Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jazz

    veterán

    válasz LonGleY #28654 üzenetére

    "Ez így világos, csak még mindig keveslem az előnyét azoknál a fotóknál, ahol jó esetben 50 %-on valóban éles a kép - de ez legyen az én problémám. :]"

    Érthető hogy miért keveselnéd. Nyomtatásra nem is alkalmasak ezek a képek az alacsony felbontás miatt. (És itt most valós felbontásról beszélek, a valóság leképezett felbontásáról, és nem arról, amivel az adott CCD rendelkezik fizikailag, és amivel már évek óta verik át az embereket, Megapixel háborúk keretében.)(nem miattad, csak úgy általánosságban, "a mindenki" hasznára aláhúzva)
    Nekem az 5Mp-es 50%-on elfogadható ami kb. 2.5Mp. De ugyan ekkora CCD-n összezsúfolva 25Mp-t, csak 10%-on lesz elfogadható 1:1 megfeleltetésben a felbontás. Ekkora CCD fizikaliag nem képes 2.5Mp-nél többet leképezni a valóságból. Akkor se ha 100Mp lenne rajta, és azt írják a telefonra hogy: 100mp-es kamera.

    Szóval, noha nyomtatásra nem is alkalmas (A4 méretben), de kisebb papíron még elfogadható. Aztán ott vannak a foto-art oldalak, ahol ilyen 1000 körüliek a felbontások vagy még annyi se. Oda is tökéletesen jó. Vagy akár a digitális fotó gyűjteményedbe, amit eleve monitoron nézel, aminek a felbontása ugye meg se közelít egy pl. 5Mp-et. Tehát csak zoom-olva hozna elő további részleteket a kép.

    (#28658) darvinya: Ez nekünk most jó vagy rossz? Mert akkor gyorsan lementem a Classic-ot.
    Az új opera mellesleg katasztrófális. Bug bug hátán. Legutóbb a flash-t nem érzékelte, nem volt hajlandó a flash vidókat lejátszani. Minden áron telepíteni akarta az adobe-ot, amit persze nem lehetett. Aztán már nem is tudom hogy, de valahogy rátudtam venni a működésre.

    [ Szerkesztve ]

    free your mind

Új hozzászólás Aktív témák