Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bmakszim

    senior tag

    válasz Head88 #83389 üzenetére

    "a házhűtőknek a funkciója nem összekeverendő egy cpu vagy gpu borda+hűtő rendszerrel"

    Pont te kevered össze. Én a PC házak ventilátorát nem is egy hőcsöves hűtőhöz hasonlítottam, hanem az Air-ben található megoldáshoz. Ugyanis a kettőben az elv ugyanaz.

    Kifelé fújnak, ezáltal "mögöttük" alacsony légnyomás jön létre, mely helyére a másik oldalon található rácson keresztül pont a cpu bordáin át érkezik a levegő.
    Ezért is van egyébként rés a két ventilátoros macbookok oldalál, ahol a zsanér alatt mindkét rácson kifelé fúj a ventilátor, hogy tudjon befelé is érkezni levegő. Különben nehezebben valósulna meg a nyomás kiegyenlítődés és csökkene a ventik hatásfoka.

    Ezen a képen pedig világosan látszik mennyi hely van még a ventilátor fölött. Vagy azt mondod, hogy nagyobb fordulaton behorpad az Air burkolata?! :D

    Nem állítom, hogy egy klasszikus hővezetőbordás megoldás ne lenne jobb, csak arra akartam rávílágítani, hogy nem felesleges és nem csak dísznek van ott a ventilátor.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák