Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petyuska111

    tag

    Tönkrement a régi tabom (Huawei Honor Mediapad X2, ami egy 2015-ös csúcsmodell volt, 7 colos, fhd, 239g, kb. 65e ft volt anno a német amazonon, itthon 130e körül árulták), ezért kényszerűségből vettem egy Lenovo M8 fhd 3+32Gb, 8 colos tabot az Alzánál. Tapasztalat: képernyő szép, de a rendszer nem elég fluid (Mediatek chipset...), már a képernyő lapozásnál is olyan érzésem van, mintha egy ősrégi tabot használnék, nem elég gyors, mikrolagok vannak. Az alkalmazások futtatásakor ez szerencsére nem érződik, fut rendesen minden (Vanced, Chrome, játékok), nem akad, végül is jól használható. Képnézegetésre, videókra, netezésre rendben van, a jó felbontású nagy képernyő látványos. Sajnos összességében semmilyen területen nem ér fel a régi tabommal, az jóval gyorsabb, fluidabb volt, szomorú, hogy egy 2015-ös modell lealáz egy 2019-est, lásd itt. Ami a nagyobb baj, hogy nem tudom megszokni a jóval nagyobb méretet és súlyt (305g), az X2-t nagyon kényelmesen lehetett egy kézben tartani hosszú ideig, itt nem így van, játékra sem annyira alkalmas, nehéz. Aki hozzám hasonlóan megszokta a 7 colos méretet, annak nem tudom mit javasoljak, ez nagy és nehéz lesz neki, más meg nincs. Erősen gondolkodom azon, hogy eladom a Lenovo-t és veszek egy Xiaomi Redmi Note 9 Pro telót (kvázi tabletnek), ami 6,67 colos, súlya 209g, Snapdragon chipset, Android 10, 6GB ram, gyors mint a fene. Ez jóval közelebb állna a régi 7 colos tabomhoz, bár azért kisebb annál, meg mások az oldalarányok, de 7 colos tab csúcshardverrel egyszerűen nincs...

Új hozzászólás Aktív témák