Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z10N

    veterán

    válasz Z10N #54378 üzenetére

    Ha az NV kepes volt a GT1010-t nemreg kiadni, illetve talalni a raktarak melyen meg 1050Ti-t, akkor az AMD-nek is illene teritenie, ha mar ballagnak arban az NV utan szepen, mint a pincsi kutya. Most sem banyasz kartyakat kene kiadni (alszent modon), hanem szorni kifele lowendbe ezeket, mint az rx550-t. Persze ezeket is megvennek a banyaszok, de legalabb ezek idovel visszakerulnek a korforgasba. A korabbi apu banyasztra visszaterve, szerintem a jelenlegi vega apuk ddr4-gyel keves savszelt adnak. DDR5 melle meg, ha jon az rdna apu, akkor a cache miatt nem fog a minereknek fekudni. Bar kitudja...

    RX550/560 utodot nem is hallottunk meg az RX5000 szerianal se. Pedig az apuk messze jarnak meg az elobbitol is. Szoval van gap.

    Ahogy nezem a 2400G-ben levo Vega11 is 27%-kal van lemaradva az ajtotamasztek rx550 mogott. Az rx560-ban meg ketszer annyi CU van. Szoval vagy combosabb apukat adnak ki vagy toljak a lowend kartyakat. Mert ez igy eleg gaz a vezeto apu gyartotol.

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Petykemano

    veterán

    válasz Z10N #54378 üzenetére

    "A $479 alatt hatalmas ur tatong $50 es $250 (most mar $279) kozott (aka amd: "sweetspot") "

    Szerintem ezt a tátongó űrt már nem akarják betömni.
    Ennek szerintem nem, vagy csak kisebb részben magyarázata az általános drágulás. Persze biztos alacsony itt a marzs - a gyártás is biztos drágább és a GDDR6 is. De szerintem főképp arról van szó, hogy a rendelkezésükre álló waferkapacitást olyan termékekre igyekeznek fordítani, amin nagyobb a marzs, vagyis a drágább termékekre. Bármit legyártanak $500-1500 között bármilyen mennyiségben, elviszik. Nincs szükség arra, hogy alacsonyabb árszegmensbe terméket kínáljanak. És ha kínálnának, nem tudnák kiszolgálni a igényeket.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • killbull

    aktív tag

    válasz Z10N #54378 üzenetére

    Ennek a 6600 alatti résznek akkor lenne értelme ha PCIe x16 os lenne. Anno hetekig győzködtem magam mert 20+ éve AMD Sapphire márkára esküszök. Konkréten ha valaki csak frissítené a régi gépét amibe egy VGA val akár már youtube os lejátszást is hardveresen tudná lejátszani pl VP9 - AV1 annak hatalmas korlátai vannak. PCIe 2.0 ba x8 ast rakni...

    Itt arra gondolok hogy pl az RX 5500XT ből a 4GB os ha megtelt vramba elkezdett laggolni a játék. Szóval szerintem ide eleve nem is fejleszt az AMD és ezért ilyen. Le kell írnom nagy nehezen én pl ezért adtam el a VGA m, most kapóra jött a magas VGA árak és megyek át NVIDIA ra ha lehet, ott a legkisebb is PCIe x16 os és nincs rommá korlátolva.

    Ez az epic fail hogy a budget szinten csak az jár jól aki full új gépet épít PCIe 4.0 val, a régiek meg IJ!

Új hozzászólás Aktív témák