ugyanez volt, azt 2,5 évesen kezdte el használni, amikor kitavaszodott, előtte ősszel még nem érdekelte, utána meg a kismotort hajintottuk le a pincébe.

    [ Szerkesztve ]

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • rgeorge

    addikt

    válasz Goose-T #9845 üzenetére

    Ez mondjuk duplája a másiknak és 1 kilóval nehezebb is.

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • Goose-T

    veterán

    válasz rgeorge #9846 üzenetére

    Cserébe jobban szereti a kölök. Próbált sok tanulóbiciklit (a Pöttöm Park rendezvényeken promózták többször), de azokat hamar eldobta, nem tetszettek neki annyira. Ezért mondom, hogy ki kell próbálni, melyik jön be jobban a gyereknek.

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • Balinov

    félisten

    válasz DeFranco #9835 üzenetére

    detto, Pocsos 27 honapos, magas, de alig tobb, mint 11 kilo. raadasul vasarnap kora delutan ota fosashanyas van, 3 napig a viz alig maradt meg benne, szoval most megjobban megposzrult, sztem 11kilo sincs..de legalabb mar nincs 39.5-os laza es ma mar kezd visszajonni az etvagya (igaz,utana felul kijott majd' minden)

    6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

  • #76385920

    törölt tag

    válasz twine #9843 üzenetére

    +1

    Tökéletes írás, minden benne van amit tudni kell. Ezért én nem fárasztó magam az írással. :-D

  • mukisrác

    aktív tag

    válasz twine #9843 üzenetére

    +1 a tanulobicikliponthu mellett
    Mi is 2. szülinapjára vettük, egyből beleszeretett.
    2 év gari van hozzá, és mivel a kerékagy műanyagból van, ezért el is kél ennyi idő, mi 2szer vittük javításra. Kb 7perces művelet a műhelyükben, mert kompletten cseréli a belsejét.
    Már több mint 2 éve nyúzza, mivel a kisebbik gyerek is nemrég volt 2 éves, aki szintén ilyet kapott, ezért együtt futobicikliznek, még nem akar átülni a pedálosra.

    [ Szerkesztve ]

    Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

Új hozzászólás Aktív témák